Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Meg lehet tanulni magassarkúba...

Meg lehet tanulni magassarkúban szépen járni?

Figyelt kérdés

Mondjuk van egy - két magassarkúm, de nem tudok olyan légiesen, szépen vonulni benne, mint mások. Nem bukdácsolok,de mondjuk egy vonatútra lapos talpú cipőt választok. Folyton azon izgulok, hogy ki ne bicsakoljon a lábam.S emellett még figyeljek arra is, hogy húzzam ki magam.


Egy kb. 7 cm-es telitalpú magassarkúról lenne szó.

Stílusra ilyesmi:


[link]


Ettől magasabb sarkú cipőm nincs, csak kisebb, s azok nem is okozn


Nem sürgős a dolog. Kb. nyárra szeretnék szépen járni a cipőimben.

Vagy csak minden nap gyakorolni kell?

Van esetleg valamilyen vádli torna vagy ilyesmi, ami segítheti a lábat ennek elsajátításában?


KÉRLEK, YOUTUBE-os videókat ne linkeljetek! Köszönöm



2013. jan. 17. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze. Az sokat segít, ha minden nap egy fél órára felhúzod a lábadra. Pl. ha a konyhában sürögsz-forogsz, vedd fel (lehetőleg azért ne akkor, mikor kés van nálad, nehogy beleborulj a késbe :D), vagy húzd fel, ha pakolgatsz, ilyesmi. A lényeg, hogy húzd ki magad, kicsit told előre a medencéd, legyen laza a derekad és a csípőd, és NE bámulj a lábad elé. Csak előre. Előbb mindig a sarkad érintse a földet, utána a talpad többi része.

Vádlitorna: A talpad első harmadával állj fel egy lépcsőfokra, és emelgesd magad.

2013. jan. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


És ez amúgy használ? Neked volt/van ilyesmi problémád?


Egyébként jellemző, amit írtál, hogy az ember hajlamos a lábát nézni, meg az utat, hogy ne lépjen gödörbe, s közben olyan görbe lesz, mint a kérdőjel.

2013. jan. 17. 19:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem segített. Kicsit magasabban, 10-12 centisben azért nem biztos, hogy egyből tudnék menni bénázás nélkül, ilyenkor mindig előtte pár nappal felveszem, napi fél órára és abban rohangálok itthon, hogy hozzászokjak. Egyébként a vádligyakorlat sokat segít :)
2013. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg azt is, hogy biztosan jók-e a cipőid. Nekem az első pár magassarkúmnak a talpa borzasztóan csúszós volt, de azt gondoltam, hogy a magas sarok miatt járok benne bizonytalanul. El is ment a kedvem az egésztől, aztán egy barátnőmnél felpróbáltam az ő egyik magassarkúját, aminek rendes gumi talpa volt, és lám kiderült, hogy mégiscsak tudok magas sarkúban járni:)
2013. jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igaz lehet,mert a nyáron vettem egy rieker gumitalpú bőr cipőt, s olyan, mintha semmi sem lenne a lábamon.

Szinte egész nap tudom viselni, nem szorít, nem ég a láb.

A sarka mondjuk robosztusabb, de kb. 4,5 - 5 cm. Semmi gond vele.

2013. jan. 19. 15:13
 6/7 anonim válasza:
A gyakorlás rengeteget segít! Ráadásul ha felveszed otthonra 3-4 alkalommal akárcsak 1 orára is akkor betörik a cipő, mielőtt felvennéd esetleg egy egész napra vagy egész estére. Gyakorlás teszi a mestert.. Èn 15 évesen nem is tudtam magassarkúban járni, manapság a 15-20 centis sarkakban akár maratont is futnék:)
2013. febr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én szerencsés helyzetben vagyok mert én mindig is jól tudtam magassarkúkban járni.De egyébként meg lehet tanulni.
2013. szept. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!