Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Gáz kínaiban, piacon, vagy...

Gáz kínaiban, piacon, vagy használtruha boltban vásárolni?

Figyelt kérdés

Van amikor használtruha üzletben tök jó cuccokat lehet kapni, de ilyen gáz bemenni oda? Meg a kínai áruházak is... ilyen gáz hogy ott vásárolok? Nem mindenki teheti meg hogy 5000 Ft-ért vegyen meg egy pólót, vagy 20ezerért egy cipőt, stb. Amúgy meg szerintem tök jó dolgok vannak ott is.. Az biztos, hogy a minőség nem a legjobb, de ki győz ilyen sokat kiadni a ruhákra?

Néhány (gazdagabb) ismerősömnek mondom hogy menjünk be egy kínaiba, úgy néz rám mintha megőrültem volna.. Tényleg ennyire gáz, vagy mi van? Nem értem..

Láttam már butikokban is olcsó ruhákat, de többsége drága.

Szerintetek nem drága? Ti hol vásároltok? Ti lenézitek azokat, akik ilyen helyeken vásárolnak(kínai, stb)


Kicsit hosszú lett :)

Ja és kort, nemet is írjatok, köszi :)

17l


2010. okt. 28. 21:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
szia! szerintem egyáltalán nem gáz hogy ilyen helyeken vásárolsz. a használt ruha kereskedésben többnyire márkás ruhák vannak és ha kimosod akkor olyan mintha tökúj lenne.a kínai ruhája meg szinte mindenkinek van.lassan már az is kínai ami egy márkás üzletben van.ez nem szégyen. bár én márkás üzletben szoktam vásárolni de például az ázsia centert nagyon szeretem és van egy csomó nadrágom onnan. én nem nézem le azokat akik ilyen helyeken vásárolnak.nem mindenki teheti meg. de ha nagyon márkás ruhát akarsz akkor nézd mindig a leárazásokat;) és mindjárt joy-napok :) 16/L
2010. okt. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem egyáltalán nem gáz, csak a sznoboknak. Én mindkettőben vásároltam már (mert telik rá), mégis végül maradtam a kínainál, mert volt, hogy hamarabb tönkre ment a divatos butikokban vásárolt ruhám, mint a kínais. 21/N
2010. okt. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

manapság szinte mindent Kínában gyártanak, olcsó a munkaerő, csak azért drágábbak egyes márkaruhák, mert a más a design, tervező, amúgy egy Zara-s póló is ugyanolyan hamar tönkremehet, mint egy kínais. Kérdésedre válaszolva nem gáz, én csak az agyoncsicsázott, flitteres, feliratos, csillogós pólóit nem szeretem, amúgy vettem már 1-2 jó darabot is kínaiban, ki lehet fogni.


19L

2010. okt. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

előző vagyok még: amúgy főként Pimkieben, H und M-ben, New Yorker-ben vásárolok, innen is vannak igen olcsón vett ruháim (pl. pimikies gatya 4500ért szerintem jó vétel), leárazások idején meg pláne.

Nem nézek le senkit, aki máshol várásol, tudom, hogy nem mindenki engedheti meg magának.

2010. okt. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem az számít, hogy

mennyiért

hol

újonnan

veszel-e, hanem az, hogy harmonikus legyen veled, és érje meg az árát.

2010. okt. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha erre telik akkor egyáltalán nem gáz!:) Nem nézem le azokat akik csak itt tudnak vásárolni, inkább becsülendő hogy kevés pénzből is sikerül ízlésesen felöltöznie.:) Bár én igazság szerint örülök hogy nem ilyen helyeken kell vásárolnom, de ezt ne lesajnálásnak vedd vagy ilyesmi.. csak én még sosem voltam ilyen boltba.. de amúgy biztos azoknak is meg van a feelingje:P
2010. okt. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézd tudom, hogy nem pont ebből a korosztályból csoportból várod a választ, de megpróbálok segíteni mert "anno" én is benne voltam ebben! Szóval én egy 25 éves férjezett anyuka vagyok. Elsősorban szerintem az a gáz ha valaki szakadt koszos cuccokban jár. Másodsorban a termékek nagyon nagy százaléka -így a ruhák is- Kínában készülnek. (nézz csak bele a cimkékbe az van most már a legtöbbe írva, hogy "Made in PRC" namost a PRC a Kínai népköztársaság rövidítése angolul)Én is kínaiban vásárolok nagyrészt (de csak ruhát, cipőt inkább a Deichmann-ban, mert ott csak kb 2000-3000 Ft-tal drágábbak a cipők és 2 év garancia van rá. A kínai nem fogja még 1 hónap után se visszavenni ha tönkrement (legalább is én nem találkoztam ilyennel)Tehát ruhát nyugodtan vásárolj kínaiban szerintem nem gáz!!! A használt ruha kérdésre annyi, hogy nagyon sok híres magyar modell, műsorvezető (azért írom le mert a Ti korosztályotoknak talán fontos még hogy hol vásárolnak az ismert emberek) bevallottan jár turkálóba. Nyilván, hogy nem 100%-an onnan öltöznek, de azt mondják, hogy egy-egy jó darabot ki lehet fogni. Tehát ha szerintük nem gáz akkor szerintem is bemehetsz nézelődni, vásárolni! Én azt nézem le aki anyuka apuka pénzéből vesz a drága ruhát és azt nézi le aki kínaiban, meg turiban vásárol!!! A gazdagabb ismerősödnek üzenem, hogy ha maga keresi meg a 20000 Ft-os cipőre meg a drága ruhákra a pénzt akkor gratulálok, ha anyuci apuci tolja alá akkor meg ne nézzen rád furcsán mert be akarsz menni egy kínaiba, kíváncsi vagyok ha magát kell majd segítség nélkül eltartani akkor mit választ lejjebb ad az igényekből vagy éhen hal?! Amúgy még a Tesco Cherokee is nagyon jó! (minőségben és árban is) Jó nézelődést és vásárlást!
2010. okt. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Anno elég sok ruhát vettem piacon. Magával a piaccal nincs bajom, de mostmár rengeteg ruha egy árban van pl. newyorkeres cuccokkal. Akkor meg már inkább bent, egy üzletben próbálgatok ruhát és nem fagyoskodok a piacon.


Én személyszerint nem szeretem a kínai boltokat, mert nem szoktam találni a stílusomnak megfelelőt meg olyat, ami ne tűnne gagyinak.

Viszont turkálókban nem egyszer kifogtam tök jó ruhákat, kb. 300 Ftért:). Volt, hogy rá is kérdeztek, hol vettem.


Úgyhogy nem ciki, csak igyekezz ízlésesen összeválógatni a ruhákat.

2010. okt. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt, hogy 23L
2010. okt. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Már elnézést, hogy idekontárkodtam :)


De Kedves 25 éves anyuka! A deichmannban melyik cipőre adnak 2 éves garanciát, én amit vettem magamnak 15 ezerért arra is csak egy év volt visszavittem és lecseréltem egy 14 ezresre arra meg csak fél évet adtak..:S

2010. okt. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!