Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy elfogadjam a...

Mit tegyek, hogy elfogadjam a külsőm?

Figyelt kérdés

Nos, én egy 14 éves lány vagyok, akinek az önbizalma a béka s*gge alatt van.Itt vannak azok a dolgok, amiket nem szeretek magamon, és hogy mit teszek\tettem ellene. (Ha tudok)

- Tág pórusú a bőröm, és miteszeres. Ha ezekre van tippetek, ne tartsátok magatokban.

- Az orrom. Túl nagynak találom. Ez ellen nyilván nem tudok tenni semmit.

- Szemüveg. Nem a fekete, vastag keretes van, ami most divat, hanem az a tipikus béna vékony keretes. Ez jövő héttől szerencsére változik, ugyanis csináltattunk kontaktlencsét.

- Szőr... Erős, sötét szőrzezem van. Eddig sosem hordtam rövidnacit, mert hiába borotváltam le, látszódtak a fekete kis pöttyök. Mostmár epilálom a lábam tehát azzal nincs gond. A karomat gyantáztatom.

- A hajam. Bármit is csinálok, egyszerűen sz*ar. Minden nap mosom, másfél napnál többet nem bír. Ahoz hogy jól álljon, be kell göndörítenem, de az meg roncsol...


Azt nem mondom, hogy mindent utálok magamon. Az alakommal, az arcom formájával, szememmel pl nincs bajom.

Mit tegyek még, hogy elfogadjam magam? Hogy legyen önbizalmam?


2017. aug. 26. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én egy 15 éves lány vagyok, akinek az önbizalma kezd helyrejönni.

- Miteszerek: Én most azzal a 1%-os hidrogén-peroxiddal kenem a fejem, és kezd szebb lenni. Ezelőtt rengeteg krémet kipróbáltam, de nem mulasztotta el teljesen semmi. Gondolom majd olyan 20 éves koromra magától elmúlnának, hisz ezek most a hormonok, de jobban szeretnék már 16 évesen pattanásmentes lenni. Sose sminkeltem magam, így megtanultam nagyjából elfogadni a fejemen lévő dolgokat.

- Az orrod. Nem hiszem hogy olyan nagy lenne, ha viszont igen, van, akinek a nagy orrok jönnek be. Pl. nekem akik fiúk tetszettek, mindnek nagyobb volt az orra, és erre csak most jöttem rá.

- Szemüveg. Nekem is kéne, de rajtam is bénán áll, ezért nincs. Ezzel nem tudom mi a problémád ha már meg is oldottad.

- Szőr. Ezt is megoldottad. Erre nem is tudnék mit mondani, mivel nekem vékony és világos.

- A hajad. Nem tesz jót neki a gyakori mosás. Ha gyorsan zsírosodik, próbáld meg hogy felfogod, és nem tapogatod/rendezgeted/fésülgeted a kezeddel egész nap. És ha minden nap göndöríted, legalább olyan hővédő sz*t használsz, ugye?


Hogy fogadd el magad? Ismerd be magadnak is, hogy ez vagy te. Hogy nem lehetsz mindenkinek tökéletes, de mindig lesz legalább egy olyan ember, akinek az leszel. Tudod, szokták mondani: "Szép vagy, csak annyira hozzászoktál a külsődhöz/magadhoz, hogy képtelen vagy észrevenni azokat a dolgokat, amik mások szemében széppé tesznek."

Hogy legyen önbizalmad? Fogadd el magad úgy, ahogy vagy. Higgy abban, hogy szép vagy, légy magabiztos. Lássák, hogy boldog vagy, és te leszel a legszebben ragyogó csillag. Hisz a boldogság szárnyakat ad.


Hát ez hosszú lett, de remélem átjön amit akartam.

És még valami: nem vagy ronda. Igen, nem ismerlek, de tudom, hogy nem vagy ronda, mert foglalkozol a külsőddel, és azt akarod, hogy a többiek a legjobb oldaladat lássák.

Ennyi.

2017. aug. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanezekkel küzdök én is.:D nem vagy egyedül, nyugi

Lehet csak te látod nagynak az orrodat. De nincs mindenkinek kis pisze orra, mégis lehet szép. Sok fiú, ahogy észrevettem, az összképet nézi, nem csupán a részleteket.

A szemüveg akkor megoldódik. Bár lehet egy jól választott keret feldobná az arcodat, gondolj bele.:)

Fond be a hajadat estére pld, akkor hullámos lesz és nem roncsolja. Meg youtube-on is nézhetsz a hajas videókat.

Sok sikert és kitartás. 💖

2017. aug. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!