Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A LED lámpás fogfehérítésről...

A LED lámpás fogfehérítésről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2013. júl. 13. 02:03
 1/3 A kérdező kommentje:

mármint nem az otthoniról...


[link]

2013. júl. 13. 02:05
 2/3 anonim ***** válasza:

Olyan vegyianyagot használnak, ami UV fény hatására szerves hidrogén-peroxid gyökökre és egyéb anyagokra esik szét. A peroxid oxidgyöke erős oxidáló (fehérítő) szer. Ez az anyag megtámadja és szétmarja azt (oxidálja), amit csak ér - így fehéríti -többek közt- a fogakat is...


Ha valakinek van otthon hidrogénperoxidja és kis sósava, keverjen össze egy keveset és öntse zománc edénybe, vagy modsóba, WC-be. Csodálatosan kifehéríti azt - azonban mikrorepedéseket okoz a felületen, amitől a zománc barázdás lesz és mind gyakrabban kell a fehérítést megismételni. míg végül elfogy a zománc. Ez történik a fogakkal is - kenjetek csak rá minél több ilyen szart és jó ronda vénemberek lesztek... Arról meg inkább ne is beszéljünk, hogy a lágyabb szövetekkel mit tesz a vegyszer.

Hogy ledes, vagy nem ledes, közvetett, vagy közvetlen mérgezéssel megy az eljárás - na ez a része a marketing...

2013. júl. 13. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én voltam januárban. Kuponos akcióval mentem, így 100 ezer ft helyett tízen valahány ezret fizettem ,de szerintem még annyit se ért:) Igaz előtte leszedték szépen a fogkövet, lepolírozták a fogaim, legalább ez megérte. Egyébként semmi látványos változás nem történt, max egy árnyalattal lettek fehérebbek a fogaim, de nekem nem voltak előtte sem sárgák.

Szerintem most már teljesen olyan, mint a fehérítés előtt volt. Arra számíts viszont, hogy amíg a lámpa világít a fogaidra, hatalmasakat nyíllal bele:/ Legalábbis nekem ez volt, nem érzékenyek a fogaim, de többször elrántottam a fejem hirtelen, akkorákat nyílaltak a fogaim. Meg utána is pár órán keresztül, hazafelé kb megszólalni nem tudtam, csak nyöszörögtem:D Én mindenesetre többet nem mennék ilyenre (bár nem csak led lámpás technológia van, lehet más fajta hatékonyabb lenne).

2013. júl. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!