Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A növényi anyagokból készült...

A növényi anyagokból készült ruházat vagy ágynemű NEM meleg (nem melegít)? Hogy érzitek?

Figyelt kérdés
A gyapjú melegít és például a polár anyagok is, de kifejezetten a növényi eredetű anyagok érdekelnek most. Azokkal mi a helyzet?

2020. szept. 27. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyapjú takarót ismerem. Az meleg, de nem valami kényelmes, szúrós a tapintása.

A pamutnak túl vastagok a szálai, kevés levegőt tart meg, azért hideg, ráadásul negyed annyi energiával és tized annyi szennyvízzel jár a gyártása, mint a poliészternek (polár plédek).

A hagyományos takaró amúgy lenvászon és lúdtoll. Az miért nem jó? Full természetes.

2020. szept. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi. Kicsit félreérettél, nem akarok ágyneműt vagy takarót venni.

Vannak itthon régi, de kiváló állapotban lévő ágyneműk, van gyapjú derékalj.

Volt gyapjú takaróm is, nem éreztem szúrósnak, de jól melegített. Sajnos kicsit megöregedett, elkezdett olyan szinten szöszölni, hogy ki kellett dobni, még a macskának sem tudtam odaadni, mert tüsszögött, ha odafeküdt. De sokáig bírta és kétségtelenül jól melegített.


Csak egyszerűen arra voltam kíváncsi, hogy a növényi eredetű anyagok másokat sem melegítenek?

2020. szept. 27. 19:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!