Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ilyenkor Ti mit tennétek az...

Ilyenkor Ti mit tennétek az én helyemben? Help!

Figyelt kérdés
14 éves vagyok,és unom a külsőmet,így változtatni akarok rajta:szeretném festeni a körmöm,szeretnék sminkelni(spirál+alapozó+szemceruza),és a megcsináltatni a szemöldökömet,és szeretnék új hajszínt(most barna,de nemrég ombrébe szőke lett a vége)Már csak azért is mert nemsokára megyek ugye 9.-be,úh suliba,és addigra meg akarok változni.A probléma:anya nem engedi se a körömfestést,se az új hajszínt,se a szemöldökkiszedést,se a sminket...és ráadásul lesz*rja aztis hogy pattanásos a bőröm,és nem vesz rá semmilyen krémet vagy ilyesmit....Mit tegyek?Tudom hogy nem tudom meggyőtni!De elégedetlen vagyok magammal!Mit tegyek?

2014. márc. 8. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!:) 14 évesen még valóban nem kell festeni magad, a körmeidet, hajad. Általános iskolában ezeket nem nézik jó szemmel a tanárok, sőt még gimibe sem. Gimibe nyilván nem fognak szólni ezekért, de nem leszel a tanárok kedvence. Ne alapozózd az arcod pláne nem ha pattanásos, csak rosszabb lesz. Minden reggel és este mosd meg szappannal az arcod, használj hidratáló krémet. A szemfestés sem szükséges, gondolom nem szeretnél 25 éves korodra ráncos lenni. A hajad se tedd tönkre festéssel, csak eltöredezik. A szemöldök kiszedést meg magyarázd meg neki, hogy nem olyan hajszálvékonyat szeretnél, hanem csak hogy legyen egy kis formája. Ne légy elégedetlen magaddal, más tini is pattanásos.
2014. márc. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az előző válaszoló kicsit túlreagálja, minden tiszteletem persze :D

Sose értettem, ebben a korban már miért szólnak bele ennyire a szülők. A körömfestés tök átlagos dolog, nem feltűnő. A sminkelés finoman szerintem elfogadható, de alapozót tényleg nem ajánlanám, ha sok a patid. Inkább átlátszó púdert (Catrice-nek van) ha csillog a bőröd. Spirál teljesen oké, és figyelj oda a lemosásra. Anyukádat meg beszéld rá egy jó arcradírra. Barátnőm gyógyszertári szalicilsavval tünteti el a patijait, nem tudom, jót tesze-e osszútávon, nem tapasztaltam.

A hajfestéssel sok macera jár, lenövés, a szín fakulása, stb. Tapasztaltam én is, voltam már piros, felnyírt részen kék, most meg fehér. Megviseli a hajam, de kellő odafigyeléssel, kevés hóhatással és minimum egy hónap kihagyással a festések között kordában lehet tartani a dolgot.

2014. márc. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
szia! en is 14 eves vagyok :) en nem sminkelem magam csak alapozot hasznalok mert nekem is pattanasos az arcom de ajanlom figyelmedbe a cink razokevereket az nekem nagyon jol bevalt! a hajszinrol pedig en nem nagyon festenem..max melir..en nem szeretem a koromfestest de ez izles kerdese...Aszemoldok szedest nem ertem miert nem engedi az megsem szep ha ott burjanzik..sok sikert..remelem hasznalgt a valaszom!:))
2014. márc. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor csak én vagyok ennyire "konzervatív" 14 évesen?!:D (első válaszoló) :D
2014. márc. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Szia:) hasonló helyzetben voltam én is 14 évesen. Nekem se engedtékaz ilyenket de én is szerettem volna. Egyszerűen kifestettem a körmöm, és kisminkeltem magam. Mindig ki voltak akadva, voltak veszekedések, de kb 2 hét alatt hozzászoktak és ennyi! A szülőket kész tények elé kell állítani, az a kamaszkor szabálya!;DD Jöhet mindenki olyanokkal h 14 évesen még nem kell sminkelni magad blablabla...de nem az őskorban élünk könyörgöm!! Az arcodra pedig tudsz venni a zsebpénzedből, vagy egy kis félretett pénzből különböző krémeket! Remélem tudtam segíteni!

16L

2014. márc. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Tudtatok segíteni:)
2014. márc. 8. 23:38
 7/7 anonim ***** válasza:
pycsásodj cula!! :D
2014. márc. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!