Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen dolog külsöröl itélni?

Milyen dolog külsöröl itélni?

Figyelt kérdés
Mondok példát: meglátsz egy emo/punk/rock/raggea tipusuan öltözködö embert és elitéled a külseje miatt.(rasztahaj igénytelen,emos csaj cuccokban,punk mint aki a háborubol jött,rocker mint aki foylton gyászol) szoval valami ilyemire gondoltam.Én nem itélek el senkit külsöre sztem az nem helyén való.Szerintetek?
2009. szept. 19. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Mivel az ember belsejét sosem láthatjuk, kénytelenek vagyunk a külseje alapján ítélni. Nemmellesleg aki kirak magára valamit, az ezzel jelez a külvilágnak. Egészen normális dolog ezt a jelzést észrevenni. Ha látok egy fiatal srácot/lányt aki erősen tipikusan öltözködik, nagyon benne egy adott stílusban, akkor tudom, hogy gyenge még a személyisége, és a közösség elfogadását többre tartja kb mindennél. Ha ugyanezt egy idősebb (50+) emberen látom, akkor tudom, hogy ez az ember lélekben fiatal, vagy legalábbis annak szeretné látni magát. Stb. Ezek nem fix és tényszerű dolgok, de a külső erős tipp a belsőre nézvést.
2009. szept. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

szerintem ez a világ egyik leggusztustalanabb dolga.

sajnos nap mint nap szemtanúja vagyok... -.- nem tartozom egyik stílushoz sem, hanem a leírtakat vegyítem nagyjábol.

2009. szept. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
csak a külsőből ítélkezni butaság, de ez az első, amit meglátsz, és akár akarod, akár nem, kialakul benned egy első benyomás. pl. egy mosolygós, felemelt fejű, egyenes tartású embert sokkal szimpatikusabbnak látsz, mint egy görnyedt járású, mogorva tekintetűt, mégha nem is tudatosul, hogy ez az oka. persze ettől még mind a két személy lehet értékes, de sztem ez az első benyomás sokat számít, ezért jó, ha az ember megtalálja a saját öltözködési stílusát, amit teljesen 'magáévá' tud tenni és teljes önbizalommal képes viselni, így nekem máris vonzó egyéniséggé válik, eltekintve attól, hogy pontosan milyen jellegű stílust is képvisel.
2009. szept. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket.Én naponta szembesülök a ténnyel hogy külsöröl megitélnek.Öltözködésem szerintem teljesen normális kategóriába illeszthetö,csupán a hajam kissé emosabb....bár általában még azt is eltüröm a szememelöl,pedig nem idegesit ha belelóg.Azonban sokan meglátnak és megszolnak miatta.Nem akarok rajta változtatni jelenleg,neke mez tetszik.Azonban elég idegesitö hogy megitélnek,pedig nem is ismernek.Bár szerintem ez ellen nincs mit tenni sajna.
2009. szept. 19. 17:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!