Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért bántja mások csőrét az,...

Miért bántja mások csőrét az, ha valaki replika cuccokat hord?

Figyelt kérdés
Inkább az érdekelne, hogy akik írkálják, hogy gáz, ennyire van idejük végigmérni az embert az utcán, hogy bazzeg, ennek most eredeti Nike/Burberry van a lábán, nyakán, vagy kamu? Láttam olyan választ is, hogy ne hordj kamut, mert "megszégyeníti" (bocsi, nem találtam rá most megfelelő kifejezést :)) az adott márkát, de ezzel is miért kell foglalkozni? Azt a hozzáállást sem értem, hogy "jajj, vegyél eredetit, az tovább bírja"... gondolom a válaszoló érdeke, hogy a kérdező mit vásárol :D Miért nem hordhat az ember azt, ami neki tetszik? :( (Az is baj, hogy felteszel egy kérdést és már magyarázkodnod is kell, nehogy széttépjenek :D) Tényleg érdekel az emberek véleménye ezzel kapcsolatban, valamint, hogy miért ez a hozzáállás, és légyszi, normális hangnemben írjatok.
2016. febr. 23. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Egyrészt mert a hamisítás es a hamisított termék vásárlása bűncselekmény. Az egy dolog, hogy nálunk kb letojják. Ausztriában nem pl.

Ha ránézek egy emberre, azonnal latszik, hogy amit visel, az eredeti-e. Nem kell durván végigmérni. Egy pillantás elég, és látom, hogy az adott kislány a gazdag pápától kapta a LV táskát, vagy vette az Ázsia centerben. A körítés megmutatja.


Nekem nem ciki, ha valaki hamisítványt hord, max neki lehet az, ha olyan társaságba kerül, ahol ezt észreveszik. Nem baj, nevetnek rajta egy jót!

Megérteni nem tudom. Lehet minőségi, szép, eredeti terméket venni, amire garancia van. Ugyanannyi pénzből! Ehelyett veszel egy kínai vackot, amiről kiabál, hogy "nézzétek, én megtehetem, hogy ilyet vegyek... Ja mégsem!" :D

Jön a válasz, hogy "de ha egyszer az tetszik?" Lehet kapni fast Fashion márkáknál kb ugyanazokat a fazonokat, mint a nagy divatházaknál. Csak éppen pl LV logo, Givenchy felirat nélkül. Vagy az ciki ha Zara vagy H&M?

2016. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel, hogy ki miben van... Az utcán nem is nézem, h ki milyen szerelésben van, kicsit sem érdekel. Van más dolgom is, mint mások ruháját nézni, és mások "zsebében kotorászni" h akkor ez most eredeti-e v nem... :D
2016. febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Engem nem bánt, nevetek egy jót az illetőn és ennyi. Ennek is van amúgy több fajtája.


Van a "mese habbal" kategória, amikor a kis elvarázsolt emberke elhiszi, hogy csak ő a Földön az egyetlen mázlista, aki pár ezer forintért hozzájuk egy százezres értékű dologhoz.


A másik meg a "sokat akar a szarka, csak nem bírja a farka", amikor valaki aztán nagyon meg akarja mutatni a világnak, hogy neki micsoda cuccai vannak, csak éppen nem telik rá, ezért megveszi a replikát, hogy henceghessen vele.


Mindkét kategóriába tartozó emberke szánalmas és idióta.

2016. febr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

Mert kamu. Az ilyen ember többnek akar látszani, mint a valóság.

Nem is kell nagyon nézegetni, egy pillantásból rá lehet jönni, hogy eredeti, vagy hamis az adott darab. Csak meg kell nézni az összhatást.

A legcikibb pedig az, hogy a hamis cuccokra elköltött pénzt simán költhetné kevésbé márkás, de eredeti darabokra.

pl kamu MK óra 30 ezer...annyiból már simán vesz egy Fossilt, ami ugyanúgy néz ki.

Kamu LV táska 40 ezer...annyiból van egy eredeti Petrity táska, ami valódi bőr, megrendelésre egyedit is készítenek.

Kamu Airmax 20 ezer...na nemár :D

2016. febr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem a komplexusaidat ne luxusmárkák gagyi másolataival próbáld orvosolni, hanem pszichológussal, vagy a szüleiddel, barátaiddal beszélgetve. Sok fontos dolog van az életben, nem értem miért kell rágörcsölni pont arra, hogy gazdagnak tűnj, ha nem vagy az, ez nem számít.
2016. febr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3 vagy van az a szituáció is, amikor például a ruhadarab turiból van és a viselője azt hiszi eredeti, de nem felvágásként veszi fel
2016. febr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én inkább járok olcsóbb dolgokban, vagy a valamivel drágább dologra rakok félre. Hamis dolgoknak nincs értelme. Magamat is átvágom, környezet is látja, nem kell nagy ész hozzá. Egy Burberry sálat nem vesznek fel egy New Yorker szövetkabáthoz. Nem mondom, hogy lenézem az ilyen embereket, de nagy értelme nincs...
2016. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!