Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tényleg ennyire számít a...

Tényleg ennyire számít a márka? Már nem tudom mit kezdjek ezzel a helyzettel.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a helyzet, hogy az osztálytársaim akik közé járok, nem bír leakadni rólam öltözködés terén. Tudni kell rólam, hogy a szüleim nem keresnek olyan jól, hogy minden második héten vehessek magamnak 15-20 ezerért Nike/Adidas/Puma cuccokat.

Ezt ne úgy képzeljétek el, hogy nincs pénzünk semmire. Tökéletesen megvagyunk így is, nem szűkölködünk semmiben, viszont inkább a középkategóriás ruhákból és cipőkből válogatunk.

Itt ilyen üzleteket/márkákat értek: H&M, C&A, Jeans Club, Philip Russel, Victory.


Nem vagyok ápolatlan, és igyekszem jól öltözködni, de azért nem hajlok teljes mértékben a divat felé. Viszont már félek bemenni másnap a suliba ha új ruhám/cipőm van, mert a divatmajom osztálytársaim (mellesleg csak a fiúk) állandóan leszólják, azt kérdezgetik mennyibe került, meg hogy milyen márka. Aztán mikor kiderül hogy én csak 6 ezerért vettem, akkor én vagyok a csóró.


Ez engem annyira elszomorít. Nem vagyunk szegények, mint mondtam van pénzünk mindenre. Gondolom az ő szüleik keresik meg azt 20-30 ezret, amit ők kidobnak Nike/Adidas cipőkre, 2-3 havonta. Engem annyira nem érdekel a márka, meg az hogy mennyibe került. Én azt figyelem meg, hogy jól néz ki vagy sem, és hogy kényelmes-e.

Aztán ott van még az is, hogy elég gyorsan nő a lábam, fél éve még csak 38as volt, most 39,5. Tehát ha veszek is egy Nike cipőt mondjuk 20 ezerért, ami nem tudom miért ad garanciát a minőségre vagy arra hogy strapabíró a cipő, az is lehet hogy kinövöm fél év alatt, holott még hordhatnám 1 évig is, de kicsi.


Már ezt csinálják kb. 1 éve, és annyira zavarban vagyok mindig ha ismerkedek valakivel (lányokra értem). Folyamatosan azon parázok, hogy mikor fogja leszólni a cuccomat, mert akkor tényleg elzárkóznék mások elől.

Mennyire számít ez nálatok, lányok? Én csak jól szeretném érezni magam a bőrömben, de állandóan az lebeg a szemem előtt, hogy nincsenek márkás cuccaim, és ezért valamilyen hátrányban vagyok másokkal szemben.


Mit kezdjek ezekkel az osztálytársakkal? Mivel vágjak vissza, vagy mit tegyek egyáltalán? Már nem tudom mit csináljak...


Köszi, F/13.


2010. nov. 28. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Adidas/Nike meg hasonló cuccokat ciki utcán meg suliba hordani. Ők ezt teszik? Tipikus cigányszokás... Ahol Ti vásároltok, egyáltalán nem gáz helyek (a H&M-et én is szeretem, a C&A-t is, a többit nem nagyon), nem "gagyi"márka. Sokkal inkább Philip Russel való utcára, mint Adidas.
2010. nov. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

13 éves létedre nagyon jól gondolkozol. Azok az osztálytársaid akik leszólnak mert te nem 20ezer forintos Nike cuccokban jársz, sekélyes felnőttek lesznek.

24 éves létemre összesen 3 db márkás cuccom volt/van. Egy Nike póló (kaptam egy ismerőstől) Egy D&G fölső (Kaptam egy ismerőstől) és egy Tisza cipő amit magamnak vettem.

Amúgy kínaiból, turkálóból, és egyéb olcsóbb helyeken szerzem be a ruháimat. De ennek ellenére tudok divatosan öltözködni, és ápolt is vagyok.

Az számít, h jól érezd magad abban a ruhában amit hordasz, ne foglalkozz azokkal akik leszólnak.

Ne feledd! Nem a ruha teszi az embert!

És még egyszer gratulálok, h 13 évesen már tudsz ilyen éretten gondolkodni!

2010. nov. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első: én nem igazán foglalkozom azzal, hogy valaki ruháján milyen márkajelzés van, ha jól áll neki. Náluk ez nem így van ahogy tapasztaltam, ha veszek 4-5 ezerért egy pulcsit mondjuk H&M-ből, ami jól áll rajtam mások szerint is, akkor ők azt leszólják, mert ,,nem márkás", meg mert viszonylag olcsó volt. De ha veszek egy Nike melegítőt mondjuk ami szörnyűn néz ki rajtam, akkor már mindegy hogy néz ki, mert Nike, náluk ez a lényeg.

Én nem értem ezt a logikát, teljesen másképp gondolom mint ők. Pont az ellenkezőjét.


Tehát az utcán nem azt nézem kinek milyen márkajelzés virít a pulcsiján mondjuk, hanem jól áll-e neki. És ha igen, akkor kit érdekel a márka, nem? Én ezt gondolom, de ők meg teljesen másképp. Nem értem őket...

2010. nov. 28. 11:28
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Önbizalom! Mások olyannak látnak, amilyennek te önmagad. Ezt jól jegyezd meg.. A lányok le is fogják szólni a ruháid, ha folyton ezen aggódsz. Semmi baj nincs azokkal a márkákkal, amiket hordasz. Az osztálytársaid egyszerűen sznob nyomorékok, és inkább ki kéne őket röhögnöd emiatt, nem pedig aggódni, hogy mikor szólnak be. Semmi közük nincs ahhoz mennyiért vetted a cuccaid, a megjegyzéseikről meg tudomást sem kell venned..

Az öltözködésről még annyit, hogyha jól válogatod össze a ruhatárad, teljesen mindegy, mennyibe kerülnek a ruháid! Ha nem virít a pólódon/cipődön a 'Lianxiang' meg a gagyi évszámok, mint az '1956', jól válogatod össze a színeket és a nadrágod is jó szabású (amin nem a segg alá lecsúsztatott gatyát értem) szerintem semmi kivetnivaló nem lehet. :D

Minden embernél fontos a külső, és te is azt nézed meg először egy lányon, hogy a ruháival mennyire van összhangban, mennyire igényes. Elmondhatod egy lányról, hogy szép az arca, ha szakadt melegítőben és kígyóbőr magassarkúban jár, de azt semmiképp sem, hogy igényes és ad magára.

16/L voltam.

2010. nov. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, ne foglalkozz velük (tudom, hogy ez ennyi idősen nehéz), de pár év múlva senkit sem fog érdekelni, hogyy milyen márka van rajtad, mert nem az a lényeg. Nem sokára úgyis gimnáziumba mész, ott ez nem lesz probléma. Egébként, amiket írtál (C&A, Phillip Russel...) nagyon jó cuccok, ne szégyenkezz miattuk. Ja, és a lányokat nem érdekli, hogy milyen márkás cuccaid vannak, én is lány vagyok, szóval biztosra mondhatom neked. :) Lehet, hogy a márkás cuccaikat turiból szerzik, amivel nincs is baj, csak ne b*sztassanak másokat. 18/L
2010. nov. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A lány (aki nem cicababa) nem fogja megszólni, hogy nem olyan hű de márkás ruha van rajtad. Sőt ha jól is áll rajtad akkor még meg is dícsérheti. Én lány vagyok és nekem sincsen olyan sok márkás cuccom, egy Fox-os cipőm, pólók Jeans Club-ból és egy nadrágom és pólóm a Terranovából, a többi kínai. Én nem szólok meg senkit ha nem márkás cucca van. Szerintem inkább csak cipőre éri meg több pénzt kiadni, mert az tovább bírja mint egy póló/pulcsi/nadrág.

Ha lánnyal ismerkedsz ne aggódj és légy magabiztos!

2010. nov. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vígasztaljon az a tudat,hogy Te ezerszer értékesebb és érettebb ember vagy náluk,és ez a lényeg!
2010. nov. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nos annyira nagyon ismerős ez a helyzet. Én is ilyen dolgokat tapasztaltam, mikor veled egyidős voltam. Úgy éreztem, csak akkor lehetek értékes tagja a közösségnek, ha én is márkás ruhákban járok. Átszoktam a min. 5 számjegyű összegbe kerülő márkás ruhákra. Minden zsebpénzemet ilyenekre költöttem. Ez az időszak tartott kb 1-1,5 évig, szóval nem sokáig.

Most 16 vagyok, és teljesen átértékelődött ez a dolog bennem. Már úgy veszem észre, hogy az osztály sem annyira "anyagias", mint volt.

Persze az is lehet, hogy kicsit érettebb fejjel már annyira nem foglalkoztat ez a márka mánia.

Mindenesetre én is azt tudom mondani, mint az előttem szólók: önbizalom!!!:)

ja és tegyél rá magasról mit mondanak, majd kinövik...

2010. nov. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazatok van, kicsit növelem az önbizalmam, elvégre ha látják hogy szilárd kiállású egyénnel van dolguk, aki nem foglalkozik ilyen apróságokkal ha kevésbé márkás ruhákban is nézhet ki jól, akkor biztosan visszavesznek, ha látják hogy nem foglalkozom velük. Tehát mostantól így teszek, köszönöm még egyszer mindenkinek. :)

2010. nov. 28. 11:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Gondolom elég proli helyre jársz... pesti lakótelep pl...? Ott vannak ilyen emberek megfigyelésem szerint. Normális emberek nem ez alapján fognak megítélni. Gondolj arra, hogy ezek nyomorék barmok, akik úgyse kerülnek be normális középsuliba. Te küzdj ezért, másfél év múlva (korod alapján erre tippelek) meg otthagyod őket és legfeljebb az osztálytalikra sem mész majd el. Találkozol rendes emberekkel, akiket nem ilyen nevetséges, kicsinyes, szánalmas dolgok érdekelnek. Amúgy is utálonm az ilyen nike meg adidas mániás mebereket, mert ez SPORT márka, tényleg nem utcára tervezték alapvetően.

Sokkal rendesebb srác vagy, ha viszont sokáig kellene mág együttélned velük, gondolkodj el a suliváltáson, nem hiszem, hogy ez egy megfelelő ingerekben gazdag környezet lenne számodra, hogy megérje. :S

2010. nov. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!