Jól érzékelem, hogy minél szegényebb egy ország annál drágábbak benne a márkás ruhák és a luxus termékek illetve az outlet centerek is jóval drágábbak?
Minél nagyobb a gazdag és a szegény réteg közötti szakadék.
Brazíliában, Indiában szinte aligha beszélhetünk középosztályról. A két legszembetűnőbb réteg a mélyszegények és a luxusban élők.
Minél inkább státusszimbólumnak, elérhetetlennek van felkonferálva a luxus, annál többe kerül a polgárok átlagkeresetéhez viszonyítva.
Mert a luxusmárkák azonos áron árulnak mindent, attól függetlenül, hogy az adott helynek mennyi a GDPje.
Szerinted hányan utazának csak azért, hogy vegyenek valamit olcsóbban?
Egy csomó csóróbb mittudomén német vagy amerikai nem menne felvásárolni, aztán a gazdag német meg amerikai slamposnak érzi a cuccakiat mert mindenkin ez van? Dehogynem.
Abban mi lenne a buli, ha levinné a saját árait, csak, hogy Bázarekkettyésborzasztón is adhasson el? Hogy aztán menjen a kép az instára hogy ott áll benne a putri mellett?
Akik igazi luxusban gondolkoznak, azok kedvükre utaznak amúgy is. Az, hogy Abu Dhabiban a dizájnerek saját kezüleg rászabják a Channel kosztümöt része az élménynek.
Egy bizonyos szint felett már a minőség nem fokozható, mert a testreszabás, a csúcs alapanyag már adott, az egyetlen dolog, ami különlegessé teszi, hogy ritka és nehezen elérhető valami.
Ezért vette fel Kim Kardashian azt a Marilyn Monroe ruhát, mert egyszeri és megismételhetetlen.
Az, hogy tönkre is tette, szintén része az exklúzívitásnak, hiszen most már hordhatatlan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!