Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Gondolom sokan kérdezték már,...

Gondolom sokan kérdezték már, de kíváncsi vagyok arra, hogyan érhetném el azt, hogy az arcszőrzetem dúsabban nőjjön? 18 éves vagyok és már nőtt arcszőrzetem, de ez még nagyon gyenge. Mit ajánlanátok? Van erre valami praktika? Vagy csak a genetika?

Figyelt kérdés

2015. jan. 19. 20:45
 1/2 anonim válasza:

> sokan arra esküsznek, hogy gyakran kell borotválkozni az egész arcon, ott is, ahol, még nincs szőr, ez serkenti a szőrtüszőket.

> nekem személy szerint éppen az ellenkezője vált be, a szakállam attól erősödött meg, hogy hagytam nőni, és teljes szakállt növesztettem. De ha szakállvágóval néha visszanyírod közben rövidebbre, az is erősíti.

> nem csak genetikai oka lehet, ha nagyon zavar a dolog, illetve más "tünetekkel" is párosul, mint alacsony testmagasság, gyenge nemi vágy, kis ádámcsutka, stb, érdemes megnézetni a hormonszintjeidet, illetve a vérképedet, mert lehet, hogy ott a baj gyökere, és könnyedén orvosolható.

> az élesztő (amit a sütéshez használnak a konyhában) magas réztartalmával segíti a szőrnövekedést, ha naponta megeszel belőle egy csipetnyit, csak ne igyál rögtön utána, mert akkor felpuffaszt.

>ricinusolaj, olivaolaj (KÜLSŐLEG!) Dörgöld be vele ott, ahol szakállat szeretnél, ez szintén táplálja hajhagymákat meg a szőrt.

> türelem ;) - még csak 18 vagy. Lehet, hogy a szervezeted genetikailag későn érő típus. Apukádat kérdezted már, neki mikor erősödött meg?

2015. jan. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat megfogadom a tanácsodat :)

édesapámnak már 16 éves korában erős arcszőrzete volt. Igen ezt olvastam én is, hogy hagyni kell hogy nőlyön és nem borotválni. Én próbálkoztam vele, hogy borotválom de az valahogy nekem sem vált be

2015. jan. 20. 21:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!