Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mikor lett ez ilyen általános?...

Mikor lett ez ilyen általános? (többi lent)

Figyelt kérdés
Mikor jött be a köztudatba az, hogy a szövetkabátok elegánsak?Magában egy szövetkabát nem jelent szerintem semmiféle eleganciát.Legalábbis én fogom a fejem amikor valaki azt mondja magáról, hogy elegánsan öltözik mert a csőfarmerjához meg a bőrcipőjéhez szövetkabátot hord.Akkor elegáns, ha kabát nélkül is elegánsnak számító öltözetre húz egy szövetkabátot/felöltőt(arra is inkább a felöltő jobb szó, bár régies kifejezés), legalábbis szerintem, igazából csak szeretnék véleményeket, érveket hallani erről; emellett.

2015. jún. 27. 17:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

A szövetkabát kb. 2000-2002. körül jött divatba.


Az eleganciáról nekem az a véleményem, hogy nincs éles választóvonal az elegáns és a nem elegáns közt, hanem ez egy skála, amin csak valamihez képest elegáns valami. (Nyilván a nagyestélyit meg a szakadt tréninget tekinthetjük a skála végpontjainak.) Egy orkán pufikabáthoz vagy egy sportos anorákhoz képest a szövetkabát (és nem felöltő!, mert az más fazont jelöl) elegánsABB.

2015. jún. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ!

Tudom, hogy a felöltő más fazont jelöl, nekem is van, de manapság azt is csak szövetkabátnak nevezik(ezt még meg is értem, hiszen mégiscsak egyfajta szövetkabátnak számít).Azonban szerintem egy ruhadarab nem tehet elegánsá egy egész öltözetet, mondjuk úgy "hozzájárulás" szükséges minden ruhadarab részéről, hogy az elegáns legyen.Értem, hogy elegánsabb a többi kabátnál, de azért egy bizonyos viszonyítási pont mégis kell, hogy ne nevezzük a kardigánokat elegánsnak, mert elegánsabb egy melegítőfelsőnél.

2015. jún. 27. 17:24
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van elegáns kardigánom: kasmír anyagú és gyöngy gombjai vannak. Nyilván vannak alkalmak, ahol nem jelenhetnék meg vele, de pl. egy szoknyával, színházba elég elegáns. Sporteseményre túlzottan is. Operabálba meg vállalhatatlan.


Miután az elegáns nem tudományos fogalom, sosem fogunk dűlőre jutni, mi számít annak, mert az egész helyzet, ember és helyfüggő.

2015. jún. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Evvel teljes mértékben egyetértek, pontosan alkalomtól függ, ezért nem értem, hogy miért mondják azt, hogy elegánsak úgy, hogy ez általános.Na de most már elveszek a sok részletben, igaz, tényleg nem határozható meg általánosan.
2015. jún. 27. 17:40
 5/14 A kérdező kommentje:
Kicsit sok lett a 'hogy' az első mondatomban hoppá :D
2015. jún. 27. 17:40
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem sok az alternatíva, a dzsekinél meg szerintem mindig elegánsabb. Az igaz hogy farmerrel nem "elegáns" de "elegánsabb" mint ugyanaz a ruha lenne dzsekivel. És ténylegesen elegáns ruhához (öltöny, szmoking, kosztüm, estélyi) pedig mindig szövetkabát illik (esetleg bunda, vagy ősszel/tavasszal ballon).
2015. jún. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy elegánsabb, de mint már olvashattad az előző hozzászólásomban akkor sem helyes általánosan fogalmazni az eleganciát ilyen esetben.Tudom, hogy öltönyhöz szövetkabát kell(viszont tengerészkabát soha!), napi szinten hordtam hidegebb időben az öltönyeimhez, de ez nem is volt benne a kérdésemben, nem öltözködési tanácsért jöttem csak nem találtam helyesnek az elegancia-mizériát a szövetkabátokkal.
2015. jún. 27. 21:12
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

Jó, de bakker, ha kiragadod a kontextusból a szövetkabátot, akkor az alapvetően egy elegáns ruhadarab. Aztán ha rosszul használod, akkor TE nem leszel elegáns benne, de a szövetkabáton, mint olyanon ez nem változtat.


Most érted, általában elmondhatjuk, hogy a kés éles. Ha a fokával próbálsz vágni, vagy épp acéllemezt akarsz vele átreszelni, akkor nem lesz az a tapasztalatod, hogy éles, de ez csak azért van, mert elszúrtad. A világ legjobb, legélesebb kése sem fog a fokával vágni.

2015. jún. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én nem ragadom ki a kontextusből a szövetkabátokat, az a problémám hogy azt hiszi sok ember, hogy ha bármilyen ruhájára felhúz egy szövetkabátot akkor ő attól varázsütésre elegáns lesz.Késsel vagy bármilyen szerszámmal összehasonlítani egy ruhadarabot szerintem helytelen, hiszen nem funkcióról van szó mint egy kés esetében.Akkor én is hozok egy példát:Csokornyakkendő.Elegáns kiegészítő egy férfinak nem?De igen, na tegyük fel, hogy egy bizonyos férfi az említett csokornyakkendőt büszkén hordja egy inggel, csőfarmerral és egy sportcipővel, eközben döngeti a mellét hogy ő milyen elegánsan öltözködik.Ebben az esetben szintén nem elég, hogy egy alapvetően elegáns ruhadarabot visel amíg a többi ruhadarab(az inget leszámítva, habár egy csokornyakkendőhöz egy zakó is dukálna arra az ingre természetesen) nagyon is kontrasztos a nyakkendőhöz képest, így az összeállítes köszönőviszonyban sincs az eleganciával.De már eleve meglett beszélve a téma mielőtt te hozzászóltál volna tehát nem szándékozom erről tovább beszélni.
2015. jún. 27. 23:00
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Az egyes, a hármas és a nyolcas válasz is az enyém, úgyhogy ezt az "előbb meg lett beszélve" kört, ezt sajna buktad.


Az elegancia továbbra sem egzakt fogalom. Egy adott embernek is lehet, hogy a csőnadrág+ing+nyakkendő az elegáns, mert amúgy kinyúlt pólóban jár. Az ő dolga.


Amúgy nem értem, miért ne hozhatnék hasonlatot,a ruha funkciója, hogy öltöztessen, a késé, hogy vágjon.

2015. jún. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!