Igazak, amiket a shein-t becsmérlő videókban állíítanak?
Az első igen, de mely fast fashion üzletre nem igaz ez?
A másodikra még nem mutattak ki hiteles bizonyítékot.
Kínában és arrafelé nagyon sok gyerek dolgozik, ezen nem kell meglepődni, és ha hiszed ha nem, de attól hogy nem rendel valaki emiatt, úgyis dolgoztatni fogjak őket, nem lesz munkanélküli senki azért mert valakinek az elvei nem engedik hogy rendeljen.
Ha bizonyítottan veszélyesek lennének a ruhák, nem lehetne eladni, rengeteg engedély kell ehhez, amit megkaptak
Egyetértek a kettessel, sőt kibővíteném:
Nagyon sok helyen úgy állítják be a munkásokat (gyerekeket és felnőtteket egyaránt), hogy "kényszerítik" a munkára. Ez nem igaz, nekik is vannak jogaik, ők is fel tudnak mondani.
Azonban jellemzően ezek a gyárak nagyon kis falvakban vannak ahol örül az ember ha van BÁRMILYEN munkalehetőség.
Persze, jogosan mondhatnánk, hogy akkor lépjenek le, menjenek nagyvárosba jobb munkahelyre. De nyilván jobb munkahelyhez tudás is kell, egy mélyszegénységben élő család nem biztos, hogy taníttatásra tud áldozni pénzt. Ezen kívül ha valaki sosem lát példát a környezetében arra, hogy lelépnek az emberek, akkor ő sem "tud" úgymond. Ergo a "kényszer" szó csak abban a kontextusban érvényes, hogy igen, rá van kényszerülve a munkára, mert máshol sem tudna mást csinálni.
És igen, a gyerek vagy épp alulfizetett munkaerő sosem fog megszűnni. Máig emlékszem, hogy még általános iskolában elvittek egy ruhagyárba valami program keretében. Egy kis faluban éltem én is, szóval tényleg egy no-name településre kell gondolni és a gyárban ehhez képest jó minőségű és akkor márkásnak számító darabok készültek. Csak sokkal később értettem meg, hogy ez azért volt, mert egy olyan településen, ahol még a megyeszékhely is messze van és az egész falu egy boltból vásárol, ott olcsó a munkaerő. Ezt pedig ki kell használnia annak aki sikeres céget akar építeni és minél jobban meg akarja magát szedni.
Ha a viszonylag megbízható minőségű, világszerte rengeteg üzlettel rendelkező Zara, Mango, H&M márkákról is ennyi rémsztorit hallani (sajnos nem eleget), akkor el sem lehet képzelni, hogy a legócskább, bevizsgálatlan anyagokkal teli, utcai viselésre alkalmatlan SZEMETET milyen körülmények között állítják elő.
Érdekes amúgy, hogy Amerikában feltünteti a Shein, ha egy adott termékben egy bizonyos százalék fölött vannak azok a káros anyagok, amik az ottani gyárakban tiltólistán vannak, Európában viszont egyáltalán nem mutatja.
Köszi a válaszokat..
#4 emlékszel a film címére?
Igen, teljes egészében igaz.
Vászonzsákos lány csinált róla videót, ha jól emlékszem rakott a videó alá linket. Most nem tudom megnézni nincs annyi netem hogy betöltse.
De sok más információ is van a neten erről.
1-es.
Nem mindenhol dolgoztatnak gyereket.
Az se mindegy hogy napi több 100 ezer új kollekciót csinálnak vagy havi 1-et.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!