Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Rockerek, metálosok, mit...

Rockerek, metálosok, mit gondoltok erről az öltözködésről?

Figyelt kérdés
Metált hallgatok, feketében járok stb, de már eléggé unom a feketét, meg túl egyhangú szerintem. Arra gondoltam, hogy ötvözném a kicsit divatosabb ruhákat a metálos cuccokkal, és mondjuk a kedvenc bandáim logóját, képeit színes pólóra / pulóverre nyomtatnám, mondjuk pirosra, kékre, meg ilyenek, nadrágból hordanék fekete farmert, vagy valami adidas melegitőt vagy ilyesmit, cipőből valami fehéret, vagy feketét, vagy esetleg pirosat. Tehát úgy öltözködnék, mint az ilyen "divatkövető" emberek vagy nem tudom, (fuckboy-t nem szeretnék mondani mert azoknak a stílusa már eléggé nem tetszik), de mégis metálos cuccaim lennének. Mondjuk deathcore-t hallgatok, és ahhoz szerintem ez jobban is illene, mint ez a full fekete, láncos, acélbetétes stílus. Kicsit olyan lenne az öltözködésem mint Alex Terrible-nek (Slaughter to Prevail énekese). Ti mit gondoltok erről?
2019. dec. 16. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Nő vagyok, nőiesen öltözködöm (virágok, romantikus kisruhák, színek, szeretek sminkelni, szeretem az elegáns magassarkúkat) és rockot hallgatók. Kinézet alapján senki se gondolná rólam, hogy milyen zene tetszik.

Direkt nem veszek bandás pólókat, mert most boldog-boldogtalan azt hord.

Egyébként sehol nincs "törvénybe foglalva", hogy aki rockot/metalt/punkot hallgat az csak feketében járhat.

2019. dec. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Harmincas nő vagyok, azt hordok, ami jólesik. Télen Martens bakancsot hordok, illetve van egy bőrdzsekim, színes a hajam, vannak látható tetoválásaim is, de ennyiben ki is merül a "rockerségem". Ezeket akkor is hordanám, ha csak folkot hallgatnék, így érzem jól magam a bőrömben. Tök felesleges beletenned magad egy dobozba, csak hogy kimutasd mindenkinek, hogy mit hallgatsz. Nem hordok kiegészítőket, szegecseket, láncokat, semmi ilyesmit, zenekaros pólóból is kevés van, azokat is általában koncetre vagy fesztiválra veszem fel. Vannak színes ruháim, a nagy tényleg részük fekete, nem azért, mert stíluseszköz, hanem azért, mert szeretem hordani és a kedvenc darabjaim nagy része feketében néz ki a legjobban. Hordj olyan ruhákat, amiben jól érzed magad, minek bonyolítani?
2019. dec. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Amióta az eszemet tudom metált hallgatok , de sosem mutattam a ruházkodásimban ezt a műfajt.

Nem értem egy zenei irányzat kedvelése miatt miért kell az öltözködésemen változtatni..?

Rasszista is vagyok , de ezt is úgy érzem mint a zenei szeretetemet nem fogom kimutatni mert csak rám tartozik.

2019. dec. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Slowrider válasza:
97%

A rockerek őszinték magukhoz, legyél te is az, így nem kérdés, hogy abban jársz, amiben akarsz. Attól vagy tökös rocker, hogy nem keresel mentségeket és kibúvókat, akármit is hozzon az élet, és megéled.

Nem kell erről többet írni, mert csak süket szöveg lenne. A lényeget érzed, a többit majd kitalálod.

2019. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Metionin ***** válasza:
97%
Vegyél fel azt amit akarsz és kész :D
2019. dec. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Kb. az a véleményem, mint az elsőnek, bár én csak feleannyi ideje hallgatok rockot és metált. Középiskolásként még elment a zenekaros póló/pulóver, acélbetétes bakancs és társai, de már vagy 10 éve kinőttem belőle.


Valószínűleg senki nem mondaná, hogy amikor megjelenek valahol így:?

[link]

3 másodpercből ráismerek NWOBHM számok 99%-ára és zúztam már Cannibal Corpse és Finntroll koncerten. De nincs is rá szükségem. Aki azon méri le, hogy ki mennyire rocker vagy metálos, hogy úgy öltözik-e, mint egy kéményseprő, az csak divatból nyomja, vagy semmi egyebed nem ért el az életében, minthogy atomrockernek nevezheti magát.

2019. dec. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Öltözz úgy, ahogy jólesik!

Én feketében járok, de igazából azért, mert 20 év alatthozzámnőtt, egyszerűbb így vásárolni meg mosni, meg úgy érzem az áll a legjobban. Viszont csomó egyszerű fast fashion meg éppen divatos ruhadarabom van, és pl sminkben meg tetkókban nagyon szeretem a színeket.

Amúgy van ismerősöm, aki teljesen normális, amolyan tipikus jópasinak néz ki, öltöny, csinos cipő hétköznap is és black metalt hallgat, szóval a ruha csak külsőség, ne szzal határozd meg magad.

2019. dec. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%

Én is metált hallgatok nagyrészt, bár inkább heavy metal, power metal, folk metal, szimfonikus metal vonalon mozgok, de mindent hordok ami megtetszik. Sok fekete cuccom van, ez tény, mert szeretem a fekete ruhákat. Egy része "metálos" fekete, bandás pólók, sima fekete farmer, bőrszoknya, Martens bakancs. Egy része nagyon nem, a fekete alapon piros virágos ruhámból vagy a fekete, kiscicamintás pólómból senki nem fog arra asszociálni hogy Iron Maiden megy a fülemben. És persze van egy adag színes cuccom is, aminek megint csak köze nincs a klasszikus metálos stílushoz, mint ahogy az elegáns, állásinterjúra meg alkalmakra hordott cuccaimnak sem.

Oda akarok kilyukadni hogy nem kell egy érdeklődési körnek alárendelni az egész életedet, azt hordasz amit akarsz, és ha valaki beszól hogy nem vagy igazi metálos mert kék pulcsiban vagy, az illető vagy 13 éves, vagy agyilag ott ragadt le.

2019. dec. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén én kb 3 hónapig voltam ez a nagy metálos.. acélbetétes bakancs, terepszínű nadrág meg hosszú haj stb.. aztán rájöttem hogy hiába hallgatok 5 éves korom óta metalt nem érzem jól magam ebben az öltözködési stílusban... egyszerűen öltözködöm. Szürke vagy fekete szaggatott térdű nadrág, vans cipő kombinálva szürke vagy fekete kapucnis pulcsival színes pólókkal. Egyedül ami megmaradt a rocker cuccok közül az a motoros (punk) bőrdzsekim meg a fültágítók, piercingek. De nincs az a pénz hogy én a melóhelyen kívül mégegyszer felvegyek egy acélbetétest. Főleg nem ezeket a ronda nagy orrú steelt és társait :D
2019. dec. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az öltözet miatt lesz valaki metálos vagy miegymás. Én nem is szeretem magam így kategorizálni, kb minden műfajon belül van amit szeretek. Középsuliban én i azt hittem,h fontos az öltözködés, de rájöttem, h nem. Ott tört meg a jég, amikor valmi rockfesztiválra full fehérben mentem! Mindenki más feketében volt. Ha szóltak érte, azt mondtam rá, h "bakker miről is szól a rocker-punk életforma?! Lázadni a rendszer ellen. Na és én pedig pont ezt csinálom rendszernek tekinthetők valahol a stílusjegyek. Pl full fekete,bakancs, zenekaros póló stb... jelenesetben ti a rendszer részei vagytok, én pedig a lázadó" Nem igazán tudtak mit mondani rá.

Mostanra meg pont a fordítottja esik meg velem: folyton lerockereznek a hosszú hajam miatt. Pedig nem tartom magam annak, és a hajamon kívül semmi más dolog nem stimmel...

2019. dec. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!