A nylonharisnyának mik az előnyei és a hátrányai?
Előnyt most így hirtelen nem tudnék mondani. :D Ha nem melegítés a cél, akkor csak annyi, hogy elegánsabb a ruha/szoknya harisnyával. Ennyi. Hátrány: Nagyon-nagyon könnyen szakad.
Tanácsok:
1. Mindig legyen a táskádban egy másik harisnya, ha azzal, ami rajtad van, elszakadna. Szakadtat ne hordjál. Ha olyan helyen kezd el szakadni, ahol nem látszana (pl. a szoknya még bőven eltakarja), akkor átlátszó lakkal fessed be a szakadás kezdetét és végét, hogy ne menjen tovább a szál. Viszont ez csak ideiglenes megoldás.
2. Mindig méretben megfelelőt hordjál, ha szűk jobban szakad, ha bő, lecsúszik. Sőt még a megfelelő méret is tud csúsználni (vannak, akik így viselik: bugyi, harisnya, bugyi/kisnadrág/biciklis nadrág, hogy ne csússzon le, de ezt én még soha nem próbáltam). A harisnya dobozának hátulján van mérettáblázat: hány cm vagy, ehhez hány kiló, és ott van, hogy neked hányasat kell választanod. Mindig figyelj oda, hogy jól fel legyen húzva a harisnya, ha a bokánál sok anyag marad, az nagyon csúnya.
3. Figyelj oda, hogy hány denes harisnya kell. 10 denes: nagyon vékony, nyári hőségben szokták hordani. 20 denes: ez az átlagos, a még átlátszó kategória, irodába is tökéletes. 40 denes: őszi-tavaszi időben tökéletes, ez már nem látszik annyira át. Ennél feljebb már nem szoktak irodába harisnyát hordani. A 100-200 denesek már télre valók, de nem elegánsak, ami egy irodába követelmény. :( Tipp télre: 40 denes harisnya+hosszabb és vastagabb szoknya+ térd/combcsizma.
4. A harisnya színe: Fekete a legkézenfekvőbb, főképp sötétebb szoknyával. Ha testszínűt választanál: A bőt tónusához nézzed a színt. Ezt elég nehéz belőni, még mindig a legtöbb helyen csak nagyon sötét harisnyát árulnak. A hófehér karok és sötétbarna láb kombináció nem túl szép. :( Mintásat (pl. a most divatos pöttyöset) szerintem inkább ne hordjál, túl kihívó munkába.
5. Fényes harisnyát ne vegyél, enyhén fényeset/mattot érdemes beszerezni. A fényes harisnya egyébként sem divatos már, valamint nagyon vastag lábakat csinál.
6. Mindig óvatosan vedd fel a harisnyát, "gönygyölítve", ne tépjed. Olyan helyre ne ülj, ami elszakíthatja a harisnyát. Pl. szálkás szék.
7. Próbálj meg minőségi harisnyát venni. Mielőtt elmész munkába, bizonyosodj meg róla, hogy a harisnya jó állapotban van. Sajnos vettem már felbontatlan vadi új harisnyát, ami már eleve el volt szakadva. :(
Remélem segítettem. :)
Úgy kábé semmi előnye nincs.
Haszontalan ruhadarab.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!