Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miből készítsek házi fogkrémet?

Miből készítsek házi fogkrémet?

Figyelt kérdés

Sok-sok oldalt végigböngésztem. A legtöbb helyen zeolit, hektorit, kaolin vagy szódabikarbóna a fogkrém alapja.

Szódabikarbónát nem igazán szeretnék napi szinten használni, de a másik három anyag is ismeretlen számomra. Mindháromról elolvastam, hogy ilyen-olyan helyekről származó agyagok és micsoda élettani jelentőségük van, de nincs valami olyan fogkrém recept, amit otthoni anyagokból össze lehet dobni és nem kellenek hozzá mindenféle ritka porok?



2013. szept. 16. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:

szia, nekem is gondom volt a házi fogkrémmel, a szódabikarbonát szerintem nem szerencsés naponta használni. ezeket néztem

[link]

de mindegyikbe ott van szinte a szodabika. A himalaya só se rossz de szerintem az is a szemcsés állaga miatt roncsolhatja a fogat.

szóval én lemondtam a házi fogkrém készítési kisérletezgetésről és vásároltam bio fogkrémet.

Most vettem másodjára

[link]

teljesen meg vagyok vele elégedve és vhogyan tényleg szebbek a fogaim , és nem is vészes az ára először 890 ft volt de msot találtam egy olyan bioboltot ahol 790-ért árulják . Szerintem ez nem oylan horror ár és nekem sokáig elég volt de még mindig van benne pár hónappa ezelőtt vettem. Én leváltottam a tisztálkodási szereimet természetes termékekre amit magam kutyulok de fogkrémet nem tudtam venni.

Jah és a rágóm is bio

egyszer vettem ilyet:

[link]

most meg ilyen van:

[link]

fahéjas, jók ezek a bio rágógumik csak hamar elmegy az ízük. És hogy jobban spóroljak rajta a 30 db rágótablettát késsel megfeleztem mert nekem elég egy fél darab is.

2013. szept. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

bocsi elírtam szóval fogkrémet nem tudtam magam készíteni ezért vásárolok biot.

ha debreceni vagy akkor leírom a biobolt nevét ahol vettem.

2013. szept. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, megnézegetem, amiket írtál.

Igen, venni szoktam én is biofogkrémet, csak mondom hátha lehet otthon olcsóbban készíteni és akkor én dönthetem el, mi van benne. De valóba nem egyszerű.

7-800 Ft tényleg nem sok érte. Az elmex meg a sensodyne is annyiba kerül, aztán semmi természetes nincs bennük. A sima 300 Ft-os fogkrémektől meg 2 hét után fáj a fogam a hidegre. De az elmextől meg 2 hét után a nyelvem lesz érzéketlen. Gondolom tele van valami idegzsibbasztóval.

Na, megnézem, amiket írtál. Köszi mégegyszer.

2013. szept. 16. 17:33
 4/4 anonim ***** válasza:
szívesen,remélem megoldódik a fogkrém probléma egy próbát megér.Amúgy olyan édeskés íze van mint a gyerekfogrémeknek,a xilit tartalom miatt pedig megelőzhető a fogszuvasodás
2013. szept. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!