Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Meddig normális a ruhák...

Meddig normális a ruhák halmozása?

Figyelt kérdés
Mi az a mennyiség, ami már nem csak felesleges, de beteges is, esetleg függőség?

2022. febr. 19. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Amikor az egyik csomagom még meg se érkezett, de már kettő másik is úton van :D

Mennyiségre nem tudnám megmondani pontosan. Egy része az albérletbe van egy része a szüleimnél, úgyhogy így két olyan ruhatartó álvány halálra gyötörve.

2022. febr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Régebben képes voltam havi szinten 50 ezreket is ruhákra költeni, mígnem rájöttem, mennyire értelmetlen. Ugyanis megfigyeltem, hogy a ruháim háromnegyedét nem is hordom. Most fél éve nem vettem új ruhát és nem is hiányzik, így is rengeteg van. Alapvetően az az egészséges, ha csak akkor veszel ruhát, mikor tényleg szükséged van rá. Nekem most elkopott a fekete bőrkabim, ezért vennem kell újat, de nem veszek mellé egy 10. topot vagy 20. farmert, mert felesleges.
2022. febr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Nekem kb annyi, amennyi egy albérletben elfér, hogy nem kell hazacipelni szezononként a családhoz. :DD
2022. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

Én ebben a hónapban eddig 170 ezret adtam ki ruhákra, és még csak huszadika van. De ebből nem sok ruhadarabot vettem, szóval a gardróbomban nem fog feltűnni az új ruhák mennyisége.

Szerintem ameddig van minden másra pénzed, és még félre is tudsz tenni, elférnek a ruháid és már a stílusod sem nagyon változik, akkor nem baj, ha ez a “függőséged”.

2022. febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt az elvet tartom, hogy csak azt veszem meg, amit valóban használni is fogok. Korábban például többször beleestem abba a hibába, hogy megvettem olyan ruhadarabokat (vagy cipőt, ékszert stb.), ami tetszett ugyan, de abszolút nem tudtam kihasználni mert pl. nem volt hova felvennem, mihez felvennem vagy mondjuk nem éreztem magam benne komfortosan, nem éreztem kényelmesnek. Így a szekrényemben volt egy halom ruha, ami maximum egy vagy két alkalommal vagy akár soha nem is volt rajtam, csak megvettem mert milyen szép. Ezek nagy részétől már megváltam (elajándékoztam nagyrészt) és azóta külön odafigyelek erre, hogy ne vásároljak feleslegesen. Ez nem azt jelenti, hogy csak és kizárólag azt veszem meg amire éppen szükségem van, mert mondjuk nincsen szükségem egy sokadik pólóra, de megveszem, ha tetszik, jó az anyaga, jó áron van, jól áll és úgy érzem, hogy hordani fogom, ki fogom tudni használni. Úgyhogy nálam igazából ez az egyik legfőbb szempont, hogy hordom-e vagy sem, mert feleslegesen halmozni nem akarom hiszen kidobott pénz, helyet foglal, pazarlás.
2022. febr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!