Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az epilálás tényleg gyengíti...

Az epilálás tényleg gyengíti a szőrszálakat? Akkor is, ha azok már megerősödtek?

Figyelt kérdés
Én a lábamat epilálni szoktam, néha után le is borotválom nagyjából (a szőrbenövés elkerülése miatt.). Viszont a hónaljam és az intim területeket borotválom, és a szőr már nagyon megerősödött...szinte minden nap kellene újra. (de nem szoktam, csak amikor szükséges.) Arra lennék kíváncsi, hogy ha most ezeket a megerősödött szálakat leepilálom, akkor gyengék fognak nőni a helyükre? Vagy ugyanolyan erősek? És ugyanúgy fog tartani, mint mondjuk a lábon, vagy másnap csinálhatnám ezt is az elejéről?
2010. jún. 23. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Én több,mint 2 évig borotváltam vagy krémeztem.Elég erős volt már a szőr égy úgy döntöttem,hogy nem kínlódok már tovább.Tavassza elkezdtem epilálni.Már 2,5hónapja epilálok és sokkal gyengébb a szőr,mint volt.Mondjuk néha én is végigszaladok rajta borotvával (pl. strand előtt),mert nem egyszerre nő vissza a szőr és így a pici szálakat is eltüntetem.


A hónalj és intim területen is sokáig tart a hatása,viszont nagyon fáj.Persze,ott is gyengíti a szőrt:)

15/L

2010. jún. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Gyanta, epilátor gyengíti a szörszálakat, nekem a gyantától fele ször a lábamon ki sem nő, viszont egy kicsit türni kell, de a 2-3. után már nem vészes!
2010. jún. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Óóó, köszönöm, ezeknek a válaszoknak most örülök...

Azt hiszem, ma el is kezdem a kínzásom :| előbb-utóbb úgyis el kell...aztán lehet, nyár végére már természetes lesz, és nem is fog annyira fájni :)

2010. jún. 23. 12:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!Eddig én sem bírtam az epilálást,de kb 2hete hogy vettem egy új epilátort(régit anyós megkapta),és azóta epilálok.Első kb3-5perc szar,de utánna már jó,mert megszokom.Tegnap a karomat epiláltam le,de ma még majd átszaladok rajta,és a hasam is leepiláltam(sajnos szinte mindenhol szőrös vagyok)Nekem nem mindenhol nőtt ki a szőr azóta,olyan mintha foltokban nőne ki.

Jobb mint a borotva,nem kell 2-3naponta borotváni.Elég lessz csak hetente vagy 2hetente leepilálnod magad.

22/L

2010. jún. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!