Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 166cm magas vagyok 14 éves ha...

166cm magas vagyok 14 éves ha elkezdek gyúrni mennyit nőhetek még kb?

Figyelt kérdés
Elég alacsony vagyok de inkább azért mert most kezdtem el nőni tökre növésbe vagyok meg szüleim is :anya 168 apa edig 177 cm szval nem annyira kicsik...Nyáron elkezdhetek edzeni rendszeresen konditerembe meg erdei tornapályára gyűrűkre meg csövekre húzozkodni stb...?Úgy akarom hogy majdnem minden nap ezdek.Nem maradok túl kicsi?Gondolom kevesebbet növök majd de mennyivel?Lehet egyáltalán nem növök?A csontjaim fejlődésbe vannak még...JA ÉS MÉG ANNYI 2-3 HELYEN OLVASTAM VALAKI ÍRTA HOGY MAJD 10-15 ÉV MULVA MEGISZOM A LEVÉT.mire érthette?
2010. máj. 10. 20:17
 1/7 A kérdező kommentje:
A konditermet még talán kihagynám dee akkor minden 2. nap mennék erdőbe mert összes haverom megy (mondjuk ők már 185-190cm magasak) és ott kicsit megterhelem magam de súlyzóhoz nem nyúlok csak tolózkodás,húzózkodás.1 ismerősöm mondta hogy a húzózkodás még elő is segíti növekedést másik pedig aki csinálja is mondta hogy amiota nemcsinálja azóta nem nő vagyis 13 éves kora óta.Nagyon el vagyok tévedve így segítsetek:S
2010. máj. 10. 20:21
 2/7 anonim ***** válasza:

A később még baj lesz belőle megjegyzések arra vonatkoztak, hogy mivel még fiatal vagy fejlődésben van a szervezeted, és ha ebben a korban erőlteted magadat annak később káros egészségügyi következményei lehetnek. pl. gyakoribb inszalag szakadások/húzódások, gerincfájdalom...stb.


Szerintem 14 évesen nem kéne komolyan gyúrnod. A testednek épp elég megterhelés, hogy nő. Persze a sport fontos meg jót is tesz, de csak mértékkel.


Ha edzel nagyon fontos a bemelegítés!!!!! Ha ciki a többiek előtt csináld meg otthon amikor még nem látnak. Könnyen sérüléshez vezethet, ha bemelegítés nélkül erőlteted magadat.

Azt is vedd figyelembe, hogyha edzel akkor többet kell enned. Ha ugyan annyit eszel de napi 1-2 órát intenzíven edzel, azzal elhasználod a tápanyagokat, pedig arra a növéshez is szükséged van.

2010. máj. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De nem mehetek ki heti 3x 1-2 órát húzózkodni,tolókozdni,has gyakorlatok ferdepadok,fekvőtámasz meg ilyenek.Ezen kívül otthon csinálok nagyon sok fekvőtámaszt sok féle képpen és néha 1kezes súlyzóval 8 kg-al edzek bicepszre 10 kg-al tricepszre.Ebből csak nem lesz később bajom nem?Mert nem hiszem hogy baj lenne ez olyan mint a sportolás mert nem konditerembe nyomok fekve hanem inkább saját testsúllyal.Ha tényleg gáz akkor abbahagyom a súlyzózást de azért a többit nem szeretném:S De legnagyobb problémám hogy nőhetek e így még vagy nagyon visszafog a saját testsúllyal való edzésre gondolok?
2010. máj. 11. 12:22
 4/7 anonim ***** válasza:

En ellene vagyok a kerdes feltevoje elotti valaszoloval!!

16 eves vagyok miotsa konditerembe jkarok nem faj a gerincem es semmi bajom! Sot ellentete mert jo ha msot terheled magad mert megerosited az izmokat .. ( pl hatizmok ami a gerincet tartjak) szoval kezzd el nyugodtan sportolni!! sok sikert

en is minden nap jarok amugy :D

2010. máj. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hány éves korod óta jársz?Amugy én is nagy hátat,vállakat szeretnék a kar még ráér mondhatjuk de aztis szeretném.Amióta jársz egyébként azóta mennyit nőttél?
2010. máj. 11. 14:20
 6/7 A kérdező kommentje:
Am várok válaszokat bocsi véletlenül rosz helyre írtam :S
2010. máj. 13. 22:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Ám ha a szüleid magasságát nézzük, te lehetsz 180-182cm. Étkezz egészségesen(+fehérje!!!), végezz nyújtógyakorlatokat kosárlabdázz és fuss! ezek mind a növekedést serkentik!

26.L

2011. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!