Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tudnátok sportos stílusban...

Tudnátok sportos stílusban segíteni?

Figyelt kérdés

most akarok váltani stilust.

Ami érdekel:

milyen ruhák vannak

mennyire jiny be nektek ez a stílus

honnan tudom h jól áll e

miről szól a stilus

(egyszóval minden)

linkek is jöhetnek


2013. jan. 29. 10:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
lemaradt fiu vok
2013. jan. 29. 10:50
 2/12 anonim ***** válasza:

Sajnos a korod, ízlésed, színvilágod és az, hogy hová pozicionálod magadat,ezek egyike sem derült ki.


Amit ajánlani tudok: nézegess nagy divatmárkák katalógusait, weblapjait. Ott nagyon hamar el tud dőlni, hogy melyik műfajjal tudsz azonosulni. Aztán érdemes elmenni üzletekbe felpróbálgatni dolgokat és a tükör előtt eldönteni, hogy tényleg úgy érzed-e benne magad, amit vársz tőle. Persze érdemes előtte behatárolni az anyagi lehetőségeket is. És egy titkos tipp, nagyon sokat tanulhatsz Carol Spenser: A jó megjelenés titka férfiaknak című könyvből. Nagyon egyszerű, de hasznos tippek, ötletek vannak benne. Én is pont a te problémádhoz hasonlóval küzdve vettem meg.

2013. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Milyen stílusod van most? Hány éves vagy? Ez sok mindentől függ...

Nekem személy szerint nem jön be a sportos stílus, de most én pl. arra gondolok, hogy edzőcipő meg ilyenek, ami max akkor elfogadható, ha valaki edzésre megy vagy onnan jön.

Én jobban kedvelem az elegáns stílust!

2013. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
21 vagyok. Jelenleg nagyon nincs stílusom... Ez a baj. Ez tetszik a legjobban
2013. jan. 29. 15:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Tudnál mutatni képet, milyen stílusra gondolsz? 21 évesen... szerintem nem a sportos stílusra kellene már gondolnod. Vagy maximum a sportosan elegáns is oké lehet, pl. farmer, ing, meg mondjuk egy ilyen cipő:

[link]


De pl. egy ilyen cipő pasin már nagyon nagyon nem tetszik:

[link]

2013. jan. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A második vagyok. Való igaz, hogy idő kell ahhoz, hogy az ember megtalálja a saját stílusát. Érdekes, hogy nekem pl kettő is van, mármint olyan stílus, amit kedvelek, pedig nincs közük egymáshoz, így a hangulatomtól is függ, hogy éppen mit alkalmazok.


Ha ilyen útkeresésben vagy - és külön dícséretes, hogy adsz magadra férfiként és nem vagy egy igénytelen - akkor nincs más, mint a szakkönyvek, katalógusok, weblapok tanulmányozása. Amúgy milyen alkatú vagy? Milyen magas? Mit dolgozol/tanulsz? Hová sorolod magadat? Inkább a tömegbe, vagy inkább a különcök közé? Milyen réteghez sorolod magad? Tehetősebb, elitebb vagy inkább középszerűbb? Hol élsz? Vidék/Budapest? Falusias, kisvárosias, nagyvárosias? Kik közé jársz? Mit szeretnél sugározni magadról a megjelenéseddel? Ezeket nem véletlenül kérdezem. És nem is sznobizmusmól. De ha van kedved mindre választ adni, szívesen adok tippeket, linkeket.

2013. jan. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia. Köszönöm a bizalmat, hogy megosztottad velem a fényképedet és az alapadataidat.

Túlspilázni nem akarom, sőt arra is felhívom a figyelmet, hogy ha valaki tanácsot ad - jelen esetben én - akkor az egy szubjektív, tehát ha én lennék a képen szereplő srác, akkor hogy érezném én jól magamat, ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a Te egyéniségedre is ugyanez igaz.


Viszont van pár alapdolog, amit érdemes figyelembe venni.

Javaslom ezen a linken tájékozódni, a jellegzetes férfi-alapruhatár ügyében.


[link]


Ők mondjuk eléggé konzervatív, öltönypártiak, tehát nem mindenbe jó ez. Hogy én Teneked mit ajánlanék?


Egy olyan ruhatárat, ahol a darabok mindegyike mindegyikkel összehozható, így viszonylag kisebb darabszámból is lehetsz változatos.

Írtad, hogy a sportos stílus áll közel Hozzád. Szerencsére ez egyszerű megvalósíthatóságú, mivel alapvetően elterjedt a sportosság.

Szerintem:


Ne a márkásságot nézd, sokkal inkább a stílust és a minőséget. A kínaitól a Tesco F&F-en át a Zara, C&A, New Yorker-ig bárhol találhatsz jó darabokat. Még a Tacco-ban is.

Javasolt:

Kabátok.

[link]

Kabátnak a baseballdzseki egy jó választás:

[link]

No meg valami téliesebb, kapucnis kabát. A komolyabb kabátnál annyiból célszerű a fekete, hogy az mindenhez jó és nem érzékeny.

[link]

Ha mész néha színházba, akkor érdemes egy téli szövetkabátot is beszerezni. Ez öltönnyel is, de farmerrel is jó. Ezt a mrsale.net-en találsz, nem linkelek képet.

Nadrágok:

Amivel nem nyúlhatsz mellé, ha van egy jó kék farmered, egy fekete farmer plusz valami szövet vagy vászonnadrág, akár fekete akár sötétszürke színben.


Fölülre jók az egyszerű szabású pulóverek, Neked én a hidegebb színeket tudom elképzelni, türkizes, kék, némi fekete. Örök divat a skandináv minta, nem rossz tipp.

Egy modern fiatal férfinak érdemes legalább egy öltönyt és egy sportzakót is tartani. Nagyon vagány, félhivatalos megjelenéshez.

Cipő ügyben: sima fekete félcipő, valódi bőrből, mindenhez jó. A baseballdzsekis sportos farmeres stílusban meg egy igényesebb utcai edző vagy sportcipő.

Jó cipőötletek:

[link]

[link]


de alkalomra a sima fekete félcipő mindenképpen szükséges.

Nem rossz, ha valami mokasszint is tartasz vagy ahogy régebben mondták hajós cipő (boat shoes)

[link]

Ez is olyan „csibészes” átmenet a sportosság és az elegancia között. Lezser, de bárhol meg lehet vele jelenni



Pólók:

[link]


Ez egy kicsit az a jachtos, életörömöt kedvelő és hasonlóan telitalálat, mint a boat shoes.



Összességében jó sportos ötletek találhatsz a Ralph Lauren divatmárkánál.

[link]

[link]


Ezeknél persze nem a márka számít, kevéssé drágában is van hasonló stílusú. Persze ha megengedheted magadnak, ezekkel nem nyúlsz mellé.

Legyen egy vagány napszemüveged egy mechanikus, de legalább analóg mutatós karórád. Az óra nagyszerű kiegészítő. A 7 zenés, számológépes, digitkijelzős verziókat hagyjuk meg a gyerekeknek.


No és a végére jöjjön egy kis ellenpéldagyűjtemény. Szóval mit NE, ha nem akarsz magadból hülyét csinálni:

Soha ne hordj szandált. Abban egy férfiember nevetségesen néz ki, mint egy nagyranőtt jóllakott óvodás. Hiába divat, idiótául néz ki.

Aztán fliplop (lábujjköztes) papucs dettó: nem szabad blamálni magát az embernek utcára ilyenben. Strandon, uszodában elmegy, de közterületen felér egy mentális környezetszennyezéssel.  Még akkor is, ha most ezen sokan megrökönyödnek. A papucs férfin, utcán még kissé buzzancsos és suttyós is. Strandpapucs dettó.

Hasitasi: hagyd meg a napköziseknek, meg a nyugdíjas turistáknak. Q-rvaciki.

Mélyülepű nadrág. Sok srác azt hiszi magáról, hogy az ágrólszakadt tehénpásztor dizájn rohadt menő. Ne higgy nekik! Nekik ennyire futja az imázsépítés, nem gondolnám, hogy közéjük akarod sorolni magad.

Hasonlóképpen agyfsazt lehet kapni az olyantól, amikor a csípőre tolt nadrágból kilóg az alsógatya teteje. A retardált kretének köreibe jó belépő. Szeretnéd? 

Térd aláig érő bermuda. Úgy hordják, mintha kötelező lenne, de én még embert nem láttam, akinek jól állt volna.

Rövidnadrágot is maximum kutyasétáltatáshoz tudok elképzelni, de akkor inkább shortot. Utcára, ha nagyon nagy meleg van, egy laza vászonnadrág ideális választás.

Aztán óriási melléfogás az öltöny sportcipővel, az elegáns ing farmer-sportcipő kombóval. Az ing és a farmer jó, de akkor szolíd cipő dukál hozzá.


Hát remélem hasznát veszed az ötleteknek, kíváncsi leszek, hogy mennyire tartottad használhatónak az írásomat.

2013. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok.

Én is köszönöm képet, bár én a stílusra gondoltam, amire gondolsz,hogy arról küldjél képet! :)

Ez az előző válasz, csodálatos. Nem vagyok benne 100%-ig biztos, elnézést, kedves válaszoló fiú (férfi) vagy, ugye? Ha te is így öltözöl, akkor gratulálok hozzá!

Szerintem ebból aztán tud majd ötletet meríteni a kérdező, sőt mindenképp fogadja is meg ezeket a tanácsokat, ezekkel nem lehet mellényúlni! :)

2013. febr. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2. ill. 7. válaszadó vagyok. A 8-as jól érzi, férfi vagyok, aki igyekszik stílusos lenni, mindenféle feminin metroszexualitás nélkül.


A kérdezőnek: bocs, kihagytam a férfi titokzoknit. A nyitott, lábujjakat és körmöket láthatóvá tevő lábbelik után a következő kulturális környezetszennyezés a titokzokni. Én nem is tudom, hogy ki találta ki, valami nagyon borzadályságos. :)


Még egy kis tananyag, mindenki hasznát venné:

[link]

2013. febr. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves "stílusos férfi"! :) Elárulod hány éves vagy?
2013. febr. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!