Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Gáz kínaiban, piacon, vagy...

Gáz kínaiban, piacon, vagy használtruha boltban vásárolni?

Figyelt kérdés

Van amikor használtruha üzletben tök jó cuccokat lehet kapni, de ilyen gáz bemenni oda? Meg a kínai áruházak is... ilyen gáz hogy ott vásárolok? Nem mindenki teheti meg hogy 5000 Ft-ért vegyen meg egy pólót, vagy 20ezerért egy cipőt, stb. Amúgy meg szerintem tök jó dolgok vannak ott is.. Az biztos, hogy a minőség nem a legjobb, de ki győz ilyen sokat kiadni a ruhákra?

Néhány (gazdagabb) ismerősömnek mondom hogy menjünk be egy kínaiba, úgy néz rám mintha megőrültem volna.. Tényleg ennyire gáz, vagy mi van? Nem értem..

Láttam már butikokban is olcsó ruhákat, de többsége drága.

Szerintetek nem drága? Ti hol vásároltok? Ti lenézitek azokat, akik ilyen helyeken vásárolnak(kínai, stb)


Kicsit hosszú lett :)

Ja és kort, nemet is írjatok, köszi :)

17l


2010. okt. 28. 21:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Hú,, köszi a sok választ!! Mostanában én is néha bemegyek drágább helyekre, ha leárazás van pl.

Egyébként ha nagyon akarnék, tudnék én is ott venni ruhákat (anyuék pénzéből persze...), mert a szüleim úgyis odaadnák az utolsó forintjukat is; csak azért nem akarom hogy az miatt, hogy én csilivili meg drága márkás ruhákban járjak, ők kidolgozzák a lelküket, miközben maguknak nem tudnak semmit venni. Szóval ez kicsit drága lenne nekünk.

De megpróbálok nézelődni még több helyen, hátha találok valami leárazást, vagy valami olcsóbb ruhát.

Köszi a kedves válaszokat :)

2010. okt. 29. 09:06
 12/17 anonim ***** válasza:
Kedves "idekontárkodó"! :) Múlt héten pénteken vettem egy Ariane márkájú bokacsizmát! Ott az eladó hölgy mondta, hogy 2 év garancia van rá! Szerintem Ő egy picit talán jobban tudja, mint én ezért merészeltem leírni. Mivel én mindennek rákérdezek a garancia idejére. Ha időközben elszakadna, leválna a talpa stb, akkor kijavítják a hibát. A fogyasztóvédelem honlapján fent vannak a vásárlói jogok és az alapfogalmak definiálása is, ami mondjuk a kínai üzleteket nem érinti, mivel elég "sajátos" módon működnek. Elszakad a ruha mondjuk 1 hét után visszaviszed és azt mondják, hogy kicseréli vagy levásárolhatod, ami azért érdekes mert a magyar fogyasztóvédelem nem ismeri a levásárlás fogalmát, tehát a pénzt minden esetben vissza kéne adni!
2010. okt. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
hát nemcsak a kinaiba nemadják vissza a pénzt én a plázában vettem 23000ftért csizmát elsö hordás után foltokba lejött a színe elismerték a hibát de megmonták hogy ök pénzt soha nemadnak vissza lekell vásárolnom. és mondom ha nemtetszik semmi? akkor hetente menjek el györbe mert mindig kapnak árut én Mosonmagyaróvári vagyok persze ha minden héten felmegyek nem állják az utiköltséget. elég durva szerintem.
2010. okt. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Azért kínai-kínai gyártmány között is van különbség! Lehet, hogy a kínaiak varrják az össze ruhát, de különböző minőségű anyagokból! Azért ne hasonlítsuk össze pl. az adidas és a kínai üzletben lévő melegítőket...

Én nem szeretem a kínai üzletes ruhákat, mert szinte műanyagnak érzem...

Turkálóban viszont abszolút nem gáz vásárolni, minek vennél meg 20 ezerért egy Levi's gatyát, amikor turiban meg kapod pár száz Ft-ért...:)

Hihetetlen milyen jó minőségű, márkás, szinte vadi új ruhákat lehet ott találni!!

Te is inkább csak turiba járj, ne a gagyi kínait vegyed, aminek amúgy szerintem tökre elszállt az ára, a minőséghez képest!


Ahogy már valaki leírta, cipőnél is érdemesebb Deichmannba vagy hasonló helyen vásárolni garanciával, mint kínaiban...

2010. okt. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én a turkálókat többre tartom, mint a kínait, nekem az annyira nem jön be. Én a Bershkában szoktam vásárolni, vannak leértékelt cuccok is MINDIG, amikor egy-két ezer forint egy atléta, póló, de vettem vár vászoncipőt is ott, 4Eft-ért, és imádom. H&M, New yorker már kezd kicsit drágulni,de ott is mindig találhatsz olcsóbb ruhákat. A barátnóőd viselkedése rá nézve ciki, dehát ez van ilyenek az emberek:D ja a tescoban van az F&F az is elég jó.

19L

2010. okt. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A kínai cuccokról azt hallottam, hogy munkaidőben a márkás cuccot varrják, munkaidő után feketén pedig az ugyanolyat csak márkajelzés nélkül. Ez a plázás történet egyszerűen hihetetlen nem nagyon értem, hogy miért neked kéne egy "garanciás" cipővel jobbra balra szaladgálni, miért nem az üzlet intézi!? Én mindig a fogyasztóvédelemre "hivatkozok" ha valami nem úgy történik ahogy a garanciába le van írva!
2010. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Igaz, én fiú vagyok :) De alsógatyám, zoknim, pólóm onnan van, már 3-4 évesek, de még mindig olyanok, mintha újak lennének.18F
2015. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!