Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért viselkednek így az emberek?

Miért viselkednek így az emberek?

Figyelt kérdés

A mai nap sétáltam haza, erre egy munkásokat szállító autó ablakát lehúzták és egy "illedelmes" férfi kiordított, hogy "Hogy nézel ki, te b.zi?" Tényleg nem értem, hogy miért vannak ilyen emberek, miért nem fogadják el, hogy nem egyformák az emberek és szólnak be ilyeneket. Ennyi erővel én mondhatnám, mivel egyetemista vagyok, hogy miért vagy te ilyent tanulatlan bunkó paraszt... :S (de nem teszem, ezért is vagyok nála több)


Egyébként nem hiszem, hogy olyan kirívóan öltöztem volna fel, volt rajtam egy fekete hosszú szövetkabát, szürke-fekete kockás nadrág, meg sapka. Tényleg nem értem miért ilyenek az emberek és már idegesítő, nem mellesleg semmi közöm sincs a melegekhez... :/


Szerintem ez az egész arra vezethető vissza, hogy a médiában, az interneten is az emberek egymásra ugrasztása folyik. Nem találunk olyan műsort, programot, ami nem az ellentétekre épül, a különbségeket élezi ki. Ezért - sajnos - gyakran magyarok magyarok ellen ugranak (magyar, mint egy ország lakói) és szépen mindenkit kizárunk valamiért, valakit azért, mert ő fiatal és máshogyan gondolkodik, mint én, aki kb. 10 évvel idősebb, mást azért, mert ő máshogy öltözik, mást azért, mert nem egy az érdeklődési körünk, mást azért, mert... Sajnos tényleg nem azért diszkriminálnak valakit, mert megérdemli, például drogozik, vagy nem büntetlen előítéletű, hanem olyan okok miatt, amiről vagy nem tehet, vagy pedig őneki nem rossz. Gondoljunk már bele, hogy valaki ha úgy öltözik fel, ahogy a közízlés még elfogadja, de nem okoz senkinek sem "fájdalmat", de ha valaki drogozik, akkor tényleg árt magának is, illetve elég nagy anyagi megterhelést jelent, stb.


Nem csak erre akarok kitérni, hanem arra is, hogy jelenleg hova tartunk: elítélünk mindent, ami egyedi, ami bármi mást mutat, mint a nagy átlag. Szeretnénk azt, ami a '70-es években volt, hogy mindenkin egyforma ruha van, egyforma haj, és a szomszédot másoljuk, mert neki jól áll a stílus, nem érdekel, hogy milyen az ő fejformája, az alakja, a mentalitása... Azt hittem ez az időszak elmúlt. Egyáltalán nem díjazom azt, amikor valaki a másikat koppintja, de szerintem akkor is a tanulatlanság csúcsa így viselkedni az utcán. Egyébként 20 éves fiú vagyok, de nem igazán néznek sohasem 20-nak, legtöbbször 17-nek szoktak. :D


Nektek mi a véleményetek az ilyen viselkedésről? Tanácsok, ötletek? Vélemény arról, amit leírtam?


Köszi előre is,


2011. febr. 14. 00:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

F@szom járkáljon egyetemre inkább vágom a fát egész nap.

Kis p.csök vagytok.

2011. febr. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk gondolj abba bele, hogy vannak olyan emberek, akik nem fát akarnak vágni egész nap, mint te? Nem mondom, hogy az nem jó, mindenkit más érdekel, más illik hozzá, te úgy döntöttél, hogy azt választod, attól ne szólj le szerintem másokat.


Egyébként megsúgom neked, hogy nem minden egyetemista olyan, mint amilyennek te elképzeled, hogy anyuci és apuci a segge alá rak egy autót, kap egy házat, telepénzelik és megkap mindent, igenis vannak olyanok, akik azért tanulnak, hogy államilag támogatotton maradjanak, kapjanak jó ösztöndíjat és elhivatottak. Hogyha pedig senki sem járna egyetemre, akkor ki végezné el azokat a munkákat, amik szakértelmet kívánnak? (pl. orvos, gyógyszerész, jogász, tanár, stb. - a saját szakom direkt nem írtam :P)


Nem ez alapján kellene elítélni az embert, és lehet, hogy majd kb. 20 év múlva, mikor már alig bírod majd csinálni a favágást egész nap, majd akkor rájössz, hogyha tanultál volna, akkor lehet, most nem azon kellene gondolkoznod, hogy most egyél, vagy mit fizess ki...

2011. febr. 16. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!