Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » 180 centinél alacsonyabb...

180 centinél alacsonyabb férfiak Ti honnan öltözködtök?

Figyelt kérdés

Én 173 cm vagyok (vagy ilyesmi, pontosan nem tudom, lehet kicsit magasabb is vagyok, de alacsonyabb biztos nem).


Mellé 62-74 kiló között mozgok, attól függően hogy éppen tömegelek vagy szálkásítok.


Általában pólókból jó az M-es méret érdekes módon, még leszálkásítva, vagy éppen nagyon soványra fogyva is jók, de olyankor az S méret is.


Viszont ingekből, pulcsiból, kabátból kifejezetten nagy az M, s nem csak szélességben, hanem lóg is rajtam, hosszú az ujja stb.

És nem kicsit hanem hordhatatlan kategória…



Viszont sok esetben ezekből a ruhadarabokból még az S is nagy…


Általában inkább netről rendelek, de mivel a múltban volt 3 alkalom is, hogy vissza kellett küldenem a cuccokat, mert a méret kalkulátor ellenére se volt jó a ruha végül, így próbálkoztam élőben is…


Ilyen kínai helyeken, meg H&M-ben találtam olyat ami jó volt, de 2-3 cucc közül tudtam csak választani, eleve kicsi a felhozatal, azok sem tetszettek… Aztán bementem egy ilyen Saxoo London üzletbe is és már rögtön mondta az eladó, hogy nem lesznek a méretemben cuccok. Mondtam azért felpróbálok pár dolgot, de tényleg kb. minden ilyen 180+ centis emberekre van tervezve…


De pl. most is böngésztem pár ing után és az M-es méretet, tehát a közepest (!) 186 meg 192 centis emberek hordják, a 186 centisre még kicsit nagy is:


[link]


[link]


A közepes méret!


Akkor kb. az S (small) az ami 180-185 centisekre jó… 17X centivel mi marad? Valahol van XS méret, de nem sok helyen.


Az L meg az XL akkor kiknek van kitalálva? 220 centis embereknek?



szept. 3. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Decathlon.
szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezek a képek azért eléggé csalnak.

Rendelj magyar nyelvű oldalról, európai méretek alapján.

Van pár oldal, ahol nagyon sok márka van, answear, zalando, modivo. Felpróbálod, nem jó, visszaküldöd. Kitapasztalod, hogy melyik méret jó neked.

Neked valószínűleg sok mindenből az M-es jó lesz, kivéve, ha az a mániád, hogy totál feszülős legyen, ami lepattan rólad.

szept. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Dechatlon esetleg sportruházat esetén jöhetne szóba, de sok esetben ennél azért egyel jobb minőségű ruhadarabokat választanék, ha lehetne…


#2.


Nem kell, hogy feszüljön, de pl. volt egy S-es átmeneti kabát, aminek a nyaki kivágása nekem a szegycsontomig ért.

szept. 3. 13:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Tehát, akkor a puma meg az adidas nem jó amit amit a decathlonba vehetsz? :(
szept. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4.


Őszintén szólva nem.

Nem drága, viszont a minőségéhez képest drágának tartom…


Persze vannak rosszabb termékek is mégdrágábban, nem azt mondom.


De én inkább fizetek egy kicsit többet, ha tartósabb és kellemesebb tapintású anyagot kapok cserébe.


Egyáltalán nem fontos, hogy milyen márka, azt szeretem ha csak nagyon kicsi a márkajelzés, vagy nem is látszik kívül.

szept. 3. 13:17
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Ilyen apró testmérettel leginkább a gyermekosztályon találhatod meg a számításaidat, bármelyik pláza ruhaboltjában vagy akár online üzletekben, aboutyou-n, de turkálókban is.



No offense, ez a Te magasságodban elfogadott tény, nézd csak meg ezt a régebbi kérdést a témában:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes_..


Egészen egyszerűen 2024-ben, 50 év alattiak között, már a 180 is kezd alacsonynak számítani, nem hogy a 173… A mai fiatal lányok átlagmagassága 175 cm, fiatal fiúké 181-182 körül. És ez várhatóan csak egyre nőni fog. Amikor a mostani babák lesznek 16-24 évesek, mind ilyen 185-190 centisek lesznek.


Túl alacsony vagy és ha nem lennél, nem is szembesülnél ezzel a problémával. A ruha üzletek is a profitért dolgoznak, ha nagy lenne az igény ruhákra a Te magasságodban (alacsonyságodban), akkor lennének ruhák neked is. De mivel kevesen vannak az ilyen törpikék, kevés az ilyen ruha is.


Azért ne bánkódj, bár fog ez még fájni a csajozásban is!

szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a problémám. 170 centi vagyok, 64-65 kiló. Az S-es túl szűk vállban és mellben, az M-es jó vállban, de túl hosszú és túl bő alul. Pár éve még simán tudtam venni, szóval inkább a mostani oversize divattal van a gond, na meg ott vanity sizeing.


A 6-os is hülyeségeket ír. 60 kiló felett nem lesz jó a gyerekosztály, aki edz annak pláne nem.


Varrónő a megoldás, méretre kell igazíttatni.

szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

"Az L meg az XL akkor kiknek van kitalálva?"


A kövéreknek.

szept. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehát akkor akinek L-s póló kell az kövér? LOL. 186cm vagyok 82kg-val. Nem érzem magam kövérnek :D
szept. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!