Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Vertek mást is át a crocsmagya...

Vertek mást is át a crocsmagyarorszag.com oldalon?

Figyelt kérdés
Tegnap véletlen belefutottam ebbe a csaló oldalba.. és szép összeget levontak a számlámról, se termék értesítés se számla róla, írtam már a banknak is a visszatérítéssel kapcsolatban. Valakivel történt hasonló, és ha igen, hogyan sikerült a pénzt visszakapni ha egyáltalán sikerült?

#átverés #csaló #Crocs #crocs magyarország
2023. ápr. 28. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne számíts sok jóra, más ilyen kérdésnél azt írta a kérdező hogy nem térítette vissza a bank. Önként utaltál, az oldalból egyértelműen kiderül hogy csalás (már a nevéből): féláron adott termékek, semmi impresszum, nulla adat az eladóról, sablon webshopmotor, stb.

Ha beírtad a bankkártya adatokat simán a weboldalon és nem irányítottak el egy banki fizetési felületre, akkor még lesz pár álmatlan éjszakád (kártyatiltás, csere, tanulságok levonása), mert szó szerint kiadtad az adatokat a pénz leemeléséhez.


Kár, hogy nem ezt tanítják az iskolákban, vagy ennyire bátor vagy szó szerint nulla beazonosítási adattal rendelkező címzettnek pénzt küldeni.

2023. ápr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert az ilyen nevű oldalak mindig kamu webshopok, és nem dőlök be. Ha ismeretlen helyről rendelek, megnézem a kapcsolat menüpontot, hogy valós céggel van-e dolgom, vagy csak kamu átveréssel. Nem veszek olyan helyről, ahol magyartalanul, helytelenül fogalmaznak, és az áru gyanúsan olcsó.
2023. ápr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Engem nem, mert nekem már az url cím is bűzlik. A gyanús url cím általában ebből áll: védett márkanév + országnév vagy/és "bolt", "cipő" és "akció" szavak + com/net/org végződés.

Ugyanígy a MÁRKAeuhungary, a MÁRKAcipokhu, a MÁRKAbolt, MÁRKAboltmagyarorszag, MÁRKA-magyarorszag, MÁRKAshophungary, MÁRKAinhungary, MÁRKAhungary, MÁRKAmagyarorszaghu, MÁRKA-hu, MÁRKA-cipok, MÁRKAakcio-hu és hasonló című .com-mal végződő oldalak valószínűleg átverések. Pl. ez a Pumával is el van játszva.


Érdemes ezt az ellenőrző listát végigvinni mindig:

"10 pont, melynek segítségével felismerheted a hamis cipőt árusító kamushopokat!"

[link] (érdemes a kommenteket is olvasni, rengeteg kamu oldalt találtak)


A kérdésben szereplő oldalra 6 vírusirtó jelzi, hogy rosszindulatú, adathalász weboldal: [link]


Mindig figyelj oda, hogy kinek fizetsz, kinek adod meg az adataid!

2023. ápr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a bankhoz intéztem a kérést és a panaszt, visszakaptam a pénzemet is.
2023. júl. 24. 01:07

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!