Mi a különbség a fűző és a míder között? Mi mindent?
Fűzőnek az igazi acélmerevítéses fűzőt nevezzük. Ez alá nem kell melltartó, bár ha hülyén érzi magát valaki nélküle, lehet felvenni, de szerintem furcsán mutat. [link] általában így néz ki egy esküvői, de ezt nem a ruha alá kell venni, hanem kész ruhaként kell hordani. Ha ruha alá akarsz, akkor valószínűleg mell alatti fűzőre gondolsz, mert azt lehet ruha alatt is viselni. [link] ezek így néznek ki.
Az acélmerevítéses fűzők nagyon kényelmesek, kiegyenesedik bennük az ember, és kiemelik a melleket (főleg a mell alatti modellek), és kb 10 centivel karcsúsítják a derekat. Mell alatti fölé is lehet melltartót venni, bár akinek nagy melle van, annak fölösleges.
A míderek műanyag merevítősek, nem igazán karcsúsítanak, szépek, de a műaynag merevítő hamar elhasználódik.
A míder csak látványtunig, míg a fűző az alakot is formálja.
A fűző anyaga vastagabb, a kialakítása is masszív: arra van kitalálva hogy sokat kibírjon.
Az igazi fűző elején vannak kapcsok, hogy könnyebb legyen levenni.
Ha napi használatra kell érdemes egy jobb darabot beszerezni. Mivel mindekinek egyedi arányai vannak, érdemes egyéni méret alapján készíttetni.
Van mell fölötti és mell alatti fűző is. Az utóbbi alá mindenképp kell melltartó, de akinek a tartó funkció is kell az a sima alá is vehet.
itt van egy pár fűző fazon:
mell alattiak:
Mell fölötti:
Öv fazonú:
Ezen kívül van külömbség a derék rész kialkításában is:
pl. a századfordulós daraboknak nagyon karcsú a dereka, a modern viszont inkább csőszerű.
A [link] -n mindegyik fűző igazi fűző! Annyi a különbség, hogy vannak olyanok amelyiket múlt században alakult fűző gyártó cégek gyártanak, vannak amiket nem. Nekem is innen van, szerintem nem drága, nagyon szép alakot formál, megéri az ára: [link] stilett-szaten-derekfuzo-8-szinben-p-69.html?osCsid=07a8eb6e85a2a6aca8e3022b4cda4f8f .
Legjobban ez tetszik: [link] c140-felmelles-csipkes-szaten-fuzo-6-szinben-p-174.html?osCsid=89909e4f00307ff93f6efbd37986f0dd¤cy=HUF csak árban ez egy kicsit valóban sok"k" volt, de még egyszer ezt is beszerzem.
A fűzőknek több típusa van: derék, mell alatti, mellet (valamennyire) eltakaró. Fontos, hogy a fűző valóban alakot formál, acél merevítőkkel van ellátva.
A történelem során ez korszakonként is változott, pl. 1800-20 a divat nagyon "laza" volt fűző is gyakorlatilag mint egy melltartó, 1860-as években homokóra fűző, 1900-as évek elején S fűző és egyre kevésbé takarja a mellett, 1910-es évek elején mell alatti csípőig érő fűző, de a 20. századra már volt kimondottan "sportoláshoz" való fűző is:
1824: [link]
1860: [link]
1880: [link]
1890: [link]
1900: [link]
1907: [link]
1911-13: [link]
1900-05 sport fűző: [link]
stb... [link]
a fűző változásait, a ruhákon is meg lehet figyelni, a mindenkori nőideáltól függött: [link]
Az első válaszoló azért van tévedésben mert a derék és mell alatti fűzőhöz lehet melltartót húzni, én is húzok, nyilván egymás közelébe sincsenek, nincs nagy mellem (B kosár) de melltartó nélkül nem igazán esztétikus egy mell (vékony) ruhán keresztül (szerintem), másrészt tánc közben pl. bálban elég hasznos tud lenni a melltartó, a fűzőt kívül hordom, mellet eltakaró fűzőhöz is elképzelhető, hogy húznék melltartót, vagy szilikon melltartót [link] a push-up hatás miatt. Ha valaki szeretné nyugodtan húzhatja ruha alá bármelyik típust, pl. menyasszonyi, báli, koszorúslány ruha alá, nincs meghatározva hogy ezt a típust lehet a másikat meg nem, ez butaság... Bár utcai ruha alatt lehet furcsán mutatna, egyrészt a mi ruháink már nem úgy vannak szabva, mint anno, tehát ahhoz olyan szabású ruha is kell (vékonyított derék, a normál alakhoz képest "aránytalan"), hogy ne lógjon rajtad, másrészt ha megnézel régi képeket átlátszik, ha fűző van rajtad. A derekat annyival karcsúsítja amennyivel akarod és bírod. Valóban kényelmes (de hozzá kell szokni, régen ez a szoktatás kislánykorban kezdődött, így a nagyon szorosra fűzött derék felnőtt korban nem okozott már nagy megterhelést a nőknek, manapság azért közel sem szokták annyira befűzni magukat a nők (régen 16-18 inch 40,5-46 cm számított igazán vékonynak - Elfújt a szélben Scarlettnek 18 inch volt a dereka, az átlagos 21-23 inch 53-58 cm volt, mai fűzőkhöz is van mérettáblázat, megadja, hogy mekkora derékbőséghez mekkora fűzőt javasol), királynői tartást biztosít.
Amit a boltokban gyakran "fűző" néven emlegetnek, az általában műanyag merevítős sz@r, már elnézést, azaz míder, ami szexis ugyan, de nem formáz alakot. pl.: [link]
Semmiképpen nem ajánlom, kényelmetlen mert össze vissza behajlik a műanyag merevítő mert ugye nem "kényszerít" az egyenes tartásra, aztán az behullámosodik, bők és még ronda is lesz, tapasztaltam.
Ha jól tudom intim shop-ban is lehet kapni igazi fűzőt, a szado-mazo-t kedvelők is szeretik, bár azok külsőre messze vannak a széptől. Én személy szerint rajongok a régi ruhákért, fől a 19. század második felétől az első világháborúig, kislánykori vágyam volt, hogy legyen egy fűzőm.
Akár magadat akár a párodat szeretnéd elkápráztatni mindenképpen valódi fűzőt javaslok, és nem mídert. A kívül hordott fűző, most nagyon divatos.
"Fűző
felsőrész a női vagy ritkábban a férfiöltözködésben. Halcsontokkal vagy fémpálcikákkal és szabályozható zsinórozással adja meg a test divatos formáját, kihangsúlyozva a vékony derekat vagy épp a nagy mellet. Többnyire a ruha alatt viselték, a XIX. században azonban átmenetileg a felsőruházat része lett.
Az előkelő hölgyek és urak már a középkorban elfűzték testüket, a XVI. és XVII. századi spanyol divatban pedig a fűző az Öltözék elmaradhatatlan darabja, a nők például ólomlemezes változatával szorították le mellüket. A francia forradalom után, az antikizáló vagy „meztelen divat" idején átmenetileg eltűnik a női öltözködésből. Fűzőt a férfiak is hordtak időnként, egészen a XVII. századig, majd megint a XIX. század elején, utána viszont már nem (kivéve a fétis-divatot).
A XX. század elején a hagyományos fűzőt a kevésbé kegyetlen míder váltja fel - ez korábbi, felsőruházati jelentésével ellentétben - ekkor már egy formázó hatású, puha, elasztikus fehérnemű neve. A hatvanas évektől inkább csak a fétis-divatban él tovább, illetve az e stílus által befolyásolt posztmodern divatban."
corset4you-ról itt a mérettáblázat:
1. derékméret
A rugalmas acélmerevítőkkel ellátott fűzők látványosan karcsúsítják a derekat, ezért a megfelelő méret kiválasztásához feltétlenül szükség van a pontos derékbőségre (kedves férjek és barátok, meglepetés ajándékként sajnos el kell tanácsolnunk benneteket igazi fűzők vásárlásától - kivéve, ha kedvesetek már hord igazi fűzőt és így pontosan ismeritek az ő fűzőméretét). Mérje le a derekát a legvékonyabb helyen, valamivel a köldök felett, és állapítsa meg az alábbi táblázat segítségével az Ön fűzőméretét:
Derékméret (cm) Fűzőméret (cm) Fűzőméret (inch)
53-57 cm 46 cm 18 inch
58-62 cm 51 cm 20 inch
63-68 cm 56 cm 22 inch
69-74 cm 61 cm 24 inch
75-79 cm 66 cm 26 inch
80-85 cm 71 cm 28 inch
86-91 cm 76 cm 30 inch
92-97 cm 81 cm 32 inch
98-103 cm 86 cm 34 inch
104-109 cm 91 cm 36 inch
110-115 cm 96 cm 38 inch
116-121 cm 101 cm 40 inch
Az igazi fűzőket nem konfekcióméretben, hanem fűzőméretben gyártják. A fűzőméret a legszorosabb befűzést adja meg, amikor a két hátsó gyűrűsor teljesen összeér. Egyéni ízlés szerint lehet kisebb vagy nagyobb távolságot hagyni a fűzésben. Ezt a fűző viselője határozza meg aszerint, hogyan érzi a legkényelmesebbnek a fűzőt.
Ha az Ön derékmérete pont két fűzőméret határán van, akkor a következő szempontok szerint válasszon:
* Mekkora távolságot szeretne a fűzésben? Ha azt szeretné, hogy hátul a két gyűrűsor (szinte) teljesen összeérjen, akkor válassza a nagyobbik fűzőméretet.
* Ha szeretne egy kis távolságot hátul a fűzésben, akkor válassza a kisebbik fűzőt. Szerintünk akár 8-10 centiméter távolság is szépen néz ki a két gyűrűsor között (főleg hátvédő anyagbetéten), de ez ízlés kérdése.
* Derékfűzőről van szó? Akkor válassza a kisebbik fűzőméretet.
* A Nobles modellről van szó? Akkor válassza a nagyobbik fűzőméretet.
2. Mellbőség
Ha derékfűzőt vagy mell alatti fűzőt szeretne, akkor ezt a pontot kihagyhatja. Félmelles és mellet eltakaró fűzőknél viszont nagyonis fontos szempont a mellbőség. A fehérneműkkel ellentétben nem külön-külön kosárméret szerint készítik a fűzőket. Az előre megformált kosárak ill. félkosarak több mellbőségen is jól mutatnak, de nem mindegyiken! Minden fűző részletes leírása tartalmazza, milyen kosárméretű hölgyeknek ajánljuk a fűzőt.
3. Magasság
Bármilyen furcsának tűnik első látásra, a testmagasság is szerepet játszhat a megfelelő fűző kiválasztásánál. Ennek az az egyszerű magyarázata, hogy az egyes fűzőmodellek különböző hosszúságúak. Itt szintén érvényes az előbbi szabály, hogy derékfűzők és mell alatti fűzők esetében ez nem fontos szempont, viszont félmelles és mellet eltakaró fűzőknél számíthat. Ilyen esetekben a fűző részletes leírása tartalmazza, milyen magas hölgyeknek ajánljuk a szóban forgó modellt.
Nagyon sok olyan (jó minőségű) menyasszonyi ruha van, amely rendelkezi beépített fűzővel max. egy melltartót igényel, de azt sem feltétlenül, nézz körül:
Például ezek a Mori Lee ruhák:
(a színekkel ne foglalkozz, mert több színben kaphatóak)
ehhez a ruhához találtam videót is (Mori Lee ruha 81006 a száma):
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!