Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ti vennétek ilyet, ha lenne...

Ti vennétek ilyet, ha lenne rá lehetőségetek?

Figyelt kérdés

Függetlenül az etikai részletektől.

[link]


ezeket (és ezen kívül az összes hasonló elven működőt)

[link]


Gond nélkül leszedi.


Szóval nem érdekel, hogy most rohadjak meg, hogy ilyen egyáltalán eszembejutott. Úgy néz ki egy boltos ismerősömön keresztül rendkívül olcsón hozzájutok.


Szóval ti vennétek, használnátok, vagy képtelenek lennétek elszámolni a lelkiismeretetekkel.

Nyilván nem kis boltokban használnám ami egyértelműen magánvállalkozás és az eladótól vonják le a hiányt, hanem nagyobb üzleteknél, ahol már eleve be van kalkulálva a veszteség, náluk sem rendszeresen csak kéne pár új cucc. Ennyi belefér, NEM???


2012. okt. 15. 07:55
1 2 3
 1/21 gelazso ***** válasza:
100%
nem
2012. okt. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem fér bele. Undorítónak tartom. Legalább ne hirdesd a hülyeségedet.
2012. okt. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Biztos azért van ennyi lopásgátló cucc mert minden ember undorítónak találja mi? :D sztem ösztönösen bennünk van a "lopás" ősidőktől fogva. A túlélésünk feltétele, annak a feltétele, hogy itt vagy ebben a világban.


A legnagyobb lopás az életben ami számodra nem biztos, hogy elsőre elítélendő az a vadászat:

ellopni valaminek az életét, hogy túlélj.


Az ösztönt el tudod nyomni végülis. De szerintem ne mondd, hogy undorító... kezd kiveszni az emberekből a túlélési hajlam.

Nyugat európai fizetések mellett meg sem fordulna a fejemben ilyesmi, nem, nem azért mert erkölcsösebb lennék, egyszerűen nem érné meg annyi pénz mellett az esély, hogy feljelentsenek.


Viszont itt az elnyomott keleten szerintem egyáltalán nem kell sajnálni a nyugati multiktól ellopott morzsákat. Aki meg beáll oda dolgozni vállalta a felelősséget a szopásért. Miért sajnáljam, hogy tőle "is" elveszek valamit? Engem sem sajnáltak a c.nyok amikor műszaki eladó voltam, és higyjétek el hidegen hagyott miket lopkodnak el, nem az én dolgom volt odafigyelni..

2012. okt. 15. 08:15
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
ez lopás amit szerintem nem kéne. de ami mégjobban böki a szemem h te még meg is ideologizálod hogy igazábol tök jogos lenne lopni és kéne is mert az a normális és ha nem lopsz akkor milyen ember vagy már...ez a gáz nemaz amikor ellopsz egy kiflit mert nincs mit enned. ezek a lopásgátlo tranzponderek ráadásul általában ruhákon azokbol se az olcsobb átlagosokon van. mert ha még azért lopnál mert nemtudsz mást tenni azt még valahol megérteném de aki luxuscikket lop az egy egyszerű bűnöző.(azis aki bármit lop de azért van az a helyzet hogy elismerném h nemtudott mit csinálni bár azért ilyen nemnagoyn van) szoval lopj ha lebuksz bűnhődj de ne mond h ez a normális
2012. okt. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát én bennem ez az ösztönösen lopás marhára nincs bennem, viszont az ösztönösen becsületesség igen, tudom van akiben nem, de bennem meg ez van meg. szóval én nem vennék.
2012. okt. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha így gondolod minek kérdezted meg egyáltalán?
2012. okt. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Minek kérdezi mégis? Hát azért hogy megmagyarázza magának. Nem, nem vennék ilyet, mivel a vadászat szükséges volt, hogy életben maradjon az ember, hogy legyen energiája az életre, de valahogy egy H&M-es ruha nélkül ki lehet bírni. Te tudod, te bajod, nekem nem posztom senkit elítélni, én nem tennék ilyet, mert utána nem tudnék tükörbe nézni, és nem tudnám jó szívvel viselni a ruhát. Ha valaki megkérdezi, mennyiért vetted, mit mondjak? Áhh, ingyen volt, mert loptam...
2012. okt. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Igenis undorító. Okodkodsz a bűnözésről. Ha ennyi energiát fektetnél a munkádba, nem lenne gond.

Ruhalopás? Tényleg ez a túlélési taktikád? Kenyér és tej, ez legyen, ezzel élsz túl, nem a lopásra készült kütyükkel.

Én becsületes vagyok, jólelkű és igyekszem ennek megfelelően élni, ezt akarod elítélni komolyan? Megmagyarázni, hogy neked van igazad? :) Milyen naiv :) Az, hogy gyártanak ilyet, nem jelenti azt, hogy helyes. Csomóan öngyilkosok lesznek...attól jó dologgá válik? Persze, hogy nem. Nagyon rossz logikai menet.


Inkább szégyelld el magad és gondolkozz.

2012. okt. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem. Már voltál egyszer ezzel a kérdéssel, és akkor is azt írtam: ez gerinctelenség, lopás. Remélem, hogy lebuksz vele.
2012. okt. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem fér bele ennyi! Egy lelkiismeretes embernek ez eszébe sem jut. Undorító!!! Remélem, hogy lebuksz vele és lecsuknak!
2012. okt. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!