Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért tartják újgazdagnak...

Miért tartják újgazdagnak vagy sznobnak aki a ZARAban vásárol?

Figyelt kérdés
2014. febr. 20. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Mert annyira nem jó minőségű hogy ilyen nevetségesen drága legyen?
2014. febr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Táplis Béla válasza:
59%
Én akkor tartom a fent említettnek az embert, ha kifizet pl 10.000 - forintot egy pólóért csak azért mert van rajta egy böhöm nagy márkajelzés az elején/ hátulján, hogy mindenki lássa, neki milyen drága pólóra telik. Pl. jó minőségű ruha a Mustang is, és lehet sok olyan darabot kapni, amin egy mini ló van a szíved felett, ami nem kirívóságot sugall.
2014. febr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Ráadásul aki ott vásárol sokszor nem is tervezi több szezonon át hordani a ruhát. Na engem ez irritál nagyon.
2014. febr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Mert azt sem tudják, hogy melyik fogalom mit jelent, viszont fáj nekik mások jómódja, illetve saját komplexusaikat kisebbnek érzik azáltal, ha másokat leszólnak.


Sznobnak azt hívjuk, aki annak ellenére vesz márkás cuccokat, hogy anyagilag ezt nem tehetné meg, nincs rá pénze, viszont a külvilág felé hivalkodni akar, ezért erején felül vásárol ilyesmiket. Akinek van sok pénze és úgy vesz ilyesmit, az egyszerűen csak megteheti, jó neki, ennyi. Nem kell másokra jelzőket aggatni, csak mert olyasmit is megtehet, amit mi nem.

(Csak úgy halkan megsúgom, hogy a Zara még csak nem is számít luxusmárkának, a középosztály vásárol ott.)

2014. febr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

"Sznobnak azt hívjuk, aki annak ellenére vesz márkás cuccokat, hogy anyagilag ezt nem tehetné meg"

Ez hülyeség, nem csak erre terjed ki a sznobizmus.

:)

2014. febr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

sznob = aki a nevet keresi valamiben nem a minőséget



Szerintem itt inkább a mit a kérdés. Aki a zokniját, egyszerű fehér pólóját is csak ott hajlandó venni, mert az sikk, az tényleg nincs magánál. Viszont egy jó fazonú, ízléses ruháért, kabátért igenis megéri összerakni azt az összeget.

2014. febr. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én még senkitől nem hallottam ilyen véleményt. Én szeretem a Zarát, az egyetlen bajom, hogy nem az én alkatomra vannak tervezve a ruhák és a többség nem áll jól. De nagyon szép dolgokat meg lehet kapni, amiket máshol, hasonló áron nem.
2014. febr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%
Fogalmam sincs, én nem az alapján sorolom be az emberek, hogy hol vásárolnak. Szerintem a viselkedés az, ami sznobbá tesz. Dolgoztam egy előkelő hotelban. Ott az volt a szokás, hogy esténként zongoraestet tartottak. Összegyűlt a hotel apraja-nagyja és leültek a zongorista köré, pezsgővel a kezükben és kötelezően mosolyogtak, eljátszották, hogy jól érzik magukat. Mindig, mindenkire mosolyogtak. Ciki nevetni, hangosan beszélni, csak az erőltetett mosoly, de mindig. Minenki felé mutatják, hogy mennyire jól neveltek, erkölcsösek. Emlékszem, szilveszter este is zongoraest volt, visszafogott, szolíd sznob "buli". Szvsz, örök vesztesek.
2014. febr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A Zara is fast fashion, és mint ilyen, évente többször van új kollekció, azaz egy ruhát néhány hónapig hordhatsz az aktuális trendeknek megfelelően.

Ehhez pontosan ilyen a minősége is, nem a legjobb anyagokból vannak.

Igaz, van onnan olyan felsőm, ami jó anyagból van és semmi baja, de olyan is, ami pár mosás után tiszta bolyhos és kinyúlt.

Normál alkatom van és egy irodában ülök, tehát nem nyűvöm el a ruhákat.

Egy szó mint száz, a Zara túl van árazva, ennyi pénzért jobb minőséget várnánk el.

2014. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es amire te gondolsz az nem sznobság, az rongyrázás
2014. febr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!