Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tényleg veszélyes ha egy...

Tényleg veszélyes ha egy újonnan vett farmert kimosatlanul hordok?

Figyelt kérdés

Tegnap vettünk farmert (Auchanban) de holnap megyek táborba és szt vinném.Anyukám viszont nagyon tiltakozik,mert még nem voltak kimosva.Azt mondja hogy ha így megyek akkor borzasztó betegségeket fogok elkapni.

Ez igaz?

17/F


2013. aug. 27. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az biztos hogy nem a legtisztább,nem biztos hogy jót tesz a bőrödnek,de a színe se mindegy(vettem a fekete rövidnadrágot,kimostam de nem volt áztatás,bámulatos hogy milyen szép színű lett az egész combom ahogy megfogott),szerintem érdemes lenne kimosni
2013. aug. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mossátok ki most.. Egyébként semmi bajod nem lesz tőle szerintem.
2013. aug. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A gyártás során maradhatnak a szövetben vegyi anyagok, amik problémát okozhatnak. Mossátok ki.
2013. aug. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Még gyorsan ki tudjátok mosni. Ha nem is száradna meg teljesen, akkor elviszed úgy, ott kiteríted és megszárad... vagy ha csak kicsit nyirkos, akkor úgy felveszed, és rajtad megszárad. De esetleg nyomhattok rá szárítást és akkor tuti megszárad.
2013. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A borzasztó betegség talán tulzás, de tény, hogy még az újonnan vett ruhát is érdemes felvenni. Egyrészt, ahogy az egyik előttem lévő válaszoló is írta, maradhatnak benne vegyszerek (sokféle vegyszert használnak, már a cérnakészítésnél is vegyszereznek, az anyag szövésénél is, sőt, akkor is, amikor már teljesen elkészült a termék, hogy a szállítás során ne "támadják meg" a molyok), amik nem arról híresek, hogy különösebben bőrbarátok lennének.

Ha még most kimossátok, holnap reggelre biztosan megszárad, főleg, ha szeles az idő.

2013. aug. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajnos ki sem tudjuk mosni mert rossz a gép az a baj..

2 és fél napos a tábor,azalatt talán csak nem lesz bajom.

2013. aug. 27. 12:25
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Jó, ez inkább olyan szerintem, hogy van rá kb. 1% esély, hogy valami bajod lesz, és akik ilyen nagyon óvatosak (értsd napi 60x mosnak fertőtlenítő szappannal kezet) azok félnek ettől, de szerintem egyszer nem fogsz belehalni, ha így hordod 3 napig... Nekem eszembe sem jutott még, hogy nem szabadna felvenni, csak azért mosom mindig ki előtte, mert úgy olyan otthonosabb lesz, tudjátok na, de volt már szerintem, hogy felvettem rögtön... És még élek.
2013. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Mi eddig soha nem mostuk ki első felvétel előtt és nem is lett semmi bajunk még. Szerintem ahhoz hiper szuper érzékeny bőrödnek és allergiára hajlamosnak kell lenned, hogy bajod legyen tőle.
2013. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nézd meg a vonatkozó Dr. House részt! ;)

A srácnak, aki nem mosta ki a farmerét, elég komoly baja lett benne...

2013. aug. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is láttam a House-részt, de ott valami gyanús farmert vettek, úgy emlékszem. Én egyébként nem szoktam kimosni, egyszer elkoszolom mosás nélkül. Persze ha allergiád lenne, érzékeny bőröd, akkor mindenképpen.

Ha nem jó a mosógéped, akkor nem is kérdés, hogy nem tudod kimosni. Vagy átviszed valakihez és kimosatod. De szerintem nem életbevágó dolog.

2013. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!