Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért viselkednek így az emberek?

Miért viselkednek így az emberek?

Figyelt kérdés

A mai nap sétáltam haza, erre egy munkásokat szállító autó ablakát lehúzták és egy "illedelmes" férfi kiordított, hogy "Hogy nézel ki, te b.zi?" Tényleg nem értem, hogy miért vannak ilyen emberek, miért nem fogadják el, hogy nem egyformák az emberek és szólnak be ilyeneket. Ennyi erővel én mondhatnám, mivel egyetemista vagyok, hogy miért vagy te ilyent tanulatlan bunkó paraszt... :S (de nem teszem, ezért is vagyok nála több)


Egyébként nem hiszem, hogy olyan kirívóan öltöztem volna fel, volt rajtam egy fekete hosszú szövetkabát, szürke-fekete kockás nadrág, meg sapka. Tényleg nem értem miért ilyenek az emberek és már idegesítő, nem mellesleg semmi közöm sincs a melegekhez... :/


Szerintem ez az egész arra vezethető vissza, hogy a médiában, az interneten is az emberek egymásra ugrasztása folyik. Nem találunk olyan műsort, programot, ami nem az ellentétekre épül, a különbségeket élezi ki. Ezért - sajnos - gyakran magyarok magyarok ellen ugranak (magyar, mint egy ország lakói) és szépen mindenkit kizárunk valamiért, valakit azért, mert ő fiatal és máshogyan gondolkodik, mint én, aki kb. 10 évvel idősebb, mást azért, mert ő máshogy öltözik, mást azért, mert nem egy az érdeklődési körünk, mást azért, mert... Sajnos tényleg nem azért diszkriminálnak valakit, mert megérdemli, például drogozik, vagy nem büntetlen előítéletű, hanem olyan okok miatt, amiről vagy nem tehet, vagy pedig őneki nem rossz. Gondoljunk már bele, hogy valaki ha úgy öltözik fel, ahogy a közízlés még elfogadja, de nem okoz senkinek sem "fájdalmat", de ha valaki drogozik, akkor tényleg árt magának is, illetve elég nagy anyagi megterhelést jelent, stb.


Nem csak erre akarok kitérni, hanem arra is, hogy jelenleg hova tartunk: elítélünk mindent, ami egyedi, ami bármi mást mutat, mint a nagy átlag. Szeretnénk azt, ami a '70-es években volt, hogy mindenkin egyforma ruha van, egyforma haj, és a szomszédot másoljuk, mert neki jól áll a stílus, nem érdekel, hogy milyen az ő fejformája, az alakja, a mentalitása... Azt hittem ez az időszak elmúlt. Egyáltalán nem díjazom azt, amikor valaki a másikat koppintja, de szerintem akkor is a tanulatlanság csúcsa így viselkedni az utcán. Egyébként 20 éves fiú vagyok, de nem igazán néznek sohasem 20-nak, legtöbbször 17-nek szoktak. :D


Nektek mi a véleményetek az ilyen viselkedésről? Tanácsok, ötletek? Vélemény arról, amit leírtam?


Köszi előre is,


2011. febr. 14. 00:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy nem Neked szólt a faszi hanem másnak? Lehet, hogy csak a saját nyomiságát akarta kompenzálni. Amúgy egy ismerősöm mesélte, hogy csak itt MO.-n ilyen bunkók az emberek, külföldön ez nem így van. Engem mindenesetre nem érdekel, ki hogy néz ki/öltözködik.
2011. febr. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nekem mondta, mivel ilyen főút szerű volt, ilyen 6 sávos valami és pont ott kanyarodott el a gyalogút mellette és magamban voltam, meg kilesett az ablakon. :/ Egyébként ő szól meg valakit, aki kiordít egy mozgó járműből, ilyen szavakat... Tényleg durva, hogy ilyenek az emberek. :(
2011. febr. 14. 06:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A munkások általában mindenkinek beszólogatnak, úgyhogy nyugodj meg, nem te vagy kivételes eset.:)


Az általad leírtakhoz annyit fűznék, hogy amikor még nem létezett média, akkor is ugyanúgy leszólták egymást az emberek. Ott voltak például a régi bálok. A legfőbb téma ott is az volt, hogy ki hogy néz ki, ki milyen drága ruhát visel..stb. Minél jobb dolga van az embernek, annál elégedetlenebb. Anno elképzelhetetlen volt, hogy egy nemes rangon alul házasodjon. Hiába voltak olyanok a szegényebbek közül, akik több erénnyel bírtak, mint fennkölt, gazdag társaik. Ezeket a dolgok nem a xx. század szüleményei.

2011. febr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ebben is van valami. :) Érdekes az, amit leírtál, csak sajnos mindenkit leszólnak valamiért és nem olyan dolgok miatt, ami tényleg elítélendő lenne. Nem tudom, hogy miért lenne lehetetlen olyan világban élni,a hol az emberek inkább segítik egymást és próbálnak együttműködni, mint mindenki fúrja a másikat ott, ahol tudja és áskálódnak.


Egyébként nem hittem, hogy ilyen értelmi szinten vannak a munkások. Azt hinné az ember, hogyha legalább dolgoznak, akkor legalább viszonylag értelmesen viselkednek, nem úgy mint az állatok, de sajnos nem. :S

2011. febr. 14. 12:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Nézzed meg mit csinálnak, amikor elmegy néhány nőnemű egyed mondjuk egy építkezés mellett.:D Akkor sem fogják vissza magukat.(Persze tisztelet a kivételnek.)


Én is szívesebben élnék olyan világban, ahol az emberek nem úgy mennek el az utcán fekvő mellett, hogy "fúj, biztos részeg", hanem megkérdezik, hogy segíthetnek-e.

2011. febr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon bunkó volt... Ne is foglalkozz vele. Igazad van, azokban amiket leírtál. Én egyszer úgy jártam, hogy egy ilyen kaliberű munkás csak úgy szimplám beordított nekem a nyílt utcán, hogy: Nagyon szép vagy kicsike, csak egy kicsit vastag a combod...

Máskor meg egy munkásokkal teli mikrobusz az út szélére taszított, mikor bicikliztem, és az egyik megtaperolta a combomat(!) Persze nem tudtam ellenkezni sem, mert nem tudtam hová menekülni, és féltem, hogy a kocsi alá esek. Sajnos vannak ilyen barmok...

2011. febr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez sajnos régen is így volt szerintem M.O-n bunkók az emberek, nem tudom külföldön pontosan hogy van de az eddigi tapasztalataim szerint azért nem így :/ Mindenesetre ne foglalkozz vele :) A munkások meg tényleg mindenkinek beszólnak, füttyögnek
2011. febr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Jaaaaaaj ez a tipikus szövegkabátos egyetemista majom.

Én nem beszólnék nektek, hanem levágnám a fejeteket.

2011. febr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 14:03


és a Kérdező: Ti hol laktok?:S hogy ott ilyenek a munkások? Mert itt ahol én lakok ott nem szoktak így viselkedni. De még leszorított az úttesten? :O ez már durva!


Kérdező: ne is foglalkozz velük! Nem éri meg idegesíteni magad mások miatt. Amit írtál azzal nagyon is egyetértek. Sajnos itt mindenkit már megkülönböztetnek:S


18L

2011. febr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi az eddigi válaszokat, akkor lehet, hogy nem velem van probléma. :D Sajnálom, hogy mindenkinek voltak ilyen atrocitásai ilyen aberrált emberekkel. :/ Sajnos nem lehet velük mit tenni. Egyébként Miskolcon tanulok, itt szólt be az a munkásember...



Kedves A válasz írója 39%-ban hasznos válaszokat ad.


Nem tudom, hogy miért van ilyen hozzáállásod, kíváncsi lennék, hogy szerinted mi elfogadott viselet és hogy számodra mi a normális. Gondolom elítélsz mindent és mindenkit és neked csak az a jó, ahogyan te viselkedsz. Ha értelmes kommentet nem tudsz írni, inkább ne is írj semmit. Egyébként megjegyezném, voltál egyáltalán már egyetemen, vagy pedig felsőoktatási intézményben? Könnyen osztod az észt és szólod le az embereket úgy, hogy lehet azt sem tudod, hogy miről van szó...

2011. febr. 15. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!