Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha férfiként szeretnék magamna...

Ha férfiként szeretnék magamnak női ruhát venni és ha férfi ruhákból az m-eset veszem akkor női ruhából az l-es kell vagy ez ennél bonyolultabb?

Figyelt kérdés
Akit érzékenyen érintene az ne olvassa mert sok lesz a megosztó dolog.. Sok táblázatot átnéztem, de mindegyiknél más más testadatokat kell nézni és mintha minden táblázat más lenne. Leegyszerűsíthetem a dolgot annyival hogy egy mérettel nagyobból válogatok? akkor azzal le van tudva a dolog vagy ennyivel megeshet hogy nem passzolna? Ha esetleg valamit segíthet a válaszadásban akkor vékonyabb testalkatú vagyok 165 cm-vel és elsősorban tangára, szoknyára, haspólóra, tapadós nadrág és esetleg valami csipkés egyberuhák lenne a terv. Mehetnék ruhaüzlet próbafülkéjébe is, de nem szeretnék szemeket kiégetni és azt sem szeretném hogy más lányoknak utánam kelljen felpróbálniuk azokat a ruhákat amiket visszarakok.

jún. 12. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Még nöknek sem megy csak méret alapján venni ruhákat, mert nagyon eltéröl a méretezés az egyes üzletek között is.

A legegyszerübb, ha olyan helyen próbálkozol, ahol te tudod összekeresni, ami érdekel - a jelenlegi méretedben is meg esetleg az eggyel nagyobban is - , a próbafülkében meg meglátod, melyik passzol.

Ha meg esetleg rákérdez egy eladó, és nem akarod az érdeklödésedet megmondani neki, a legegyszerübb, ha azt mondod, egy fogadást elvesztettél és ezért keresel annak megfelelö valamit.

jún. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2: Erre én is gondoltam, de nem tudnék férfiként a női részlegre menni mert nem nő vagyok. Másrészt pedig rosszul érezném magam hogy felpróbáltam valamit amit utána pedig egy nő megvesz és viseli. Nekem ez nem nagyon férne bele és ezért gondoltam a netes rendelésre
jún. 12. 21:02
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

De nyugodtan mehetsz nöi részlegbe, nincs ilyen kikötés sehol!

Másrészt minden ruhadaraob eleve csak mosás után szabadna hordani, teljesen mindegy, ki próbálta fel elötte. A nök jó része olyan ápolatlan, hogy eszembe nem jutna úgy használni bármit is, hogy nem mostam ki.

Egyébként nem túl ritka, hogy férfiak vásárolnak nöi részlegeken, a legtöbbszsör fehérnemüt a partnerüknek ajándékba, szóval tényleg nem szól senki.

Fehérnemüt (tanga és társait) eleve nem meztelen testre szokás/illik felpróbálni, hanem a saját fehérnemüd fölé, szóval annyira nem negatív.

jún. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon bonyolult egyébként a ruharendelés.

Rengeteg helyen eltérnek a számozások. (pl a lidl-nél a 40/42-es L-es női méret, az Aldi szerint M-es).

A lényeg, ahonnan rendelni szeretnél, az ottani mérettáblázatot nézd meg.

Felsőnél mell, derékbőséget nézz.

Szoknyánál, alsónál derék és csípőt.

Legegyszerűbb, ha leméred, felírod és nem kell mindíg méregetni.

jún. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Ennél egyszerűbb a képlet, mindegy milyen betűvel hirdetik, úgyse lehet tudni, hogy mekkora. Egy idióta volt, aki kitalálta ezt a fajta méretezést - meg az összeset, ami nem valós mértékegységre épül - meg az is, hagyja. (hatóság pl). Nem tudom mi lenne, ha tüzépen is úgy árulnák a gerendákat, hogy L-es, az M-es meg most akciós. Arra persze egyből kiakadna szörnyülködésmérő, ruháknál viszont mindenki úgy ködösít, ahogy akar.
jún. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én most epp shein-ról néztem ki a ruhákat. Ott le van írva a modell testadatai és hogy milyen méretű ruhát visel. Ha passzol az én méreteimhez a modell méretei akkor az nekem lehet jó kiindulópont?
jún. 13. 20:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Természetesen igen
jún. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

Eleve hol akarod hordani? Csak otthon magadnak? Akkor nem mindegy mennyire all jól?

Egy férfi testen úgysem fog soha úgy állni egy csini ruha amit egy nőre terveztek mert teljesen más a testfelépítés. Nem véletlen felkavaró látvány ha férfi női ruhát vesz fel


De ha 165 centi vagy férfiként és vékony akkor biztos nem kell nagy méret

jún. 14. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Persze csak otthonra lenne. De amúgy megértem a véleményed pont ezért nem mennék utcára igy. Ha nagyon ocsmány leszek akkor nyilván én se csinálom tovább, még otthon sem :D mondjuk műhajat és sminket már rendeltem
jún. 14. 08:37
 10/11 Cubina ***** válasza:
55%

Mivel az említett ruhadarabokat nőkre szabták, nehéz lesz rád illeszkedőt találni, mivel a nőknek szélesebb a csípője, nagyobb a feneke, elől nincs semmi (neked ott a szerszám), tehát ha nagyobb méretet veszel, akkor egyszerűen lecsúszik majd rólad, a kisebb méret meg elöl és esetleg derékban is piszkosul fog szorítani. Ez a bugyikra vonatkozik. Felsők esetén a nőknek általában keskenyebb a válluk és a hátuk, és ott a cici, ami neked nincs. Szóval egy női felső is érdekesen fog állni rajtad, váll/hátrésznél feszülhet, mellrésznél lóg (bár ott nyilván kitömhető).

Szoknyánál meg igazából csak a derékbőséget kell nézni.

Menj el egy nagyobb turkálóba (Háda pl.) és próbálgass holmikat, ott senkit se érdekel hogy mit viszel a próbafülkébe, csak azt nézik hogy hány darab van nálad.

jún. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!