Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne látszódj...

Mit tehetnék, hogy ne látszódjanak annyira a striáim?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy sosem fognak eltűnni, ezt hallottam, és olvastam már rengetegszer.


Kb háromnegyed éve megjelent a hasamon 3 stria. Nem is lenne velük gond, ha kicsik lennének. De ebből kettő 10 cm hosszú, a harmadik pedig 5. Olyan a hasam, mintha már szültem volna, pedig csak 17 vagyok. Igen, tudom, hogy ez a saját hibámból történt, de nyilván nem én akartam ilyen lenni.

Szóval mit kellene tennem, hogy gyorsabban halványodjanak? Ha végre fehérek lennének, akkor talán nem lennék annyira rosszul tőlük. De még mindig ugyanolyan lilák, mint az elején.

Vagy talán ha szoliznék, és nem lenne ilyen fehér bőröm, akkor kisebb lenne a kontraszt? (lila-barna)


Olyan szörnyű, hogy 2 éve még tök szép alakom volt, most meg már kb bikinit se vehetek fel.


Köszi a segítséget előre is!

(rosszindulatú emberek kérem kíméljenek, elég így is anyukám meg a barátnőim szörnyülködése)



2014. ápr. 20. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a színét tudnád befolyásolni. Sajnos ez csak idővel lesz szebb...
2014. ápr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az istenért, nehogy szolizz! Idővel elhalványul, kifehéredik, azt ki kell váni. Amúgy nem csak a túlsúlyosaknak és a terhesek ek striás a bőre, a férjem hirtelen lett nagyon magas és ő is tiszta csíkos kamaszkora óta, ne legyél már ilyen kis mimóza, ne tulajdoníts a dolognak jelentőséget. Ja, ha később lebarnulsz, a stria nem fog együtt barnulni a bőrőddel, de ez nem olyan katasztrófa, amilyennek most megéled.
2014. ápr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is a gyors nyúlás miatt striás a bőröm, ráadásul érthetetlen helyen: a térdeimnél. De hát ez van... :)
2014. ápr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Tudom, hogy a striák nem barnulnak. Úgy értettem a szolizás dolgot, hogy egy lila stria (talán) kevésbé szembetűnő barna bőrön, mintsem fehéren.


Utolsó: Még az is jobb lehet. Esküszöm, ez a lehető legrosszabb hely. Mindenhol máshol sokkal szívesebben elviselném...


Még egy kérdés: Ha gyantázom a hasam (mert valami érthetetlen okból kifolyóan elég szőrös a pocakom, így muszáj), akkor ugye nem ártok neki? Tehát nem fog tőle még nagyobbra húzódni?

2014. ápr. 20. 19:59
 5/6 anonim ***** válasza:
A stria a kötőszövet szakadása. Gyantázásnál max a hámréteget sérted meg, így nem, a gyantázástól nem lesz súlyosabb a helyzet. Viszont mivel ott vékonyabb a bőrréteg, érzékenyebb és könnyebben bevérezhet.
2014. ápr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ha még lila, azt rendszeres edzéssel és súlyvesztéssel el lehet tüntetni, bár elég nehéz! ha kifehéredett, az viszont már ott marad, szóval szerintem amég lila, próbálj tenni ellene valamit, mert még nem késő! nekem a combom van tele, és egy ideig amég tornáztam elég keményen, a lilák elkezdtek elhalványodni és alig látszottak! A fehérek sajna ott maradnak örökre... de hát ez van :)
2014. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!