Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tudnátok sportos stílusban...

Tudnátok sportos stílusban segíteni?

Figyelt kérdés

most akarok váltani stilust.

Ami érdekel:

milyen ruhák vannak

mennyire jiny be nektek ez a stílus

honnan tudom h jól áll e

miről szól a stilus

(egyszóval minden)

linkek is jöhetnek


2013. jan. 29. 10:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
azért nem hittem volna hogy ilyen értelmes válaszok jönnek..... nagyon köszönöm....
2013. febr. 1. 23:12
 12/12 anonim ***** válasza:

Hello!

Én voltam a hosszú választ adó válaszoló.

Azóta kaptam még egy kérdéssort, próbálom megválaszolni, de itt, hogy többeknek is okulásul szolgáljon.


Alapvető dolog, hogy az embernek a saját stílusa valamennyire belülről kell, hogy fakadjon és mindenképpen dícséretes, hogy fiúként van igényed a stílusosságra.

Nekem Giorgo Armani kedvenc mondásai jutnak eszembe, szerintem jók. Íme néhány idézet:

„A stílus az egyetlen olyan igazi luxus, amit bárki megengedhet magának, függetlenül attól, hogy mennyi pénze van. Ez olyan dolog, ami velünk született, de tanulható, feltéve, ha megvan hozzá az emberben a kellő intelligencia.”

„Az elegancia nem azt jelenti, hogy észrevesznek, hanem azt, hogy emlékeznek rád.”

„Divatos holmikat bárki vehet magának, stílust azonban nem.”

Ezeken érdemes elgondolkodni. Különösen a legelső idézet üzenete biztató, mert valóban arról szól a dolog, hogy az egyéniség és stílus gyakorlatilag független az anyagi helyzettől.

Az én megítélésem szerint a trendiség és még a hőn áhított „stílusosság” is hátrább sorolandó a fontossági listán a HARMÓNIÁNÁL. Végtére is a harmónia visszahat és ettől leszel stíusos.

Harmónia alatt azt értjük, hogy szép, ami érdek nélkül tetszik. Ruha, frizura, kiegészítők stb. Amik tetszenek és a tükör előtt visszanézve megerősítik Benned azt az érzést, hogy na igen, „ez én vagyok”, „ez illik hozzám”. Nagyvonalakban lehet a szem, haj, bőrszín alapján a színharmóniát vizsgálni, de ez nem matematika, hanem ráérzés.

Figyeld a reakcióidat, figyeld, hogy az adott dolog milyen benyomást kelt, mennyire érzed benne otthon magadat. Ugyanis ez fogja megadni azt a kisugárzást és magabiztosságot, hogy egy idő után a stílusodra jellemző dolgokról mindenkinek te fogsz az eszébe jutni az ismerősök körében.

Ami a hajviseletet illeti, annak is érdemes az arcformához igazodnia, illetve célszerű az életvitelt is bekalkulálni. Aki sportos és sokat mozog, fut stb, az ne csináljon olyan hajat, amit naponta fél óra belőni és még a szélfújás is tönkreteszi. Itt is lényeg a természetesség és a harmónia. Amúgy fodrászok és netes fotónézegetések is sokat tudnak segíteni.

Átváltozni nem nagy ügy, inkább megtalálni az utadat, az lehet időigényes. Azonban egy új ruha, új frizura gyakorlatilag azonnal megadja a megújulás élményét.

Könyven már korábban is ajánlottam a Carol Spenser: Jó megjelenés titka férfiaknak című könyvét. Szerintem alapmű. De ha jobban bele akarsz mélyedni, keresd Schiffer Miklós műveit. Ő is az egyik legjobb a szakmában.

A testalkat az viszont egy adottság. Ha jól érzed benne magad, nem kell változni, mondjuk az öltönyös fotón nem sok látszik Belőled, tehát nehéz lenne bármilyen tanácsot adni. De mondjuk sokminden kialakul egy sportos életvitellel. Annak örülj, hogy nem vagy dagi. 

Beszerezni be lehet a jó cuccokat a legváltozatosabb helyekről. A Tesco F&F, C&A, Vögele, New Yorker, de sokszor még a kínaik is bejátszhatnak. Harmónikus, stílusos ruhatárat össze lehet rakni kisebb pénzből is. Néha még egy-két turkáló is tart olyasmit, ami nagyon klassz, még hordva sem volt, csak a mérethiány miatt egy nagyobb kontingensbe bekerült. Így lett nekem 20ezres DIESEL gatyám ezer forintért, hordatlan állapotban. Komolyan. A Vatera.hu-n is sokféle férfiruházat van, legalább tájékozódni érdemes ott is.

2013. febr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!