Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Vásárolt valaki a Temu webáruh...

Vásárolt valaki a Temu webáruházból?

Figyelt kérdés
Vásárolt valaki aTemunál? Milyen? Megbízható? Számomra túl kecsegtető az a nagy árkedvezmény első vásárlásra.

jan. 14. 06:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Valaki biztosan, különben nem érné meg üzemeltetni.

Nekem az a hatalmas árkedvezmény elég marketingszagúnak tűnik. Kínai cuccok ezek is. Ha megnézed, tökéletesen ugyanezek a termékek vannak fent aliexpressen is hasonló, vagy akár valamivel kedvezőbb áron. Még a marketingfotó is pontosan ugyanaz.

jan. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik munkatársam rendelt pár apróságot, neki rendben megérkezett a csomag és elégedett is volt vele.
jan. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

A kedvezmény valós, ezzel akarnak becsábítani, és ha egyszer rendelsz, többször is fogsz.

A cég egyébként veszteségesen működik, de nekik ez a marketingjük, úgy vélik, megéri, ha cserébe hatalmas vásárlóbázist építenek.


A cuccok ugyanaz a kínai, mint alin, wishen és társain, a vevőfotókat nézd, azok a hitelesebbek, nem a katalógusképek. De ha ismered ezeket az oldalakat, és ennek tudatában rendelsz, hogy tisztában vagy vele, mit kap(hat)sz, visszaküldeni nemigen lehet, akkor nem fogsz csalódni.


Nekem nem szimpatikus ez az agresszív marketing, én szívesebben rendelek a konkurenciától.

jan. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én is pont így gondoltam, de mivel mindenhol beugrik ez a hírdetés erőszakosan, ezért érdeklődtem.
jan. 15. 05:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Erőszakos a marketingjük, mindenütt ott vannak az online térben.

Nekem egyáltalán nem szimpatikus. Megnéztem a weboldalt és olyan mint a Wish, még sokszor a képek is ugyanolyanok, agyon photoshopoltak, amik gyanúsan olcsók és gagyi hatást keltő kínai cuccok.

jan. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
A TEMU nem webáruház, hanem egy rengeteg webáruház adatbázisát összefogó platform. Olyan, mint az AliExpress, az AliBaba, vagy a Wish. Olyan, mintha a hasznaltauto.hu-n, vagy az arukereso.hu-n egyből ki is tudnád fizetni az adott árut.
febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6, Ez nem teljesen igaz. A Temu (és a Shein is ilyen) szemben az Alival és társaival koordinálja is a rendeléseket, saját raktárban csomagolják össze egy csomagban, és egyben kapod meg amit egyben rendelsz.

Ez hatalmas előny vásárlóként, könnyebb a nyomkövetés, a panaszkezelés, rövidebb a szállítási idő.

febr. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
#7 Alin ugyanez van. Én eddig csak alit használtam, ott is sokszor előfordult, hogy a különböző boltokban rendelt dolgokat egy csomagban kaptam meg közvetlenül a raktárból, a boltos nem is látta.
febr. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8, Nem, alin nincs ugyanez. Tudom, mert rendszeresen rendelek onnan (és pontosan emiatt kezdtem el átszokni a sheinre, mióta ők is kiterjesztették a dolgot a ruhákon túlra).

Alin csakis akkor kerülnek összecsomagolásra a dolgok, ha véletlenül összetalálkoznak valamelyik elosztóban, és mindet ugyanaz a futárszolgálat hozza. Akkor kapnak egy új nyomkövetési számot, és onnantól egy csomagként jönnek - de feladva külön-külön vannak.

Hat tételem jön most az Aliexpresszről, egyszerre rendeltem őket, kettő kivételével ráadásul choice jelölésesek (amikor ugyebár a rendszer is egyben nézi őket, és X összeg felett elengedi a szállítási költséget).

Ehhez képet hat különböző csomagom érkezik. Kettőt simán a posta hoz, hármat az mpl futár, egyet meg az express one. Egymástól totálisan függetlenül. Van, amelyik már egy hete itt volt, van, ami már országon belül, és van, amelyik még valahol a kinti depóban hesszel.


Igen, megesik, hogy összetalálkoznak a csomagok és egyberakják őket, de nem az a jellemző. Ezzel szemben a Sheinen (és a Temu is ugyanez, úgy tudom) már eleve közös raktárban csomagolják össze, egyszerre adják fel, egyszerre kapod meg. Náluk az a ritkábbik eset, ha csomagbontás van, de azt is azonnal látod a shipping infónál, hogy bocsi, most kettőben küldjük, mert ez más raktár.

febr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Engem beszippantott, többször vásároltam onnan, akár nagyobb értékben is. Mindig megkaptam.
ápr. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!