Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan viselkednek a hipsterek...

Hogyan viselkednek a hipsterek? Mi jellemző rájuk? Mit szoktak csinálni? Kedvesek vagy olyan flegmák mint a páwák?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 3. 16:49
 1/7 anonim válasza:
100%

Különcök, magukat életművésznek tartó, retro ruhákban veszítő arcok, minden, ami mainstream, az nekik rossz, pl. hallgatnak egy nevenincs bandát az oké, de, ha az befut, már nem pálya nekik. Ne tévesszen meg senkit a ruházkodásuk, mindig a legújabb Apple termékekkel az oldalukon feszítenek, amiket rendszerint a szüleik pénzéből szereznek be, mert munkájuk többnyire nincs. Egyetemre járnak, de a legnevetségesebb szakokra, azokra is csak azért, hogy elmondhassák, "egyetemista vagyok te tudatlan, nekem van igazam".

A fajtájukon kívül senkivel nem jönnek ki.

Rendszerint plázákban múlatják az időt, ahol kávézás (szigorúan Starbuck) közben megvitatják az élet nagy dolgait, azaz, hogy milyen hülye rajtuk kívül mindenki. Ezenfelül egy ritka betegségben szenvednek, ami arra készteti őket, hogy megállás nélkül, perceken át fényképezzék magukat a mosdóban.

Jellegzetes kiegészítőik: geek szemüveg, kockás ing, fullcap, csőgatya, nagyszüleik cipője, telefontartó emberfej mérető alma jellel, csakhogy megadják a módit.

Egyéb:

Hipster-paradoxon

Mivel ők kizárólag azon dolgok iránt érdeklődnek, ami nem felkapott, így sokuk ellentmond saját magának, hisz a "stílusuk" már mainstream lett.


- -

József

2013. ápr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első válaszához hozzáfűzném, hogy ők akarnak nagyon egyediek lenni, aztán végül meg annyira "sikerül" nekik, hogy mind ugyanúgy néznek ki, vagyis végül ők lesznek mainstreamek.


Ráadásuk a "mainstream" szó is mainstream és gagyi szerintem.

2013. ápr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs, helyesbítenék, ezt ő is leírta.
2013. ápr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Amúgy csak úgy közlöm, hogy hipster és hipster között is vannak különbségek. Én például az vagyok... Tudom, ezzel pont megszegtem a hipsterség egyik szabályát, miszerint nem mondjuk ki hogy azok vagyunk. De én kimondom, mert szeretek az lenni. És egyéb apró eltéréseket is tartalmazok a megszabott, 101%-os hipsterekhez képest. Példának okáért, nem lázadok a szüleim ellen, és nem csak hipsterekkel lógok. Szeretem a mai zenét is és a társadalomban menőnek számító cuccok egy részét is. Nem drogozok, és partyzni sem járok olyan sokszor. Szeretem a családomat és a barátaimat, és nem ítélek el zsigerből mindent, ami társadalmilag elfogadott. Azonban én ugyanannyira vagok hipster, mint azok, akik drogoznak, lázadnak, buliznak és hőbörögnek. Az öltözködés divatját követem, és nagyon tetszik is. Van SZTK keretes szemüvegem, fekete színű. A szobám teli van színekkel és 60-as 70-es évek beli cuccokkal. Élvezem az életet, Instagramom van Tumblr helyett, és a telefonom márkája Samsung, nem pedig Apple. Könnyen veszem az életet, élveze minden percét, mert az élet egy kaland. Szeretek elgondolkodni az élet értelmén, és mindenen, ami körülvesz. Néha csak, amikor sétálok az utcán, találkozik a tekintetem egy idegenével, és elgondolkozom: vajon mimindent élhetett ő meg eddig? Milyen lehet az élte, és mit gondolhat, milyennek láthat engem? A művészet és az építészet is közel áll hozzám, mivel apám képzőművész. Tehetséges vagyok a lakberendezésben és a rajzolásban. Egészségesen táplálkozom (dietetikusnak készülök) és sportolok. Bicajjal járok, és van egy teljesen egészséges labradorom, meg egy macskám. A kutyát vettem, a macskát örökbe fogadtam de egyikük sem félszemű vagy 3 lábú.

Ezeket csak azért írtam le, hogy egy kicsit is eloszlassam az előítéleteket. Apró dolgokban különbözöm ugyan a megszabott sémától, de hipster vagyok. És ízlés beli dolgokon kár vitázni. Valakinek ez tetszik, valakinek az. Tudtommal egy hipster sem rongált meg még semmit, nem ölt embert, stb. Inkább az agresszív rockerek, vagy punkok bajosabb csoportjait kéne szapulni nem azokat akik egészségesen élnek és boldogok... Bár szerintem tök fölösleges bárkit is bántani amiatt, ahogy kinéz vagy amiket szeret.

A hipsterség jó dolog, mert boldoggá tesz, de nem olyan szélsőséges mint a hippy-lét. Semmi önkínzás, semmi flegmaság, csak egészséges önbizalom és vélemény nyilvánítás. Ebből áll a dolog. Kérek mindenkit hogy ne piszklják azt aki kilóg a sorból! :)

2013. júl. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Es akkor most 15 evesen te vagy az aranyember?
2013. júl. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mondtam én ilyet? :)
2013. júl. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én a 3. válaszadó pártján állok es nem azért mert "az"vagyok hanem mert amit az első írt az nem teljes mértekben úgyvan. Nekem szintén samsunhom van egy hilstert nem a mobiljáról ítélünk meg. Aki ezt csinálja az az embereket is a külsőről ítéli.... nade: enis lógok emosokkal hippikkel kockákkal stb... ami engem kiakasztott az első írásában az at volt hogy "sturbucks"ba járnak csak! Na hát ez kamu. Én peldául nemszeretem a sturbucksban adott kávet es nem is iszom csak azért hogy hipster legyek mert nem attól hipster valaki ha amerikai kávét iszik. Utolsó gondolatom pedig az, hogy ne szólják le egymást az emberek, mert nagyon visdza fog ütni

By

2015. szept. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!