Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ennyire buták az emberek vagy...

Ennyire buták az emberek vagy én látom rosszul a dolgot? És hogy kerülhet egy termék 3600 ft-ba az egyik eladónál míg a másiknál 14 ezer ft?

Figyelt kérdés

1. Kérdés: Vaterán nézegettem a kabátokat pl ezt [link]

7500+5000 Ft szállítás??? Ebayen és alin 6-8 ezer ft egy ilyen kabát és ingyenes a szállítás. Csak át kell írni a címet a vevő címére. Sokat rendeltem már barátoknak én is.

Képesek ennyit legombolni a naiv emberekről?

2. Ebay-en tapasztaltam (maradjunk ugyan ennél a kabát példánál), hogy egyik helyen 3600 ft ingyenes szállítással, másik helyen 14 ezer ft. Miért ennyire nagy a szórás?


2014. szept. 29. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Van olyan eladó, aki nem olyan "népszerű", nincs annyi vevője, így ő egyszerre nagy összeget akar legombolni a vevőjéről, míg ott van a másik, aki naponta elad ugyanabból a termébkől 3-at, neki megéri olcsóbban adni. Az előállítási költségük úgyis minimális.

Vaterán meg mindenki meg akar gazdagodni...


De egyébként bizsuknál is ugyanez a helyzet. Amit ebay-en 1-2 dollárért árulnak, azt Vaterán mondjuk 1200-ért (külföldi küldeményként), Bijou Brigitte-ben meg 3000-ért.


Férjem meg is jegyezte, hogy akkor miért nem használja mindenki az ebay-t. Csak azt válaszoltam, hogy az embereknek mindig minden egyből kell, és inkább költenek többezret, mint várnak 3-4 hetet.


Fűzőt is vettem már ebay-en 5000-ért (spirálacél merevítőset) és ugyanazt árulja itthon a Sensual Corset 24 500 Ft-ért, szóval...

2014. szept. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Így érthetőbb az egész.
2014. szept. 29. 21:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlenül a naivságról szól. Az ebaytől nagyon sok ember tartózkodik, több okból is:

1. Nem tudják használni az oldalt, mert nem tudnak angolul.

2. Egy magyar aukciós oldal, magyar eladóval mégis csak kézzel foghatóbb nekik, mint egy totál idegen kínai eladó.

3. Nincsenek tisztában az ebay biztonsági rendszerével, félnek, hogy nem kapják meg, amit rendeltek és elvész a pénzük, inkább személyesen veszik át, amit rendelnek.

És még sorolhatnám.

A vaterás eladók a szolgáltatásukért kérnek sokkal többet, mint az ebayesek. Értsd, ők megrendelik a vevőnek az árut, nyilvántartják, kinek mit és hova kell rendelni, azzal is munka van. Akinek pl. az ebay nagyon bonyolult, és nem akarja azért órákon át tanulgatni a működését, hogy megvegyen egy 200Ft-os bizsut egyszeri alkalommal, annak nyilván jobban megéri vateráról megvenni 3-4-szer annyiért ugyanazt a bizsut.

Egyébként hozzáteszem, a legtöbb vaterás ezt illegálisan csinálja, mert ez már üzletszerű tevékenységnek minősül, és egy kezemen meg tudnám számolni, hányuknak van hozzá vállalkozóija.

2015. jún. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!