Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy is kell nézni a cipőméret...

Hogy is kell nézni a cipőméret táblázatot? több lenn

Figyelt kérdés

Most néztem egy cipőméret táblázatot, konkrétan egy nike-sat, mert ilyen cipőt akarok venni, és ott az volt, hogy a 45-ös méret az 29 cm, ugye ez a talpad hossza. Nos, megmértem a talpam, és alig van 27 cm, ami a táblázat szerint 42.5-ös. Ezzel az a baj, hogy legkisebb cipő amit hordtam, az 44-es volt, és legalább 10 évvel ezelőtt (most 32 vagyok), most ilyen 45-46-os cipőket hordok.

Akkor hogy is van ez? Hogy kell érteni azt a cipőtáblázatot?



2021. aug. 21. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy mérted a lábad?

Ráállsz egy papírra, körbe rajzolod a lábad, majd a leghosszabb pontnál megméred. A kapott számhoz általában hozzá kell adni 0,8-1 cm-t, ez lesz a cipő méret.

De lehet, hogy szélesebb a lábfejed, ezért kell nagyobb cipő, mint ami a talpbetét hossza. (A fiamnál is így van, igaz ő még pici, de a talp mérete alapján egy számmal kisebb cipő kellene, mint amibe valójában bele megy a lába.)

Én rendszeresen rendelek magamnak, a férjemnek és a gyerekeknek is cipőt. Mindig a mérettáblázat alapján választok és eddig minden jó volt.

2021. aug. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
vonalzóval mértem a leghosszabb pontnál (második lábujjam hosszabb mint a nagylábujjam). Van benne valami amit írtál, tehát nekem is széles a talpam, viszont a mérettáblázat csak a talp hosszát veszi alapul, sztem ezt a jövőben változtatni kéne, mert rendeléskor látatlanba meglepetés érhet sok mindenkit...
2021. aug. 21. 16:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hogy cipő hossz vagy talphossz amit megad a táblázat. Nekem pl. Nike 10.5 a meretem, ami cipőben 28.5 centi, a lábam ténylegesen 27.5 centi körül van
2021. aug. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

itt néztem:

[link]

2021. aug. 22. 18:15

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!