Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Műkörmös szakma a Crystal...

Műkörmös szakma a Crystal Nails-nél?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy milyen a tanfolyam a CN-nél, meg úgy általában miket tudtok róla, és hogy mennyire érdemes kitanulni a műkörmözést, mennyire van benne lehetőség. (Nem félvállról véve divatból szeretném tanulni, hanem tényleg nagyon tetszik, és szívesen foglalkoznék vele magasabb szinten.) 17/L - grafikus

2014. szept. 3. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jó szakma, ha van anyagi támogatásod, amíg termelni nem tudsz. Sok százezret bele kell tenni, mire profitod is lesz a dologból. Az alapképzes jó a cn-nél, én is ott végeztem, de ha nem jársz továbbképzésre, nem követed az újdonságokat, akkor nem leszel sikeres. Ha asztalt bérelsz egy szalonban, legalább havi 100 ezres kiadásod lesz, ami csak a bérleti díj, a járulék és az anyagköltség.

Egy stabil vendégkör kiépítése legalább egy év.

Lebeszélni nem akarlak, ezek csak a tények. A csoportból, akikkel együtt végeztem (kb 40 fő) mára csak kb 10-en körmözünk. Volt, aki a vizsga után két nappal vállalkozóként szalonba ült...két hónap után feladta, és eladta az összes cuccát. Ő azt hitte, hogy azonnal dől majd a pénz, és rogyásig lesz vendéggel. Pedig nagyon ügyes volt...de a lányát etetni kellett valamiből.

2014. szept. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Én csak modellként voltam ott, de tudom, hogy elég sokat fizettek a felszerelésekért és a tanfolyamért. A lány, aki csinálta a körmömet nagyon ügyes, de nem tudott elhelyezkedni. Én csak a saját fodrász példámat tudom leírni: 50-es székbérlés, 30-40 rezsi, 50ezer EVA (adózok, mert vállalkozó vagyok) és már mínuszba kezdem a szakmát. Ugyan így vannak a műkörmösök is. A CN képzésen megtanulod az alap "francia"(szalon) körmöm készítését csak ezt zselésen, porcelánnak meg nem tudom milyen hasonló technikával. A többi tanfolyamért külön kell fizetni (pl. díszítős tanfolyam) és ezek sem kis összegek. Nekem ezeket a műkörmösöm mondta és láttam is a példát. Az oktatók közül van 1-2 nagyon flegma, de volt szimpatikus is. Modellt neked kell vigyél, ha jól tudom.:) Ha nincs modelled hiányzásnak számít és ugye meg van adva mennyit lehet hiányozni a képzésről, szóval szívás.
2014. szept. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát én teljesen más véleményen vagyok, vagy legalábbis nem mindenben értek egyet az előttem szólókkal. A műkörmözés, mint minden szakma megkívánja a talpraesettséget. Azt nem tudom, hogy hogyan lehetsz grafikus 17 évesen, de ha az vagy, akkor az egy nagyon jó alap ebben a szakmában, mivel itt két fő dolog van, amit jól kell csinálni az építés és a díszítés, ebből indulnak versenyek is folyamatosan, nem kis összegekért. Tehát ha jó vagy díszítésből akár oktató, versenyző is lehetsz. A tanfolyam költsége nagyjából 100 ezer Ft, ajánlom neked, hogy a pedikűrt is végezd el, mert nagy rá az igény, én nem csináltam meg, most tervezem megcsinálni sokkal többe kerül így, mint egyben a kettő. Természetesen drága az alapanyag, de láttam már körmöst aki 2 színnel kezdett el dolgozni, mert annyira volt pénze és éppen azért, mert ilyen bátor volt, neki be is jött ez a szakma. A továbbképzések, ha a CN-nél végzel féláron vannak, ami azt jelenti, hogy 5-6 ezerbe kerül egy egynapos képzés, szerintem ez nagyon jó ár. Budapest még mindig tele van rettenetesen rosszul dolgozó műkörmösökkel és van vendégkörük. Szóval szerintem az aki rendesen odateszi magát simán megtalálja a számítását ebben a szakmában és vendége is bőven lesz. Nem véletlenül kérdezgetik a gyk-n is, hogy hol találnak jó műkörmöst, régebben én is hihetetlen dolgokat láttam a szalonokban és persze mindegyik műkörmös meg volt róla győződve, hogy ő milyen jól dolgozik, mégis akkora szarvashibákat ejtett, hogy az még okj nélkül is simán észrevehető volt.
2014. szept. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
bocsánat, lehet hogy félreérthető voltam. még nem szereztem meg a szakmát, de annak tanulok már 3. éve :) köszi az eddigi válaszokat!
2014. szept. 4. 20:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindegy, a lényeg, hogy tudsz rajzolni, van szépérzéked és ezek fontosak a műkörmös szakmában. Egyébként a grafikus végzettség is nagyon jó, lehet vele munkát találni.
2014. szept. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KörmösMagenta ***** válasza:

Én is a CN-nél végeztem és csak ajánlani tudom.

Nagyon elégedett voltam, tényleg odafigyeltek rám is. Sokat kell tanulni, de ez éppen azért jó, hogy ne üres fejjel kerülj egy szalonba. Van egy barátnőm, aki nem ott végezte el a tanfolyamot, és hát...jóval kevesebbet tud. Nem mondom, hogy tehetségtelen, de olyan alap dolgokat szokott megkérdezni tőlem, amire én kapásból tudom a választ. És ezt annak köszönhetem, hogy alaposan megtanítottak minden apróságot. Emellett persze továbbképzésekre is járok, de oda is kell egy jó alapképzés, hogy mindent megérts.

Lényeg a lényeg, csak ajánlani tudom a CN oktatását. :)

2015. febr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is csak ajánlani tudom a CN oktatását. Nem gondoltam volna, hogy ennyire részletesen belemennek a szakmába. Tényleg mindent elmondtak, amit tudni lehet, én a továbbképzéseknél is mindig a Cn-re megyek. Az alap tudás után kell a továbbképzés is, hogy jó munkát végezz, de nem azért, mert nem tanítják meg az OKJ-n a dolgokat, hanem mert folyton megújul a szakma és lépést kell tartani a vendégek igényeivel.
2015. febr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!