Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért mindig a káros dolgok...

Miért mindig a káros dolgok vannak divatban, mint a szoli?

Figyelt kérdés
Öregíti a bőrt, rondább lesz tőle, mégis ez hűde menő. Mindenre ezt ajánlják már, hegek meg pattanás ellen is, pedig annak sem tesz jót a valóságban. Ott van a szauna ami jót tenne a bőrrel meg úgy az ember közérzetével, pattanásokra is jó, kitisztítja a bőrt, ez miért nem divat? Alig jár valaki.
2010. márc. 21. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nincs divatban. :D
2010. márc. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%

Nem káros és nem lesz tőle ronda a bőr ha nem viszi túlzásba az ember, és megfelelően ápolja emellett a bőrét :)

Egyébként szerintem a szauna drágább..bár nemtudom, nekem ingyen jár majd a fitneszbérletem mellé :D És szerintem szaunázni is sokan járnak...csakhát ott nem barnul le az ember :)

2010. márc. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a szolit ki nem állhatom, nem is járok, viszont szaunázni igen. És büszke vagyok a fehér bőrömre:)
2010. márc. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

A házunk aljában nemrég szolárium-szalon nyílt, és friss szalonként az utcán reklámozzák magukat egy hatalmas transzparenssel, amin "a szolárium pozitív hatásairól" írnak. Egészen vicces, hogy az egyik ilyen "jó pont" szerintük az, hogy a szoli javítja a bőrképet... Hát,szerintem egy rákos daganat nem javítja a bőrképet, de a ráncok sem túlzottan...


Büszke vagyok arra, hogy még sosem voltam szoliban, és soha nem is fogok menni.


Amikor Finnországban éltem egy ideig, minden héten mentem szaunázni, és az az igazság, hogy szerintem a magyarok nem elég érettek a szaunára. Nem tudják, mi az, hogyan kell használni, hogyan kell benne viselkedni... Amikor aztán itthon is elmentem szaunába, férfiak és nők vegyesen ültek benn, az alapvető higiéniára és a szaunaillemre nem adva hangosan beszélgettek, röhögtek, viccelődtek... Emellett abban a pici kabinban benn ültek vagy tizenöten... Borzalmas volt. Én pl. ezért nem járok itthon szaunázni. Majd ha lesz sajátom otthon! :)

2010. márc. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Első vagyok. Jó látni, hogy vannak még emberek, akik nem dőlnek be ezeknek a baromságoknak! :)(elég ritka)

fehér bőröm van , de majd lassan lehet napozni ( de csak módjával)

2010. márc. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

Eléggé nagy tévedés az, hogy a szolárium káros. Akkor káros, amikor minden más is: ha túlzásba viszed.


És amúgy elég nagy hülyeség, hogy úgy beszélsz ezekről a dolgokról, mint divatról. Szomorú, ha valaki már ezekben is ezt keresi. Szoláriumba azért jár az emberek többsége, mert jobba néznek ki tőle (mondjuk én a hullafehérre bukom, de a legtöbben nem). A szaunától meg nem. Ez nem egészség, meg divat kérdése. Meg amúgy sem értem, hogy mi a francért érdekel ez téged, amíg senki nem kényszeríti rád, hogy szolizz, ha egyszer nincs kedved.

2010. márc. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

"Hát,szerintem egy rákos daganat nem javítja a bőrképet, de a ráncok sem túlzottan..."


Ez is... :'D


Tudod mennyit kell mindehez szoláriumozni? Nagyjából ugyanannyit, amennyi idő a tűző napon eltöltve is ugyanolyan káros lenne.


Emberek, kerüljétek a napsugarakat!!!

2010. márc. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Na igen,jó kérdés!Életemben nem voltam szoláriumban.Sebgyógyításnak nálam a biotron a nyerő.De tény,hogy mindenki rohan a szoliba,nem számít,hogy vizet von ki a bőrből és förtelmesen csúnya is lehet.A bőrt előkészíteni az luxus,utánna én hozzam helyre a hibákat.A hegeket sem tünteti el,mert nem barnul a bőr azon a helyen,de ha mást ajánlasz ami esetleg jó lenne az már nem.Vigasztal a barna bőr helyett a tudat,hogy nekem 40 évesen sem lesz ráncos a bőröm a trend miatt:)!
2010. márc. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A szolárium hatalmas üzlet azoknak, akik kitalálták... Sikerült elterjesszteniük egy beteg divatot (szerintem a csokibarna bőr divatja legalább annyira káros, mint az anorexiás divat). Aki barna bőrt akar télen, az szoliba fog járni. A szolitól ki fog száradni a bőre, mint a papír, így veszi majd a méregdrága testápolókat, és keni magára literszámra. Persze ezek a műanyag cuccok nem fogják visszapótolni a bőr természetes zsírját, a vizet meg pláne nem... Így pár év szoli után az illető azt veszi észre, hogy nemcsak teli lett anyajegyekkel (szegény bőr így jelzi, hogy elég volt a sugárzásból), de arminc évesen már olyan ráncos a bőre, mintha ötven lenne. Ekkor elkezdi a testápoló mellett magára kenni a ránctalanító, feszesítő, anti-age, satöbbi krémeket is, ezeket is jó drágán. Elmegy majd mindenféle csodakezelésekre, fizet tízezreket azért, hogy fél óráig ultrahangos bőrregeneráló gépben feküdhessen...

Mivel smink nélkül már sehogy sem néz ki az arva, keni magára a sok kenceficét, és azt hiszi, hogy ezzel fiatalosabbnak fog tűnni, erre is kiad egy csomó pénzt...

Valahol olvassa, hogy az ilyen meg olyan vitaminkészítmény regenerálja a bőrét, ezért beszedi azt is marokszámra, csakhogy hatása igen csekély lesz (a gyártó bankszámláját azona továbbra is hizlalja).


Egszóval aki azt mondja, hogy a szoli hasznos, annak tényleg igaza van: a kozmetikai iparág meg a gyógyszergyártók rengeteget keresnek rajta. A hülye fogyasztó meg a saját hülyesége áldozata lesz, aztán meg néz, hogy rendszeresen sokkal idősebbnek nézik a koránál.


Támogatom azt, hogy újra elterjedjen a fehér bőr divatja. Sokkal egészségesebb, mint a barna bőr, arról nem is szólva, hoymiért kellene egy alapvetően tejfehér bőrű, könnyen leégő és nehezen barnuló nőre ráerőltetni egy olyan divatideált, aminek úgysem tud megfelelni? Ettől csak a kozmetikai iparnak lesz jobb...


Én büszke vagyok a fehér bőrömre, és arra, hogy nem szoktam napozni. Amennyi D-vitamin a szervezetnek kell, azt napi egy óra napon tartózkodással el lehet érni, és ingyen van. Nyaranta órákon át süttetni magad a napon teljesen felesleges és több szempontból káros is.

2010. márc. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
rettenetesen tudatlanok vagytok... és pont azok okoskodnak, akik még életükben nem voltak szoliban, csak összehallanak ezt azt... igen káros a szolárium. HA TÚLZÁSBA VISZED.... de hetente, 2 hetente 8 perctől semmi bajod nem lesz... csak a tónusosabb, szép bőr :) 8 perctől még senki nem lett néger.
2010. márc. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!