Rockerek/gothok/punkok: Mi a véleményetek arról, hogy a jól ismert, viszonylag “mainstream” zenekarok mellett újabban alternatívabb együtteses pólók is megjelentek a fast fashion boltokban?
Nagyjából 2017 óta tart az őrület, hogy a fast fashion üzletek tele vannak különböző együttesek logójával ellátott pólókkal.
Ezeket már jól ismerjük, a leggyakoribb példa a Nirvana, AC/DC, Guns N’ Roses, Rolling Stones, Metallica, Kiss…stb.
Ezek az együttesek a rock palettán belül is a legtöbbek számára közismert, “mainstream” kategóriába esnek, viszonylag sokan ismerik őket.
Viszont a mostani kínálat láttán tényleg nem tudom eldönteni, hogy ugrálnak-e örömömben, vagy inkább fogjam a fejem.
Ugyanis a már említett együttesek mellett a H&M, Bershka, Pull&Bear, Reserved kaliberű üzletek palettájára felkerült a The Cure, Joy Division, The Clash, David Bowie is, akik jóval alternatívabb, elvontabb palettán mozognak. Az említett üzletek közül az ÖSSZES üzletben láttam Bowie pólót.
Nos… én pont ezen a zenei palettán mozgok, jómagam is a dark-goth/pont-punk színtérért élek-halok, és Bowie-t is imádom. 🦇💖👩🏼🎤 MINDEN NAP ilyen zenéket hallgatok, mert tényleg az életem része.
Természetesen a H&M-ben fellelhető Cure-os pulóverre azonnal lecsaptam, ahogy sok másra is.
Viszont attól félek, hogy ezekből a pólókból is buta divatot akarnak csinálni, mint az eddigi zenekaros logókból.
Mert annak, aki tényleg szereti és hallgatja őket, tényleg jó buli, mert költséghatékonyabban és könnyebben hozzájut, pláne, ha fiatalabb, nem kell külföldi webshopokból rendelgetnie, fel tudja próbálni megvétel előtt.
Viszont rengeteg csitri csak azért hordja őket, mert látják, hogy menő, és megveszik, de ráguglizni, hogy egyáltalán eszik-e vagy isszák az adott előadót, már luxus nekik. 🤦♀️ Ez pedig szomorú tendencia.
Persze, ha AC/DC-s pólóban pózerkedsz úgy, hogy a legismertebb számaikat sem ismered, az is rettenetesen ciki, pedig ők “fogyaszthatóbb” zenét játszanak. A The Cure vagy David Bowie képi- és szövegvilága eleve absztraktabb, nehezebben értelmezhető, hosszan el lehet gondolkodni rajta… amit gondolom, egy divatmániás tucatmajom nem fog megtenni…
Nektek mi a véleményetek erről?
Én eddig is leszartam. Számít nekem bárhol, hogy Horváth Noémi 9/A osztályos tanuló tényleg hallgat Nirvana-t, vagy csak hordja a pólót? Fogok én vele valaha beszélni? Nem.
Akárhogy is, arra van esély hogy valamivel többen megismerik ezeket a zenekarokat, az meg azért pozitívum.
Engem nem érdekel, ha valakinek tetszik, hordja nyugodtan.
Amúgy attól még, hogy fiatalok hordják, simán ismerhetik az együttest, nem kell egyből azt feltételezni, hogy pózerkednek, csak mert nem nyújtottak be róla szövegértelmező elemzést.
David Bowie is elég divatos volt, mégis képes volt megírni dalokat, nem feltételezném mindenkiről, aki divatosan öltözik, hogy buta.
Akik meg 30-40-50 éve hallgattak ilyen zenéket, még valószínűleg angolul se tudtak, sőt, akik ma hallgatják, azok se biztosan értik, akkor ők se hordhatnak ilyen pólókat, ha amúgy élvezik a zenét?
Akik meg tényleg pózerkednek, majd eldöntik maguknak, hogy ciki-e, ha a sokadik ismerősük szóbahozza a pólón az együttest és nem tudják, miről van szó. Ha nem érzik annak, akkor meg hordják tovább egészséggel, nekem maximum feldobja a napom, ha szembejön egy pólón olyan együttes, amit szeretek, főleg, ha kevésbé népszerű.
Ez azért már nagyon régi divat. 2010-2011 környékén éltem teljes erőbedobással a rocker flowt, és már akkor is lehetett Ramonesos, Kisses, Rolling Stonesos pólókat kapni a Tescóban, ki is sírtam a Ramonesost meg a Kissest anyáméktól. És ez akkor még csak a mindig fáziskésében lévő Mo volt, külföldi divattal foglalkozó oldalakon, pl. Lookbook-on minden harmadik kiscsaj valami bandás felsőben pózolt már akkor is. Pont egy Bowie pólóm is van itthon, ezer éves, valami fast fashionben vettem még évekkel ezelőtt (csak már nem hordom, mert lepotyogtak róla a csillámok és így elég ergyán néz ki).
Ez ilyen. Rengeteg felsőn van jelentéktelen illusztráció vagy felirat, pl. Jungle Adventures kismajommal, Beach Lifestyle pálmafákkal, vagy Ájláv NY. Namost egy átlag magyarnak pont annyi köze van a dzsungelkalandokhoz, vagy a szörfös életstílushoz, mint a Cure-hoz. Vagy a Cure-hoz lehet picit több. És nem hiszem, hogy annyian jártak New Yorkban, mint ahány ilyen pólót eladtak. De említhetném a Nasa pólókat, a Frida Kahlo cuccokat, vagy a legújabb kedvencemet, az Oxford University-s pólót. Na ezen meglepődtem, elsőre azt hittem, hogy wao, ez az ember akkor tényleg oda járt, aztán rájöttem, hogy ez is csak egy divat lett. Szerintem sokkal keményebb egy random egyetem pólójával pózolni, mint egy random bandáéval.
Lényeg a lényeg, az emberek minden szart magukra aggatnak, ez van. Tök felesleges ezen kattogni. Mindenkinek szíve joga olyan pólót felvenni, amilyet akar. Pl én is vettem fel úgy tiniként Kornos pólót, hogy azt sem tudtam, hogy az egy banda. Aztán kérdezték mi tőlük a kedvenc számom, ja mondom hogy ja, ez egy együttes? Meghallgattam, kedvencem lett. De nem elvárható, hogy mindenki azonosuljon azzal a random mintával, amit a 2000Ft-os gagyi fast fashion cuccokra rányomtak a két marké rizsért dolgozó ázsiai gyerekmunkások. Az átlagembernek ha tetszik valami, akkor felveszi, és hótmindegy, hogy a Clash van rajta vagy egy festői naplemente.
engem mások nem érdekelnek, inkább az hogy lehet e venni Epica polót ilyen üzletekben????
Mert neten rohadt drága, 7000 től kezdődnek.
Meg amúgy pls mond már meg hol lehet ezeket a zenekaros poókat megvenni, mert amúgy mindenhol 5000K a legolcsóbb, vagy ezeken a helyeken is drága??
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!