Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Melyik műköröm-típus roncsolja...

Melyik műköröm-típus roncsolja a legkevésbé a körmöket?

Figyelt kérdés
Pár éve volt először és utoljára műkörmöm, utána kereken fél évig rétegekben "hámlott" a körmöm. Szeretném újra, de csak ha van olyan, ami nem teszi ezt.

2014. máj. 7. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyik műköröm sem roncsolja a körmöt, max. a műkörmös, ha szétreszeli a természetes körmöt, vagy pedig ha valaki megunja és letépkedi magáról a műkörmét.
2014. máj. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem igaz, hogy nem roncsolja. Hiszen eleve reszelnek a vastagságából, felbolyhozzák. Persze szeretik a műkörmösök az ellenkezőjét állítani, de nekem is hónapokig a műköröm levétele után sokkal rosszabb minőségű volt a körmöm.
2014. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Kérdező! Gondolj csak bele...a póthaj roncsolja a hajad, a műszempillától kihullik szépen sorban a saját szempillád, a műkörömtől pedig igenis, hogy romlik a körmöd állapota! Szóval ami mű, az roncsolja a természetest. Természetesen a fodrászok, kozmetikusok és körmösök az ellenkezőjét fogják neked mondani, hiszen ebből van pénzük! :)
2014. máj. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Körmös vagyok. A szakma igyekszik abban az irányban haladni, hogy minél kevésbé roncsolja a körömlemezt. Az épített, vagy tipes műkörmöknél mindenképpen meg kell reszelni a köröm felületét különben nem tapad rajta az anyag, de ha ezt egy jó körmös csinálja akkor nem reszeli meg annyira, hogy komolyabb baja legyen a körömlemeznek, persze ez attól is függ, hogy kinek mennyire vékony a körme. Az újabb megoldások: gel lac, "gyors" gel lac esetében már van olyan folyadék, ami teljesen kiváltja a reszelést, bár szerintem nem annyira tartós, mint ha reszeltük (buffer) volna előtte, de akár ezt a változatot is megcsináltathatod, igaz ezzel körmöt hosszabbítani nem lehet. Ha fél évig hámlott a körmöd, akkor azt egy kontár csinálta, vagy letépkedted a műkörmödet, azt semmiképpen sem szabad.
2014. máj. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, sejtem, hogy mind roncsolja, azért keresem a legkevésbé "károsat". Kezdő csinálta anno a körmöm, akkor ez lehetett a baj. A gel lakk nekem is szimpatikus, de durván letört most két saját körmöm, pedig május végén lesz egy rendezvény, amire jó lenne szép körmökkel megjelenni. :) Addig viszont nem nő meg annyira, azért kacérkodom megint a gondolattal. :)
2014. máj. 8. 17:07
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 4.!


És Te melyiket ajánlod inkább?

2014. máj. 8. 17:09
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezdőként mindenki szétreszeli :) Mivel két körmödön kellene a hosszabbítás, mindenképpen műköröm kell, keress egy jó körmöst, aki minőségi alapanyaggal dolgozik, műköröm.hu-n van műkörmös kereső. Az tulajdonképpen mindegy, hogy mivel hosszabbítja meg, mert a reszelés mindenképpen kell hozzá, én zselével dolgozom, azt szeretem jobban, de a porcelán is ugyanolyan jó. Ha pedig már hosszúak a körmeid, akkor inkább gel-lac, nem véletlen, hogy az összes általam ismert műkörmös vendégkörének minimum a fele teljesen átváltott gel lac-ra. Ja és a gel lac-nál még arra figyelj, hogy amikor leszedi akkor mindenképpen oldószerrel csinálja és ne reszelje le, sokan így csinálják és azzal megint szét lehet reszelni a körmöt néhány alkalom után.
2014. máj. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. máj. 9. 19:42
 9/9 KörmösMagenta ***** válasza:

Szia!


A műköröm akkor roncsolja a körmöt, ha rosszul csinálják meg, illetve akkor, ha rosszul szedik le.

Nyilvánvaló, hogy leszedés után rosszabb minőségűnek érzi az ember a körmét, mivel addig egy erős, stabil réteg védte az ütésektől. A papírvékony természetes körömlemez nem bírja ugyanazt a strapát, amit az addig viselt műköröm igen. A mozdulatok berögződnek és az ember hajlamos ezt elfelejteni a leszedés után.

Nem állítom, hogy a lereszelés nem okozhat károsodást, de azt mondom, csak akkor, ha túlreszelik a körmöket. A bolyhozásnál sem az a cél, hogy szétreszeljük a körmöt, hanem, hogy a tapadást elősegítő felületet hozzunk létre. A kettő azért nem ugyanaz.


Egyébként a porcelánt oldani is lehet, ha félsz a lereszeléstől. :)

2014. máj. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!