Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Úgy érzem rossz generációba...

Úgy érzem rossz generációba születtem, mit tudnék ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan érzésem van, hogy rossz generációba születtem és ez teljesen elrontja a tinikorom. Mivel elég fiatalon ráadásul lány létemra a rockerek közé ,,sorolhatom" magam, megismerkedtem azokkal a bandákkal akik 1980 - 90 között élték a fénykorukat. Elég sok nézeteltérésem van a korombeliekkel, inkább idősebbekkel barátkozom. Úgy érzem, hogy sokkal ,,jobban" tudnék élni, ha 1962- 65 között születtem volna, mondjuk amerikában, egyszerűen az a stílus nagyon vonz meg ahogy akkor éltek az emberek. Ezt nehéz megfogalmazni. :"D Persze sok banda történetét ismerem és azt is, hogy drogoztak stb, persze én itt nem arra akarok gondolok hogy egy drogos sztriptíztáncos akarok lenni, de szerintem az akkori fiatalok sokkal önállóbbak voltak és sokkal jobb barátjaik voltak egymásnak. Szerintem nem sok olyan ember van aki egyetért ezzel :"DD De tudok valamit kezdeni ezzel hogy ne érezzem ezt?
2020. júl. 28. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem tudsz átkerülni abba az időbe, annyit tudsz tenni, hogy a mostani életedből hozod ki a legtöbbet a körülmények ellenére. Koncentrálj arra, hogy van ami meg most jobb. Szerintem a stílusod és a zenei ízlésed alapján teljesen mindegy, hogy most élsz, attól még tudod azokat a zenéket hallgatni és úgy öltözöl, ahogy neked tetszik.
2020. júl. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokszor érzem, hogy rossz generációba nőttel fel. Nekem mindig olyan szimpatikus régi filmekbe, hogy a tudásért bementek a könyvtárba, ma pedig már mindent egy kattintással a zsebünkből elérünk. Nem mondom, hogy rossz ez, mert nem az. Sőt, zseniális, hogy milyen könnyen tájékozódhatunk.

De valamiért mégis szimpatikus a könyvtár látogatásos-stréberes dolog :)


De én még öltözködésben is úgy érzem, hogy rossz korban vagyok :) Nekem nagyon bejön a 90-es évek divatja, és az is, ami előtte volt. Minden típusú ruhára gondolok itt. Tehát a hétköznapi viseletre, és a hivatalosra is. A midi ruhák és szoknyák nekem nagyon tetszenek, minden bejön, ami vintage. De hát, a divat ismétlődik, remélem újra bejön hamarosan a köztudatba :)

2020. júl. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül, én is hasonlóan érzek. Nem gondolnám, hogy könnyebb volt itthon a ‘80-‘90-es évek rocker és alteros “gyermekeinek”, ugyanis akkor a rendőrök még lazán levágták az utcán az ember haját, ha túl extrémnek ítélték, azonnal, minden előzmény és indok nélkül kinézték belőled, hogy drogos és aberrált vagy. Mára ez már finomodott azzal, hogy max. csak

utánad köpnek az utcán, vagy beszólnak. 😂

De abszolút átérzem, amit írsz. A korombeli, szintén nőnemű személyek csak a vonaglós popr*bizlik zenéire tudják ropni, amik 0 értéket közvetítenek, közhely, bullshit féligazságokat énekelnek meg, züllesztik a társadalmat.

Az egyéni önkifejezésnek a fél csíráját sem látom bennük. És most nem azt mondom, hogy járjon mindenki Robert Smith séróval. Csupán nehezen tudom elképzelni, hogy minden egyes diáklánynak / fiatal felnőttnek ugyanazok a színek, ugyanazok a ruhák tetszenek. Kirittyentik magukat, mondván “add el magad, mert ez a tényleges produktumnál is fontosabb” (beszéljünk bármiről), a mondanivalójuk pedig egy nagy nulla. Kényszeresen azt lesik, hogy éppen mi a divat, - meg sem próbálnak önazonosak lenni, lassan ócska szekunder lesz mind.

2020. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

+ Nagyon nehéz olyan közösségeket találni, ahol hasonló érdeklődésű és értékrendű személyek veszik körül az embert.

Amiket eddig néztem egy jól ismert közösségi platformon, sajnos kihalt, inaktív mind, vagy eleve csak belsősöket vesznek be, új motorosokat nem.

Rendezvények, koncertek vannak, de ezt a korona sajnos megbénította most.

2020. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát peched van, az a kor - zenei kínálat terén mindenképpen - sokkal jobb volt. A legváltozatosabb kínálat a 90 körül volt, egymás mellett élt szinte minden stílus és mindegyikben olyan számok születtek, amik még ma is ismertek. Ezzel szemben mi van ma: egysíkú, mint a lapos föld. Tipikus magyar szám pl valami műmájer csávó reppel, pár nő vonaglik közben, ennyi. De mind ez, basszus. Nemzetközi szinten még 5-6 szólóénekes nőci tátog, együttesek - pláne "bandák" - szinte nincsenek is.
2020. júl. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz a generációhoz jó helyre is kellett volna születni, itt sjanos gyalázat volt a 80-as 90-es évek.
2020. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére ma is vannak rockfesztiválok.
2020. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A 80-as évek nem volt egy népünnepély az igaz, de a 90-esek annál inkább.
2020. júl. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
velem beszélgethetsz erről, én is imádom őket *-* azt kívánom, bárcsak eljuthattam volna a Live Aid-re )):
2020. júl. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez így elképzelésként tök jó de nem reális. Csak hogy maradjunk a zenénél és egyéb társadalmi fejlődést ne is említsünk, ha abban a korban nősz fel, szerintem a zenéid felét sem ismernéd. Akkor nem volt Apple Music, Spotify, YouTube meg torrent de a mai formájában még internet se igazán. Az új zenéket max rádióból vagy haveroktól ismerhetted volna meg, és ingyen/majdnem ingyen letöltés helyett vagy ültél volna a rádió előtt hogy felvedd kazettára, vagy nagyon drága lemezeket, kazettát vásároltál volna. És természetesen a telefonod se lett volna a kezedben millió számmal, hanem kazettásmagnót, Walkmant hurcolásztál volna pár darab kazettával.

Semmi ne garantálja hogy az akkori társaságod a te zenéidet szereti, akkor is volt sok szenny ami 40 év alatt feledésbe merült pont ahogy a mostani szenny se lesz sehol 2060-ra. És ugyanígy biztos vannak a mai zenék közt is neked tetszők, csak lehet hogy nem találtad még meg. Ha leírod miket hallgatsz még az is lehet hogy tudok ajánlani.


Nyugodtan szeresd annak az időszaknak a zenéit, én is szeretem. De me idealizálj egy olyan kort aminél objektíve sok szempontból jobban élünk, inkább vedd észre mennyivel előrébb tartunk és élvezd ki hogy most élhetsz.

2020. júl. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!