Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit jelent neked és mennyire...

Mit jelent neked és mennyire fontos számodra a divat?

Figyelt kérdés
Fiatal huszonéves srácként eddig valszeg burokban éltem/élek. Akik most tizenévesek, általános iskola felső tagozat látom azt, hogy nagyobb szerepe van a külsőségeknek/igényesebbek öltözködésre, kinézetre. Ez pl. számomra kifejezetten pozitív, hogy egyre többen figyelnek oda a tisztálkodásra, ne legyenek büdösek, hasznának parfümöt egész fiatal korban. Az folyik a csapból, hogy legyél önmagad és kreatív, miközben hajviseletben, cipőkben, stílusban egy nagyon hasonló design jelenik meg sokakon. Tiktokon megjelentek ebből a korosztályból az olyan tartalomgyártók, akik konkrétan leszólják a másikat, mert olyan ruhadarabokat hordanak, ami mondjuk "2020-ban volt divat" vagy nem ezt a streetwear vonalat képviselik. Nem elítélni, hanem megérteni szeretném a jelenséget, ezért jó lenne, ha sokan elmondanák a véleményüket. Mitől lesz valami divatos, menő cucc, jó cucc? Mi a gond azzal, ha valaki nem a legújabb trendek alapján öltözködik? Hol és hogyan alakulnak ki ezek a "konszenzusok", hogy pl. a vékony szárú nadrág az nem jó, a széles az jó. Miért? Mert most ez a divat. Miért jó követni a divatot? Milyen márkákat kedvelsz, miket nem? Mit képviselnek ezek számodra? Ezekre a kérdésekre keresem a választ, jó lenne, ha főleg fiatalabbak írnának lányok-fiúk- bárki.

aug. 28. 14:54
 1/8 anonim válasza:
Mert csordaszellem van, és ha valaki szembemegy fiatalon a trendekkel, az fél, hogy kiközösítik. Illetve a közösségi média is sajnos nagyban befolyásol, már eleve ez a kifejezés, hogy tartalomgyártó, sok mindent elárul a mai helyzetről. Hozzáteszem, tinédzser korban ez még magyarázhatóbb, én 25 éves vagyok most (pasi), és szerencsére a huszas éveim elejére eljutottam arra a szintre, hogy ne igazán érdekeljen mások véleménye. A jó megjelenést szeretem, nem a divatot. Ez nem azt jelenti, hogy a trendi dolgokból nem emelek be szivesen dolgokat a stílusomba, pl. ez a fehér tornacipős sneakeres sztori engem is beszippantott, de férfiként nem fogok térdig éri fehér zoknit felhúzni szoknya pólóval meg tészta hajjal. A múltkorában voltam egy fesztiválon, és konkrétan irritált az a jelenség, hogy mennyire ugyanolyan díszb...zinak volt az összes srác öltözve, de igazából a csajok is tök egy kaptafa. Szerintem a személyiségnek kell megérnie arra, hogy legyen saját stílusod, de sokaknál ez nem következik be igazából. Attól még lehetsz rohadt stílusos jó megjelenésű, hogy nem követed az aktuálisan felcummantott ökörségeket. Én pl. ilyen téren kicsit konzervatívabb vagyok, nyáron nagyon szeretek galléros pólót hordani, szerintem ez egy férfinak mindig ad egyfajta megjelenést. Sportos, elegáns, szinte bárhová megfelelő öltözet, de mégsem egy lógós bohóc pólóban vagy, de nem is hivalkodsz, hogy ingben meg öltönybe mész le a helyi közértbe. A hajamat is 10+ éve ugyanúgy viselem, oldalt átmenetesen felnyírva, felül rövid, de még fésülhető hossz. Szerintem ez stílusos, kicsit klasszikus, de mégis férfias, jó megjelenést biztosít. Egyébként egyáltalán nincs baj azzal ki mit visel, nekem is a csordaszellemmel van a problémám, hogy oké hordj, amit akarsz, de ne azért mert a társadalom aktuális agymenése szerint most éppen az a menő. Egyébként legyünk őszinték, az öltözködést erősen befolyásolja a pénztárca vastagsága is, sajnos én sem tudom megengedni magamnak, hogy pont úgy nézzek ki, és azt viseljem, amiben a legjobban, meg magabiztosabban érzem magam. Inkább hordok akkor kevesebb ruhát, van mosógép, mint több ócska holmit. Bocs, hogy 25 évesen válaszoltam, de én is megfigyeltem ezt a jelenséget, és kicsit irritáló, de az is tény, hogy ez a mostani már egy teljesen más, mondhatni tiktok generáció, mint az enyém. Én még facebook generáció volt, az sem volt már az igazi, azóta szerintem volt insta generáció, és most tartunk a tiktoknál... El van ez cseszve szerintem, de lehet csak én vagyok túl maradi.
aug. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

19 voltam, amikor úgy jött ki a lépés, hogy majd 2 hétig, minden nap öltönyben kellett mennem valahová, így egyszerűbb volt elég nap abban lennem.

Rendesen sokkolt, hogy mennyire máshogy állnak az emberhez, ha belépsz valahová elegánsan. Az őr a bankban, a pincér az étteremben, a tanáraim, az ellenőr a metrónál, a recepciós nő, annyira tisztelettudóan, és emberként bántak velem, mint előtte senki, sehol.

Onnantól nem viselek csak elegáns, vagy sportosan elegáns holmikat. Nem drágákat, de jól szabott, normális, felnőtt ruhákat.

aug. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Nagyon köszi, dehogyis gond, hogy 25 évesen válaszoltál pont ez a tizen-huszonéves réteg véleménye érdekelt. Tiktok-gen, insta-gen, facebook-gen, ez parádé, mintha magamat hallanám, ugyanezeket a kifejezéseket szoktam használni. A másik, hogy azon kapom magam, hogy amikor azonosítom ezeket a tömegjelenségeket vagy a számomra azonosulhatatlan ruhadarabokat látok, akkor úgy érzem egy csoportba kerülök ezekkel a mimégvoltunkkatonákozó arrogáns boomer nagypapákkal, amit meg szintén el akarok kerülni kb. 14 éves korom óta tudatosan.

Jó olvasni, hogy te hogyan öltözködsz, kb. én is hasonló, annyi, hogy nyáron inkább laza póló-rövidnadrág, (nem ilyen baggy, loose, mert abban úgy néznék ki, mint aki az onkológiáról jött), egyetemen, munkahelyen pedig gyakran ing, vagy kötött pulcsi. Ez a fehér sneaker vonal szerintem is oké, mert rengeteg stílussal működik, viszont ez a limitált cipő világ, luxusmárkával kollab stb. nekem már túlértékelt. És mondom, nagyon pozitív, hogy igényesebbek az emberek, csak van benne egy ilyen mellékhatás is, hogy sokan inkább megveszik azokat a márkás cuccokat, amit másokon is látnak, mert úgy könnyebben azonosítható, hogy mennyibe került, ami pedig egy magasabb polcra helyezi őket egymás között.

aug. 28. 21:17
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 Köszi a választ! Kialakult egy szakadék azok között, akik odafigyelnek az öltözködésükre, azt veszem észre. Az egyik oldalon tényleg ez az elegáns business casual vonal megy, illetve ettől nagyon erősen eltér streetwear, ami meg főleg az iskolások között megy. Pl. a bő farmernél felmerül, hogy sokan kényelemből veszik fel előbb, mint a testhezálló, karcsúsított verziót, ami pl. elfogadható indoklás, de amikor lát az ember egy olyan, hogy a gyerek száll fel a buszra, a nadrág szára meg még csak most indult el otthonról és kirojtosodva húzza maga után, ott felmerül a miért.. Minden csak nem praktikus. Polgárpukkasztónak meg azért nem lehet nevezni, mert túl elterjedt.
aug. 28. 21:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én 28 évesen még jó vagyok-e, ez inkább a Myvip-gen, Iwiw-gen. Na jó, tiniként már bejött a Facebook.

Sosem követtem a divatot, tinikét mindent elkövettem hogy minél egyedibben nézzek ki, legalábbis az volt a cél. Valójában meg csak sima rockeresen öltözködtem, vagyis így utólag visszanézve ugyanúgy másokat követtem, csak épp az ellenkultúrát.

Ma már nem annyira érdekel a téma. Lassan harminc leszek, de eléggé leragadtam annál a stílusnál ami a rocker korszakom után jött. Szeretem a sima fekete ruhákat feltűnőbb cuccokkal párosítani. Jöhet minden, ami rózsaszín vagy csillog. Nem zavar ha valami ami nekem is tetszik épp divatba jön, sőt, tavaly a Barbie korszak alatt örültem is, hogy most aztán milyen naprakész vagyok a sok rózsaszín kiegészítőmmel. De amúgy meg mindegy igazából.

Nekem furcsa, hogy a mai fiatalok azt hiszik feltalálták a spanyolviaszt a baggy nadrágokkal. Emlékszem, még gyerekként csomó olyanom volt, aztán jött az emo trend, és mindenki ciki lett aki nem skinnyt hordott. Eleinte mikor olvastam hogy visszajön a divatba a baggy, nem hittem el. És nehéz is volt visszahozni, mert a divatlapok már évek óta ezt írták, mire kezdett tényleg bejönni az utcai divatba. Most meg már minden tini hordja, és azt hiszi hogy ez valami hihetetlen újítás. Részemről én már nem olyan sokáig vagyok fiatal, most van jó alakom, baggyt majd hordok ha már nem lesz olyan testem hogy felvegyem a skinnyt. Nem zavar hogy ez most épp baromi gáz viseletnek számít.

Szerintem a mai fiatalok sem egyformábbak mint az én generációm volt. A sok tapadós nacival, vasalt hajjal, piercingekkel. Most van helyettük bőgatya meg fehér tornacipő. Bár pont most olvastam, hogy jön vissza a divatba a színes sneakers. Na arra is kíváncsi leszek. Akkor megint divatosnak fogok számítani, mert nincs az az isten hogy én fehér cipőt vegyek fel, nem vagyok Michael Jackson. Szóval összességében úgy vagyok vele, hogy szeretek én divatos lenni ha úgy van, de a mai tinik öltözködése annyira az ellentéte annak amiben én felnőttem, hogy leginkább nem vagyok az. Azt végtelenül kínosnak gondolom, hogy valaki erről Tiktok videókat gyárt, de maga a Tiktok is elég kínos, meg a tinészer korosztály is elég kínos (ahogy az is volt mindig is.) Ez olyan életkori sajátosság. Nem "nekik" öltözködöm, nem zavar ha valami számomra ismeretlen influencer gáznak gondol és csinál erről egy videót a gyerekszobájaban, nem egy ligában játszunk.

Nincsenek kedvenc márkaim. A legjobb szerintem ha egy ruhán nincs logó. Nem vagyok reklámtábla (sem).

aug. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem is tudom, a velem egykorú fiatalokat eddig csak melegítőben, foci mezben, papucs zokniban, bő pulóverben meg más igénytelen cuccban láttam.

Nem vagyok divatikon, de én is tudnék pár hasznos öltözködési tippet adni a korombelieknek

aug. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A divat sosem érdekelt, csak a stílus.
szept. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 24 éves csaj vagyok, engem már tinikoromban sem érdekelt. Azt vettem és veszem fel, ami nekem tetszik, van, hogy ez épp divatos, de van, hogy nem az, nem izgat. Soha nem voltam hajlandó ezeket a buggyos boyfriend meg nem tudom milyen gatyákat felvenni, csak skinny-t, mert nekem az tetszik. Sőt még a trapéz is, bár az most kezd visszajönni. Ha olyan kedvem van, akkor meg szoknyát, szép ruhát veszek fel. Volt is, hogy 18-19 évesen buliban nekem állt a szakadt farmeres, edzőcipős, beleugrós pulcsis pcsa, hogy ez nem bál. Hát nálam elképzelhetetlen volt, hogy úgy menjek szórakozni, ahogy a sarki boltba ugrok le. Most már ritkán járok, de akkor is megadom a módját (és azért nem nagyestélyire kell gondolni).

Mindenesetre egyetértek a 6-ossal, nem tudom, hány éves, de szerintem is igénytelenül öltözik a kb 25 év alattiak többsége. Egy lányon egy szolidabb szoknya, nadrág, felső, kardigán, szebb cipő már kuriózum. Mindenhol csak a trampli holdjáró edzőcipők (azokból sem csak a baromi vastag talpú rusnyaságok vannak ám), 3 számmal nagyobbnak tűnő oversized szvetterek hasonló kaliberű gatyával meg persze az elhanyagolhatatlan kifigyelő sportzoknival.

szept. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!