Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan menjek magassarkúban...

Hogyan menjek magassarkúban földes talajon úgy, hogy ne ragadjon be a sarkam?

Figyelt kérdés
Imádom a magassarkúkat, a munkahelyemen illik is elegánsnak lenni (ingatlanokkal foglalkozom), de sokat kell kijárnom olyan területekre, ahol nincs aszfaltos út. Viszont nagyon nem szeretnék emiatt lapos cipőre váltani.
2009. szept. 8. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lábujjhegyen. Mást nem nagyon tudsz. Persze van az a földes út, amin így is elsüllyedsz :-(
2009. szept. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Rugalmasság...

Valószínűleg nem buszozol az adott területre, hanem autóval közlekedsz. Márpedig egy autóban igencsak el tud férni egy pár váltás cipő. Ugyanis szerintem az egyik legnevetségesebb dolog az, hogyha valaki "bohóckodik" az öltözete miatt. Márpedig a magassarkú cipő egy földterületen történő közlekedésre inkább bohócruha, semmint egy értelmiségi üzletkötő öltözete. Én tuti otthagynám az irodát, aki "így próbál üzletet kötni".

Nem ritka az igazán profi üzletkötőknél, hogy nemcsak váltás cipőjük, hanem váltás RUHÁJUK is van, pont azért, hogy soha ne öltözzék túl vagy alul az üzleti partnerüket. Ha egy poros asztalosműhelybe mennek, akkor hülyén néz ki az elit öltöny, ha viszont egy nagyvállalat vezetőségét környékezik, akkor a sportzakó sem biztos, hogy jó választás. Én is ismerek ilyen üzletkötőt, aki bizony egy nap ötször is képes átöltözni. És hidd el, nem épp a "sikertelen üzletkötő" címre pályázik.

2009. szept. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, a lábujjhegyet megpróbálom gyakorolni, csak félek, 8 cm sarokkal nem sokáig fogom bírni. A váltócipő nem olyan egyszerű, mert sokszor menetközben, kocsitól messze derül ki, hogy földes részre is be kell menni. Különben is, nekem a kosztüm+sportcipő sokkal "bohócabb" mint akár egy beragadás. Én már csak ilyen csaj vagyok...
2009. szept. 8. 14:02
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
szerintem szerezz be 1 fekete balerinát, és cseréld át, amikor terepre mész. :)
2009. szept. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Még mindig csak annyit mondok, hogy rugalmasság :)

De hát az életben sok dologért meg kell szenvedni. Ettől szép. Én tuti, hogy nem nehezíteném az életem ilyen hülyeségekkel, hogy magassarkúban szteppelek földes terepen. Nem sportcipőt ajánlottam, de bizony a kosztümhöz is van olyan alkalmi cipő, ami nem tűsarkú és nőies. Persze minden részlet kérdés...

2009. szept. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a válócipő a legmegfelelőbb módszer. De ha már végképp tűsarok, akkor a 8 cm-es sarok helyett elég a 2-3 cm-s is. Az is elegáns, de kényelmesebb. A balerinacipő is jó választás lehet, de ha túl vékony a talpa, akkor a föld feltörheti a lábad (tapasztalat).
2009. szept. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. Ami még eszembe jutott: szerintetek egy magas (8-10 cm) de nem tű, hanem szélesebb sarkú cipő mennyire válna be a földes talajon? És lehet az is annyira elegáns, mint a tűsarkú?
2009. szept. 23. 13:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!