Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Emo vagy goth vagy rocker?...

Emo vagy goth vagy rocker? Vagy ennek más neve van?

Figyelt kérdés

Szóval van egy srác, rock metál, de leginkább japán zenéket hallgat, rengeteg animét néz, igen vidám fajta srác, nem az a depis fajta.

Külsőleg: hoszzú haj, sokszor extrém szinekben mint kék, rózsaszín, piros meg mindenféle. Állandóan sminkeli magát. Ruhája hát nem tudom hogy lehetne leírni rendesen, néha szoknya, csatos bakancs(?), ilyen lányos dolgok, legtöbbször fekete, de színes dolgokat is hord.


Állítólag van valami neve a stílusnak, de elfelejtettem mert számomra elég ismeretlenek ezek. Talán valami ilyen japános dolog.


Aki nem tud semmi értelmes választ írni az inkább ne is írjon semmit.


2008. máj. 30. 14:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Akkor kezdjük...


A rocker az egy nagyon relatív fogalom, akit tényleg annak lehetne nevezni, az sosem mondja magáról. Általában a fiúk hosszú hajúak, gyakran hordanak zenekaros pólót, felvarrót a cuccaikon (ez egy darab anyag, amire a kedvenc zenekarának a neve van ráhímezve), kockás gatyát, vagy szakadt ruhát (ezek már ilyen csövesekhez hasonlítanak. Sminkelés nem jellemző. Cipő gyanánt általában bakancsot vagy tornacipőt hordanak.


Gót. Na ők a tök feketék, rájuk jellemző, hogy sminkelnek a fiuk is, de csak és kizárólag feketével. Leggyakrabban körmöt, talán a szemet, ritkán a száukat is, de ilyen teljes sminkelés inkább koncertek alkalmával történik. Náluk a cipő a bakancs, de nem 100%.


Emó. Abban nem vagyok otthon, annyit tudok, hogy ott is sminkelnek a fiuk, a hosszú hajuk jellemzően tépett, és a szemükbe lóg, hogy véletlenül se lássák az általuk megvetett világot. Egyébként elég lányosan öltöznek, de öltözéskükben jellemzőek a deszkás elemek. Ruháik nem olcsóak - vagyis az emóboltok nem olcsók, nálunk már tönkre is ment. De ez a divatemó, mert eredetileg, ez a dolog kicsit mást jelentett.


Az általad elmondottak leginkább a punkokra jellemzők. Extrém színű, vágású frizura, van, hogy a fiuk is sminkelnek, mondjuk szoknyás punkot nem láttam még. De ha lányos az öltözködése, hát így már kemény dió. A punkok is szeretik a szakadt cuccokat, ezeket általában házilag készítik. Sok testékszerük van. Hmm, például -legalábbis is felénk- gyakori a párduc- vagy leopárdmintás ruha.


Én azt mondanám, hogy egy animerajongó punkkal van dolgunk, de ha mondjuk mondanál pár zenekart, amit szeret, akkor könnyebb dolgunk lenne.

2008. máj. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nem punk, olyat ismerek, valami teljesen más. Egy zenekart tudok csak most így mondani, Naitomea (remélem jól írtam). De nem ismerem, nem tudom milyen zene vagy stílus.
2008. máj. 30. 15:24
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a stílust J-Rocknak hívják, és jellemző rá az, ahogy leírtad a fiút. A J-rockerek a japán kultúra szerelmesei, animéket néznek, manga-gyűjteményük van otthon, általában szerepjátékosok (élőben vagy neten), japán rockzenét hallgatnak, karatéznak, japánul tanulnak. Jellemző rájuk a színes haj, a fura festés, a színes, de nagyon furcsa szabású ruhák. Ennek a fajtának is van depis és kevésbé depis változata. Ja, és heteroszexuálisak, mostanában ezt sem árt megjegyezni. :P
2008. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Hmm... ez már elég rétegműfaj azért, erről nem is hallottam. Utánanéztem a zenekarnak, valóban az a jrock stílus. Azért kíváncsi lennék hogy néz ki az a srác. :D

Első válaszadó

2008. máj. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ez az illető nem "valamilyenes", egyszerűen extravagánsnak nevezném. (Hadd ne foglaljak állást a stílusáról, inkább csak "bekategorizáltam"):-)
2008. máj. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszotokat, igen j-rock lehet vagy azon belül valami, mert azt hiszem azon belül is vannak stílusok, majd rájövök egyszer :)
2008. máj. 31. 22:02
 7/19 anonim válasza:
88%
Először is. Nem jrock stílus. Ez a visual kei. A visual kei egy Japánból származó stílus. Ugyanolyan mint pl a punk/rocker/divatmajom stb. Amiket írtál, az mind igaz. Ez a visual kei stílus, általában a fiúk lányoknak néznek ki, ezért is sokan már az elején eltávolodnak ettől a fajta stílustól. Mind heteroszexuálisak, amit már előttem is leírtak ^^ És az a srác, akit leírtál, jó stílust képvisel ;)
2008. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
17%
Hát 1 bisztos ez a három stílus nagyon hasonlít egymáshoz! De utálják is egymást ez bisztos!
2009. ápr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

Ha jobban ismernéd a stílusokat talán rájönnél hogy egyik sem hasonlít egymásra:) Esetleg a Rock, és a Goth.

A mai világban sajnos nagyon keverik a szezont a fazonnal a stílusok közt:( Mindenki már csak az emo-t ismeri, és összekeverik a rock/metállal. Remélem hamar vége lesz ennek a tiniőrületnek (mármint az emo)

Ha már írok ide, itt átolvasgathatod mi is az a Visual Kei:)

[link]

2009. júl. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
12%

"van egy srác" "néha szoknya, csatos bakancs(?), ilyen lányos dolgok, legtöbbször fekete, de színes dolgokat is " "vidám fajta srác"


Légszi ezt magyarázd el, aztán tudok majd választ írni, ha megértetem :D

2009. júl. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!