Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Elmagyaráznátok nekem ezt a...

Elmagyaráznátok nekem ezt a "szabályt"? (fehér zokni viselése)

Figyelt kérdés

Threadsen láttam egy posztot, az első bekezdés a lényeg:


"nem akarok a szuloknek okoskodni, de csak annyi hogy ma reggel amikor kivettem egy feher zoknit az elso gondolatom a szuloi hang volt, hogy "ne maszkalj feher zokniban"


37 eves vagyok es jo a szuleimmel a kapcsolat, meg mindigis szerettek, megis gyerekkorban az ilyen nem megmagyarazott utasitasok, tiltasok, ugy beegnek es olyan szinten iranyitjak a gondolkodasod amit aztan felnottkent evtizedekig masszirozol ha rendben akarsz lenni magaddal"


Erre egyik válasz:


"Na igen, de az nem gáz, ha felnőttként sem érti meg, miért nem mászkálunk fehér zokniban?"


Valaki elmagyarázná ezt? Mire gondolt a költő? (Igen, tudom, tényleg tőle kellene megkérdeznem, de üzenetküldő funkció ott nincs, a profilom pedig privát, így nem tudok kommentet írni).


Mégis miért ne mászkálnánk fehér zokniban? A zoknijaim kb. 35%-a fehér és rendszeresen viselem is őket. Mégsem éreztem magam sose rosszul és ahogy észrevettem, mástól sem kaptam rosszalló tekinteteket (különben is, micsoda proli az, aki ilyeneket figyel?).


jún. 6. 08:02
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem vagy Michael Jackson, akkor tényleg ne mászkálj fehér zokniban! :)


Hacsak:


- nem vagy egészségügyis, ekkor a klumpában a fehér pamutzokni (cérnazokni) az elvárt (ahogy a fehér orvosi nadrág, fehér köpeny, fehér póló)

- nem sporthoz öltözöl. Tenisz, foci, kosárlabda, teremsportok, atlétika, fehér frottírzokni, vagy igény szerint kompressziós, high tech anyagból, igaz, ez utóbbiak már gyakrabban mintásak, dizájnosabbak

- nem hordasz fehér öltönyt fehér cipővel. A Nincs kettő négy nélkül klasszikus Bud Spencer/Terence Hill film óta viszonylag kevesen hordanak ilyet.

- gumicsizmában, surranóban, ahol úgysem látszik tényleg csak a kényelem dönt


Főszabályként a nadrághoz választunk zoknit, és nem a cipőhöz (persze a cipőt meg a nadrághoz, cipőhöz az övet stb).


Férfiember a szőrös lába szárát nem mutogatja (egyesek szerint rövidnadrágot is csak gyerekek hordanak), tehát a zokni az takarja nyilván a lábfejet, a bokát, és a lábszár alját is, sőt, formális ruha esetén egész térd alá érő zoknit húzunk. Így ha felhúzzuk a lábunkat, keresztbe tesszük a térdünkön, akkor sem villan ki a lábszár, ezáltal sokkal rendezettebb, összeszedettebb lesz a megjelenésünk. Főleg, ha a zokni nem csúszik vissza a bokára.


30 éves kor felett a legtöbben eljutnak oda, hogy a tinédzserkori "mindenhova ugyanabban a sneakerben megyek" alapállásból eljusson a némileg differenciáltabb ruhátárhoz (turkáló a barátod, csak nem kell minden szart elhozni onnan). A sneaker mellé teljesen jó a fehér zokni, de amikor a farmerek mellé bejönnek a "pantallók", vászonnadrágok, chinok, öltönyök, akkor ezekhez érdemes már inkább színben passzoló zoknikat venni a mindennapokra. Fekete, egészen sötétkék, sötétbarna, drapp, testszínű, szürke (sötétebb és világosabb) olívízöld. Ezek még mind az egyszínű zoknik, ezen felül jönnek a mintásak (a klasszikus kockás, pöttyös) az "üzenős" zoknik, a manapság divatos felemásak (ami témában összeillik, de eltérő a két zokni), de ez már bőven az önkifejezés része, nem pedig a "konform" megjelenésé.

jún. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
49%

Ha szülők mondják, akkor valószínűleg az van mögötte, hogy a fehér zokni nagyon koszolódik, vagyis jobban látszik rajta, nem a legjobb kisgyerekeknek játékhoz.

Vagy ahol kosz van otthon, ott sem ideális :D Voltam már vendégségben fehér zokniban, aztán szürke lett a talpa, amíg ott voltam :D

jún. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!