Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Magassarkú viselése hosszú távon?

Magassarkú viselése hosszú távon?

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kérni a magassarkú viselésével

kapcsolatban, mert hiaba próbalkozom, a lábam

egyszeruen nem birja

Tavaly télen vettem egy kb. 5-6 cm magas sarkú cipöt, amihez még lábujivédöt és sarokvédöt is

szereztem. Próbaltam itthon bejáratni, majd egyre

tobbet viselni utcán is, de a lábam sosem birta hosszu ideig, nagyjaból egy óra után mindig teljesen

elfáradt. Azt is megpróbáltam, hogy rendszeresen

hordtam, remélve, hogy hozzászokom, de egyre

rosszabb lett, és végül már nagyon durván elfáradt a

labam.

Nem tudom, hogy kisebb sarokkal kene kezdenem, vagy mi lenne a legjobb módszer arra, hogy megszokjam a magassarkú cipó viselését, nagyon

szeretnek benne járni de hosszu ideig sose birta.

Ami azert is gond, mert nincsen kocsim,és rengeteget setalok alapból is, illetve videken ha

lekésem a buszt akkor inkább sétalok mint hogy a 2

óra múlva jövöt megvárjam:D



okt. 16. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

5-6 centi nem túl magas. Nem hiszem, hogy sarokkal van a gond, inkább a cipő lehet kényelmetlen kialakítású.

Viszont hosszabb gyalogláshoz egyik sem jó. Nem is ajánlott, nem tesz jót a lábnak.

Normálisabb járdán, 10-15 perc oké. De ha többet kell gyalogolnod, akkor ne ebben.

Legyen nálad váltócipő. Én pl. kényelmesebb cipőben vezetek, tűsarkúban nem is tudok, de az irodában vagy egy rendezvények abban vagyok és bírom.

okt. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Talpa mekkora? Mert nem mindegy, hogy a 6 centis sarokhoz 1 centi vékony talp van, vagy 3. Más a súlyelosztás.
okt. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

A magassarkút -nem véletlen - nem arra találtak ki hogy 1-2 óránál hosszabb ideig viseld.


Minden láb más és létezhet jó cipő, az én otromba téglalap lábamra is van kényelmes 8as magassarkú. Valszeg te is tudnál találni


De ne leg-en célod hosszan viselni semmil-en magassarkút

okt. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-6 centis sarok kezdésnek sem túl magas, és simán viselhető egész nap, ha jó kialakítású a cipő. Nálad valószínűleg ezzel van a baj. Például sok magassarkú túl szűk orrú, és összeszorítja a lábujjaidat. A másik tipikus hiba, hogy nem tartja elég jól a lábat, és önkéntelenül is "kapaszkodsz" benne, amitől elfáradsz. Ha mutatsz egy linket a cipőről, megpróbálok tippet adni.
okt. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 hosszúhajú ***** válasza:
61%
A magassarkú viseléséről rengeteg cikk és videói született már hogy mennyire ártalmas vannak különböző gerinc betegségek amibe kifejezetten tiltottak például nálam az orvosom nem is enged két-három centinél többet. Biztos van róla videó hogy a gerinc állása mennyire megváltozik ilyenkor ezért én semmiképpen nem ajánlanám viszont két három centi az mehet mindig. Attól a gerinc állása még nem kerül teljesen más helyzetbe. Ne kinozd magad hallgass a szervezetre hordj 2-3 cmt az is nőies.
okt. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem minden magassarkú jó kialakítású.


Nem vicc, de nézd meg azokat a nőket akik magassarkúban dolgoznak, hogy milyen fazonokat választanak. Pl a Pleaser márka az olyan, hogy abban lehet órákat állni, táncolni.


Ezek általában nagy platformmal, nem túl hegyes orral és moderált magassággal készülnek. Ez nem véletlen.

okt. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Ahogy írták is, a való élet nem egy hollywoodi film. A magassarkú nem arra van, hogy tömegközlekedjenek meg sétáljanak benne.
okt. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

5, 7: Szerintem a kérdező nem kioktatást kért. A neten az égvilágon bármiről el lehet olvasni, hogy mennyire káros. De nagyon stresszes és egyhangú lesz az élet, ha mindig ezzel foglalkozunk, és nem tudunk örülni akár egy jó ételnek/italnak, akár ebben az esetben egy szép cipőnek.

Egyébként attól, hogy most inkább a sportcipő a trend, bőven voltak olyan időszakok a divat történetében, amikor a legtöbb nő magassarkúban járt az átlagos hétköznapokon, és ha jó minőségű(!) volt a cipőjük, nem lett tőle semmi bajuk.


6: A Pleaser nem a rúdtáncos cipő? Azt azért nem javasolnám utcára vagy normál munkahelyre. :) De a nem túl hegyes orr jó tipp.

okt. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hosszúhajú ***** válasza:
52%
8. pont hogy nem kioktattam, azt kérdezte milyen hosszú távon. én meg válaszoltam...
okt. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én évek óta 5-6 centis bokacsizmában járok ősszel és tavasszal, télen pedig 4 centi magas bakancsban. Én szeretem őket, de nekem is elfáradnak benne a lábaim, főleg, hogy én is mindenhova gyalog megyek (városközpontban lakok, minden közel van). Én mindig szoktam pihentetős napokat tartani, akkor inkább felveszek egy loafer-t vagy egy lapos talpú csizmát. Neked is érdemes volna időnként beiktatni ilyen napokat, így nem terheled le túlságosan a lábad. Nekem ez a módszer vált be a legjobban. :)
okt. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!