Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tényleg ennyire számít a...

Tényleg ennyire számít a márka? Már nem tudom mit kezdjek ezzel a helyzettel.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a helyzet, hogy az osztálytársaim akik közé járok, nem bír leakadni rólam öltözködés terén. Tudni kell rólam, hogy a szüleim nem keresnek olyan jól, hogy minden második héten vehessek magamnak 15-20 ezerért Nike/Adidas/Puma cuccokat.

Ezt ne úgy képzeljétek el, hogy nincs pénzünk semmire. Tökéletesen megvagyunk így is, nem szűkölködünk semmiben, viszont inkább a középkategóriás ruhákból és cipőkből válogatunk.

Itt ilyen üzleteket/márkákat értek: H&M, C&A, Jeans Club, Philip Russel, Victory.


Nem vagyok ápolatlan, és igyekszem jól öltözködni, de azért nem hajlok teljes mértékben a divat felé. Viszont már félek bemenni másnap a suliba ha új ruhám/cipőm van, mert a divatmajom osztálytársaim (mellesleg csak a fiúk) állandóan leszólják, azt kérdezgetik mennyibe került, meg hogy milyen márka. Aztán mikor kiderül hogy én csak 6 ezerért vettem, akkor én vagyok a csóró.


Ez engem annyira elszomorít. Nem vagyunk szegények, mint mondtam van pénzünk mindenre. Gondolom az ő szüleik keresik meg azt 20-30 ezret, amit ők kidobnak Nike/Adidas cipőkre, 2-3 havonta. Engem annyira nem érdekel a márka, meg az hogy mennyibe került. Én azt figyelem meg, hogy jól néz ki vagy sem, és hogy kényelmes-e.

Aztán ott van még az is, hogy elég gyorsan nő a lábam, fél éve még csak 38as volt, most 39,5. Tehát ha veszek is egy Nike cipőt mondjuk 20 ezerért, ami nem tudom miért ad garanciát a minőségre vagy arra hogy strapabíró a cipő, az is lehet hogy kinövöm fél év alatt, holott még hordhatnám 1 évig is, de kicsi.


Már ezt csinálják kb. 1 éve, és annyira zavarban vagyok mindig ha ismerkedek valakivel (lányokra értem). Folyamatosan azon parázok, hogy mikor fogja leszólni a cuccomat, mert akkor tényleg elzárkóznék mások elől.

Mennyire számít ez nálatok, lányok? Én csak jól szeretném érezni magam a bőrömben, de állandóan az lebeg a szemem előtt, hogy nincsenek márkás cuccaim, és ezért valamilyen hátrányban vagyok másokkal szemben.


Mit kezdjek ezekkel az osztálytársakkal? Mivel vágjak vissza, vagy mit tegyek egyáltalán? Már nem tudom mit csináljak...


Köszi, F/13.


2010. nov. 28. 11:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
13 éves korában még nem alakul ki a gyerekekben hogy az anyagi helyzet tabutéma. Mert az. Az idősebb korosztálynak is nyilván van konkrét véleménye a többi emberről hogy "ezen az emberen látszik hogy kő gazdag" "ezen meg látszik hogy nem tud sokat költeni a ruháira" csak annyi a különbség hogy nem teszik szóvá. Persze vannak kivételek akik idősebb korukban is szóváteszik hogy ócska ruhákban jársz de azok már nagyon alja kategóriába tartoznak.
2010. nov. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!