Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Csajok. Hordanátok hidzsábot...

Csajok. Hordanátok hidzsábot (muszlim kendő), ha divatba jönne Európában?

Figyelt kérdés

[link]


Egyre több muszlim érkezik az EU-ba, mecsetek épülnek, terjeszkedik az iszlám. A kereszténység hanyatlóban van, vagy ateista lesz az ember, vagy iszlamista. Már Magyarországon is lehet látni kendős járókelőket.


Az arab államokban sok helyen vallási erkölcsrendészek járják az utcát, ellenőrzik a lakosokat, főleg a nőket. Például nők nem mehetnek ki az utcára férfi kíséret nélkül. Arcukat, testüket takarni kell.

Nem mondom, hogy az EU-ban is ez lesz (bár ki tudja), viszont simán elképzelhető, hogy divatba jön a kendőzés. Egyre többen fogják hordani, és úgy őszintén, szerintem jól is néz ki. Egy kis sejtelmesség, titokzatosság mindig is szexi. Csak a szemét/max az arcát látod a hölgynek.

Testhez simuló ez a ruházat, szóval nagyjából képben vagy a testalkatával, de azért mégse látsz minden részletet.

Bárcsak elterjedne már ez a viselet.


Amellett, hogy jól néz ki, még ad egy kis biztonságot is. Valószínűleg kevesebb nemi erőszak lenne, mert a férfiakat nem ingerelnék a nők a miniszoknyákkal, haspólókkal, és extrém rövidnadrágokkal. Tudjátok az a nadrág, ami majdnem olyan, mint férfiaknál a boxer alsó.


2023. nov. 18. 15:18
1 2 3 4 5
 11/41 anonim válasza:
85%
Soha! Felégetném az összeset! Ahogy a 10-es is mondta, ez a nők elnyomásának egy eszköze.
2023. nov. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
27%

Nem akartam válaszolni a kérdésre, mert nem vagyok nő, de sok válasz itt röhejes. Még ma is hordanak a kihalófélben nemzedékből nők fejkendőt, a kapucni és egyéb fejfedők is teljesen hétköznapiak. Ellenben pl. a farmert nehezen mondhatjuk hagyományos kelet-európai viseletnek, szűrt meg senkin nem szoktam látni.


A te dolgod, ha nem tetszik a fejkendő és nem akarod hordani, de ne csináljatok már ebből ideológiai kérdést, amikor nem erre vonatkozott a kérdés. Főleg úgy ne, hogy rossz érveket hoztok fel ellene.

2023. nov. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
3%

Nem az iszlám jelenleg Európában a leginkább terjeszkedő vallás, hanem a különböző new age kötetlenebb, spirituális cuccok.

Télen lehet hordanék ha lenne olyan ami tetszik valami vastagabb anyagból. Szoktam is látni ilyen csak arcot szabadon hagyó téli kiegészítőket, bár nyilván azok nem vallási okokból készültek. De ennyi erővel miért ne.

2023. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
21%

[link]

Erre gondoltam

2023. nov. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
15%

Nem, mert a hajam nélkül ronda a fejem.

Ha tényleg csak divathóbort kérdése lenne a viselete, és divatba jönne (ahogy mokaszinra is van kereslet itthon, pedig tökre nem európai), hidd el, 10-ből legalább 4 lányon ezt látnád, mint most a crop topot.

Tudok olyan nőről (nyugati országban él már, nem itthon), aki valóban csak azért felvesz hidzsábot meg mindenféle kendőket, mert tetszenek neki, egzotikusnak érzi magát benne (mert hát ugye nem kell annak feltétlenül rondának lenni: [link] és a közel-keleti származású férje csak egy jó ürügy neki arra, hogy így mászkáljon. Mármint szereti a férjét, de nem ő várja el tőle, hogy így öltözzön.

A körítésed szerintem hülyeség.

2023. nov. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
41%

"Keresztény, európai nő vagyok, semmi okom rá."


Ez jó :) A Biblia előírja a kendő viselését. A keresztény Európában pedig 1900 éven át a kendő alap keresztény női viselet volt. Még ma is látni akár Budapesten is idősebb asszonyokat kendőben, vidéken meg pláne.

2023. nov. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
78%
#16 egyrészt nem a kendőről szól a kérdés, másrészt “a kendő alap keresztény női viselet volt” kimondtad a lényeget, VOLT. Azokban az időkben, amikor itt is el voltak nyomva a nők. Nem kell értelmetlen szokásokat visszahozni.
2023. nov. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
12%
A kérdés hidzsábra vonatkozott ami kendőt jelent. A kendőnek pedig semmi köze az elnyomáshoz.
2023. nov. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
71%

#18 tehát véleményed szerint a keresztény nénik Mucsaröcsögén nem kendőt hordanak, hanem hidzsábot és semmi különbség nincs a kettő között.


Nem ártana kijárnod legalább az általános iskolát, mielőtt hülyeségeket kommentelsz.

2023. nov. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
13%
Mi a különbség a kendő és a hidzsáb között szerinted?
2023. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!