Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az övet hogyan szokás befűzni?...

Az övet hogyan szokás befűzni? Jobbról balra, vagy fordítva?

Figyelt kérdés
Én szoktam így is, így is, ahogy éppen a kezembe kerül. De hogy jobb?
2009. szept. 29. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amerröl a cipzàr, gombolàsi rész esik! Jelenleg nekem balrol van! :)
2009. szept. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én balról szoktam, nekem ugy kényelmes :D nemtudtam hogy ennek kifejezett módja is van.. :D
2009. szept. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
függ attól is, hogy milyen a csatja, mert nem mindegy hogy fejjel lefele van-e vagy rendesen :)
2009. szept. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ilyen textil övön lévő fémcsat, aminél mindegy hogy hogy áll. Sőt még a textil övrészt is meg lehet benne fordítani.
2009. szept. 29. 14:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában balról jobbra szokás, ennek oka, hogy több a jobbkezes és nekünk a esik kézre, de a direkt mintás csatoknak is ilyen irányú a mintája.
2009. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Épp most tettem magam e témában olvasott emberré. :) Csak abban az esetben számít, és van egyetlen helyes iránya az öv befűzésének, ha olyan a csat, ami fordított irányú övbefűzés esetén fejjel lefelé állna és úgy hülyén nézne ki. Amennyiben teljesen sima a csat, akkor bármelyik irányban megengedett az öv befűzése, ahogyan a viselőjének kényelmesebb. Sőt, az utóbbi mondat nekmcsak akkor igaz, ha informális esetben viselsz teljesen sima övet, hanem formális esetben is, ekkor sincs kőse vésett szabálya, ekkor is szabad bármelyik irány. Mondjuk elegáns viselethez meg alapból baki valami mintás csatot választani, oda alapból teljesen sima csat kell, és máris nincs olyan gond, hogy fordítva hogyan mutatna (a sima csat egyetlen részlete, ami elárulja a befűzés irányát, az maga a csat, hogy az merre néz, illetve persze az öv vége, hogy az merre lóg).
2023. ápr. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

„Egy gyors és megnyugtató válasz formájában nyugodt szívvel mondhatom: nincs rá szabály! Mindenki magának tetszően, kénye-kedve szerint döntheti el, hogy melyik oldalon húzza meg a nadrágszíját. A bal vagy jobb kéz dominancia, azaz balkezesség, jobbkezeség esetén is a kézre eső, kényelmesebb oldalt lehet választani.”

[link]

2023. ápr. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!