Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen anyagból készül a...

Milyen anyagból készül a legegészségesebb és legpraktikusabb fehérnemű?

Figyelt kérdés

A műszálas anyagok, ugye, kiesnek – vagy ki tudja, talán a mikroszálasoknál van csoda...?


Sok mindent kipróbáltam, a selyemtől – amely a legjobb lenne – a spandexig.

Egyik sem az igazi.


A selyem nem bírja az igénybevételt, emiatt hozzá szoktak adni valamilyen anyagot még. Ami nekem van selyem+poliészter és selyem+spandex (lycra) keverék. Talán ezek a legjobbak.


Régebben az emberek len- és kendervászonból készült fehérneműt is viseltek, persze csak a szegényebbek. Jól tudom? Ezek a kelmék túl durvák, nem alkalmasak fehérneműnek.


A pamuttal az a gond, hogy egy idő után elveszíti a formáját, és nyúlik, mint a rétestészta.

A selyem+pamut+spandex lenne szerintem az ideális kelmekeverék, bár mostanában a bambusztextillel is nagyon „szemezek”, mert a selyemhez hasonlóan puha és lágy, bár hamar kiszakad.


A selyemre visszatérve: állítólag nagyon tartós, annyira, hogy az ejtőernyőket is ebből készítettek, legalábbis régen, mert ma lehet, hogy már más, mű anyagokat használnak ott is.


Nem könnyű kérdés.

Ha az emebr elmegy egy jobb fehérneműüzletbe, pl. az Aranypókba, csak egy pizsamanadrág lehet akár 12k Ft is, de ha benézünk a divatos pólóüzletekbe, láttam én 20k Ft-ért pólót, mert le van árazva 30k Ft-ról. Viccesek, ugye?

(Egy német nevű boltról beszélek, amely a Pólusban van a Mr. Minute mellett.)



2017. jún. 6. 03:26
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Pamut.

Azért,mert felszívja a nedvességet,így kisebb eséllyel kapsz el gombás fertőzést.

Az összes többi csak egészségtelenebb tud lenni...

2017. jún. 6. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy ki az,aki 12 ezret költ pizsamanadrágra?:D
2017. jún. 6. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Biopamut. Lehet, hogy nyúlik, de elég olcsó, hogy pár havonta újakat vegyél.
2017. jún. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy ember rendszeresen tisztálkodik és tiszta fehérneműt vesz fel akkor az már egészséges. Praktikusság szempontjából kényelmes legyen. Nekem vannak pamut, és selymes szatén vagy műszálas anyagú tangáim is, számomra azok is kényelmesek, nem vagyok rájuk allergiás sem. Igazi selyemből csak pár ruhám és blúzom van, nem tudom abból egyáltalán gyártanak e fehérneműt.
2017. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

# 4/4

Gyártanak selyemből is fehérneműt, bár nem tömegtermékek ezek, és drágábbak is.

Nekem van egy alsónadrágom (férfi), amelynek anyaga – a gyártó címkéje szerint – 100%-ban természetes selyem.

2017. jún. 8. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!